Banke odobravaju olakšice za kredite: Četiri od pet zahteva odobreno, evo kome najviše izlaze u susret
Mondo pre 1 dan | Mila Matović

Donošenjem novog Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga, u martu 2025. godine, banke su obavezane da korisnicima kredita koji se nađu u određenim teškim životnim okolnostima - ponude određene olakšice kako bi tim korisnicima omogućili da nastave redovnu otplatu kredita, odnosno kako bi im tu otplatu olakšali.
Septembra meseca iste godine, Narodna banka Srbije donosi Odluku o olakšicama u otplati kredita kojim se precizno uređuju obaveze banaka i prava korisnika u vezi sa tim olakšicama. Podaci za prvo tromesečje 2026. godine pokazuju da se mere propisane Odlukom o olakšicama uspešno primenjuju u praksi i da korisnicima koji se nađu u teškim životnim okolnostima omogućavaju da, u saradnji s davaocima kredita, pronađu održivo rešenje za nastavak uredne otplate svojih











![[POSLEDNJA VEST] U Srbiju radi promocije ratnom vazduhoplovstvu sleteo brazilski vojni transporter KC-390 “Millenium“](https://nstatic.net/687/42127687ogbcoe.jpg)
