Iran uputio ozbiljno upozorenje Sjedinjenim Državama
Politika pre 2 sata

Teheran optužio Vašington da je prekršio prvu tačku Islamabadskog memoranduma
TEHERAN - Iran će oštro i odlučno odgovoriti na svako kršenje odredaba okvirnog sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama, izjavio je savetnik iranskog vrhovnog vođe Mohsen Rezai. On je poručio da Teheran smatra da je Vašington već prekršio više tačaka takozvanog Islamabadskog memoranduma, kojim je predviđen prekid neprijateljstava na svim frontovima. Sukob između Sjedinjenih Država i Irana počeo je 28. februara 2026. godine i trajao je sedam nedelja. Nakon toga











