Srbija napredovala na Fifinoj listi
RTS pre 2 sata

Fudbaleri Srbije napredovali su za tri mesta na najnovijoj Fifinoj rang listi i sad su 40. na planeti, saopštila je Svetska fudbalska federacija.
Fifa je po okončanju grupne faze Svetskog prvenstva objavila najnoviju rang listu, a na njoj je Srbija skočila sa 43. na 40. mesto iako ne igra na Mundijalu. Srbija je napredovala jer su zbog pad doživeli Češka i Panama, a Škotska je ostala gde je i bila, na 42. poziciji. Kad je u pitanju prvo mesto rang liste na njoj je ostala Argentina koja je bila maksimalna u grupnoj fazi Mundijala. Francuska je sa trećeg mesta skočila na drugo, a sa drugog na treće je pala











