"Prestanite da kukate! Više ljudi umre od hladnoće nego od vrućine": Američki ministar isprozivao Evropljane

Mondo pre 3 sata  |  Uroš Matejić
"Prestanite da kukate! Više ljudi umre od hladnoće nego od vrućine": Američki ministar isprozivao Evropljane

Evropa se suočava sa jednim od najintenzivnijih toplotnih talasa poslednjih godina.

Tim povodom američki ministar energetike Kris Rajt poručio je Evropljanima da ne preteruju sa brigom zbog vrućina, navodeći da je "hladnoća i dalje mnogo smrtonosnija od toplote". "Više ljudi umire zimi nego leti jer je hladnoća daleko veći ubica od vrućine", rekao je Rajt u video-poruci upućenoj učesnicima konferencije Alijansa za odgovorno građanstvo, skupa konzervativnih političara, preduzetnika i javnih ličnosti, među kojima su bili i britanski desničarski

Mondo »

Najnovije vesti »