АНЕМ аларм: У овој години четворо новинара релоцирано из Србије због репресије режима
Врање невс пре 9 сати | Врањеневс

Врање - Из Асоцијације независних електронских медија (АНЕМ) оценили су да је одлазак из државе војног аналитичара и сарадника Недељника Александра Радића "доказ да постоји драматичан степен угрожености безбедности медијских професионалаца и свих који имају критичко мишљење према овдашњим властима".
Радић је изјавио да је напустио земљу након што су провладини медији објавили видео снимке његовог праћења на којима је снимљена и његова малолетна кћерка. "На мети се нашла моја кћерка која за неколико дана пуни 16 година. У уторак 23. јуна ТВ Информер је приказао њу на снимцима праћења, а током тог дана пустили су свеже снимке како чекам у парку да она заврши неке обавезе. Шта учинити када је непријатеља пуно и угрозе вам дете? Отишли смо у иностранство",












