Raste broj mrtvih u stravičnom požaru u Kini: Najmanje 28 stradalih u fabrici obuće, radnici zarobljeni na krovu (video, foto)
Kurir pre 7 sati | Sinhua/Agencije

Najmanje 28 ljudi poginulo je u stravičnom požaru u fabrici obuće "Fujian Huiteng Shoes" u kineskom gradu Đinđang, u provinciji Fuđijan, prenela je kineska agencija Sinhua.
Požar je izbio oko podneva po lokalnom vremenu u višespratnom fabričkom objektu, a prema prvim rezultatima istrage, vatra je krenula sa prvog sprata zgrade. Plamen se ubrzo proširio velikom brzinom zbog velike količine lako zapaljivih materijala koji se koriste u proizvodnji obuće - tkanina, lepka i drugih sirovina. Prema ranijim informacijama, pojedini radnici ostali su zarobljeni na krovu fabrike dok su vatrogasci pokušavali da stave požar pod kontrolu. Na teren












