Monarhisti: Vučićevi savetnici dokaz da je Srbija izložena pritisku centara moći
Radio sto plus pre 4 sati

Kopredsednik Monarhista i poslanik koalicije Nada Nenad Tomašević izjavio je da je posebno zabrinjavajuće što su mnogi od tih savetnika istovremeno na platnom spisku vlada, državnih agencija ili institucija zemalja iz kojih dolaze. “Ti ljudi nisu plaćeni da štite interese Srbije, već interese svojih država.
Nijedna ozbiljna i suverena zemlja ne dozvoljava da joj državnu politiku kreiraju ljudi koji istovremeno primaju platu od stranih vlada i institucija”, kazao je on. Tomašević smatra da “zato nije čudo što Vučićeva politika godinama više odgovara Berlinu, Londonu, Parizu, Vašingtonu i drugim zapadnim centrima moći nego sopstvenom narodu. Zbog toga ne čudi što je Vučić prihvatio francusko-nemački sporazum kojim se Srbija odrekla Kosova i Metohije”, rekao je on.









