Iran osudio američke napade na južnu obalu i optužio SAD za kršenje Memoranduma o razumevanju
Insajder pre 1 sat | Tanjug

Iran je danas osudio najnovije američke vazdušne napade na nekoliko lokacija duž svoje južne obale, ocenivši ih kao "flagrantno kršenje" Memoranduma o razumevanju (MoU) postignutog posredovanjem Pakistana.
Foto: AP Photo/Vahid Salemi "Vazdušni napadi američke terorističke vojske na iranske obalske nadzorne objekte predstavljaju jasno kršenje člana 2(4) Povelje Ujedinjenih nacija i otvoreno kršenje člana 1 Memoranduma o prekidu vatre", navelo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana, prenosi Press TV. Ministarstvo je dodalo da su "cionistički okupacioni i aparthejdski režim, u koordinaciji sa Sjedinjenim Američkim Državama, istovremeno napali Liban", što je, prema oceni











