Vožnja leti sa zimskim gumama može da bude opasna: Ovo su 3 razloga zbog kojih ne bi to trebalo više da radite
Mondo pre 1 sat | Aleksandar Blagić

Tropski deo leta je počeo, temperature su iznad 30 stepeni, ali na srpskim putevima se nažalost i dalje mogu videti vozači sa zimskim gumama.
Zimske gume su obavezne do 1. aprila, a vozači su nakon toga trebali da pređu na letnje gume iako zamena zimskih za letnje nije obavezna po zakonu. Međutim, ono što morate da znate jeste da vožnja zimskih guma leti nije nikako dobra za bezbednost i stabilnost automobila. Srednje rešenje jeste "All-season" guma koja nudi kombinaciju i letnje i zimske, naročito ako se odlučite za premim brendove poput Michelina, Continentala, Hankook-a, Goodyear-a, Pirellija i










