Lider Hezbolaha Naim Kasem: Sporazum Izraela i Libana u Vašingtonu je ništavan i ponižavajući
Insajder pre 3 sata | Tanjug

Lider Hezbolaha Naim Kasem izjavio je danas da je okvirni sporazum između Izraela i Libana, potpisan u Vašingtonu, "ništavan", "ponižavajući" i da predstavlja odricanje od suvereniteta.
AP Photo/Kevin Wolf Kasem je ocenio da bi umesto okvirnog sporazuma trebalo da se primenjuje Memorandum o razumevanju između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Rojters. On je u saopštenju naveo da svaki pokušaj povezivanja povlačenja Izraela iz južnog Libana sa razoružavanjem te organizacije predstavlja "crvenu liniju". Pregovarači iz Izraela, Libana i Sjedinjenih Američkih Država potpisali su sinoć trilateralni okvirni sporazum nakon pete runde












