Роде из Новог Сада исписале нови рекорд: Сада ће „летети“ и на поштанским маркама
Телеграф пре 10 сати | Телеграф.рс/ РТС

На Светски дан рода, новосадска колонија, надалеко позната у целом свету по бројности, поново је оборила рекорд активних гнезда.
И пре ове новости, стигло је ретко признање за роду која се већ 12 година враћа на недовршени објекат поред ауто-пута у Новом Саду, тако што је уз кикиндску сову, постала мотив нове серије поштанских марки, и на тај начин проширала свој значај и на поље филателије. Године 2014. су на бетонским стубовима у насељу Клиса свиле прво гнездо. Од тог тренутка постају несвакидашњи природни феномен на радост српских орнитолога. Почеком лета, када многи броје дане до








