Otvoren Sajam poljoprivrede i gastronomije (VIDEO)
Zoom UE pre 5 sati

ZLATIBOR – Na Kraljevom trgu otvoren je trodnevni Sajam poljoprivrede i gastronomije. Osmišljen sa ciljem promocije poljoprivednih proizvođača iz čajetinske opštine, ali i ostatka Srbije, ovaj sajam predstavlja spoj poljoprivredne delatnosti i primarne industrije ovog kraja – turizma.
Na sajmu su svoje proizvode i rukotovorine izložili učesnici pretežno iz Čajetine i okolnih sela, kao i iz drugih mesta u Srbiji. Smatraju da je saki vid promocije dobar i da može doprineti prodaji. „Svakako da ovakvi sajmovi doprinose prodaje, pružaju nam priliku da reklamiramo svoje proizvode. Idemo na svaki sajam na koji nas pozovu“, kaže jedna od učesnica. Iz „Zlatiborskog eko agrara“, koji uz TO Zlatibor i Opštinu Čajetina organizuje ovaj sajam, smatraju da je






