Izrael šalje delegaciju u Vašington pred nastavak pregovora SAD i Irana kako bi „zaštitio svoje bezbednosne interese“

Insajder pre 4 sati  |  Tanjug
Izrael šalje delegaciju u Vašington pred nastavak pregovora SAD i Irana kako bi „zaštitio svoje bezbednosne interese“

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da će Izrael uputiti delegaciju u Vašington kako bi precizirao svoje bezbednosne interese u vezi sa nuklearnim odredbama mogućeg sporazuma između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.

Izraelska zastava u južnom Libanu. FOTO: Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit Netanjahu je na konferenciji za novinare rekao da Izrael nije strana u pregovorima između Vašingtona i Teherana, ali da, kako je naveo, ima jasne bezbednosne interese koje će izneti američkoj strani, preneo je Tajms of Izrael. "Rekli smo od početka da nismo deo sporazuma između Sjedinjenih Država i Irana, ali to ne znači da nemamo interese. Imamo interese i iznećemo ih. Uostalom, čak i po

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »