Iranska Revolucionarna garda tvrdi da je gađala američka vojna postrojenja kao odgovor na novi napad

Danas pre 8 sati  |  Beta
Iranska Revolucionarna garda tvrdi da je gađala američka vojna postrojenja kao odgovor na novi napad

Iranska Revolucionarna garda saopštila je danas da je napala američke vojne položaje u regionu, kao odgovor na novi napad Vašingtona na Iran.

Lokalni mediji su preneli da je Garda najavila „brz i odlučan“ odgovor na sinoćnji američki napad, prenosi agencija Rojters. Saopštenje je kasnije obrisano. Garda nije pružila detalje ni o ciljevima napada, ni o njegovom ishodu. SAD su sinoć napale Iran kao odgovor na gađanje teretnog broda u Ormuskom moreuzu dronom. Britanska vojska je u četvrtak saopštila da je teretni brod pogođen projektilom kod obale Omana, nekoliko sati nakon što je Iran zapretio brodovima da

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »