Otvorena sezona kupanja na jezeru u Vlasotincu: Voda ispravna, spasioci dežuraju

Rešetka pre 4 sati
Otvorena sezona kupanja na jezeru u Vlasotincu: Voda ispravna, spasioci dežuraju

Zbog visokih temperatura i nakon dobijanja pozitivnih rezultata analize vode, kupalište na gradskom jezeru u Vlasotincu danas je zvanično počelo sa radom.

Analize koje je obavio Zavod za javno zdravlje Leskovac pokazale su da je voda na svim ispitivanim lokacijama odgovarajućeg kvaliteta za kupanje i rekreaciju, dok je na pojedinim mestima ocenjena kao odličnog kvaliteta. Od šest uzoraka, pet je svrstano u drugu kategoriju kvaliteta, što je u skladu sa zakonskim uslovima za bezbedno kupanje. Tokom kupališne sezone o bezbednosti posetilaca brinuće tri do pet spasilaca, koji će dežurati svakog dana od 11 do 19 časova.

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »