MUP: U Beogradu prijavljeno javno okupljanje ispred Skupštine, prisutno oko 207 000 ljudi

Serbian News Media pre 6 sati
MUP: U Beogradu prijavljeno javno okupljanje ispred Skupštine, prisutno oko 207 000 ljudi

Prema navodima Ministarstva unutrašnjih poslova, na okupljanju prisustvuje oko 207000 građana i oko 2600 motociklista – bajkera.

Skup je, kako navodi MUP, bio uredno prijavljen nadležnim organima, što je policiji omogućilo da unapred planira i sprovede mere bezbednosti. Policija je preduzela niz preventivnih mera i, na osnovu bezbednosne procene, planirala mere iz svoje nadležnosti. Ministarstvo unutrašnjih poslova dodaje da će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbednost učesnika i javni red i mir. Saopštenje

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »