Povezane vesti

Tači: Sramota me je zbog događaja 2004, "paljenja nekoliko crkava i nekoliko kuća"

Tači: Sramota me je zbog događaja 2004, "paljenja nekoliko crkava i nekoliko kuća"

Pravda 17.03.2017
Kosovski predsednik Hašim Tači tvrdi da ga je sramota zbog događaja iz marta 2004, da su ti događaji bili nepotrebni i da su osramotili Kosovo. Tada, 2004. godine, se desilo ono što je najmanje trebalo da se desi Kosovu. Desilo se nešto što je… »
Srbija pamti: Rana koja ne zaceljuje

Srbija pamti: Rana koja ne zaceljuje

Večernje novosti 17.03.2017
Obeleženo 13 godina od martovskog pogroma nad Srbima sa Kosova i Metohije u kojem je prognano 4.000 ljudi. Vučić: Poručujem Albancima da ne pomišljaju da ponovo izvedu sličnu akciju. ZLOČIN nad srpskim narodom, koji se dogodio 17. marta 2004… »
Godišnjica martovskog nasilja nad Srbima

Godišnjica martovskog nasilja nad Srbima

Glas Amerike 17.03.2017
U petak se navršava 13 godina od najvećeg nasilja nad Srbima na Kosovu nakog dolaska međunarodnih mirovnih snaga, kada je stradalo 19 osoba. Ovaj dan obeležen je parastosom i nizom manifestacija širom Kosova. Trinaest godina od najvećeg etnički… »
Godišnjica martovskog pogroma

Godišnjica martovskog pogroma

Danas 17.03.2017
Na današnji dan navršava se 13 godina od martovskog nasilja nad Srbima na Kosovu i Metohiji kada su Albanci proterali nešto više od četiri hiljada Srba iz svojih kuća i zapalili više od trideset verskih objekata. Godišnjica martovskog pogroma… »
Sećanje na žrtve martovskog pogroma na KiM

Sećanje na žrtve martovskog pogroma na KiM

RTS 17.03.2017
Parastosom u manastiru Gračanica, polaganjem cveća kod spomenika nestalim osobama i svečanom akademijom obeležena je godišnjica martovskog pogroma nad Srbima u centralnom delu Kosova i Metohije. Članovi porodice nastradalih Srba, porodice koje su… »
Godišnjica martovskog pogroma na Kosmetu

Godišnjica martovskog pogroma na Kosmetu

Politika 17.03.2017
KOSOVSKA MITROVICA – Parastosom i polaganjem venaca i cveća stradalim, danas je u Kosovskoj Mitrovici obeleženo 13 godina od martovskog pogroma na Kosovu i Metohiji i upućena jasna poruka da su Srbi rešeni da ostanu na Kosovu. Članovi porodica… »
U: Kosovskoj Mitrovici obeleženo 13 godina od martovskog pogroma

U: Kosovskoj Mitrovici obeleženo 13 godina od martovskog pogroma

Blic 17.03.2017
U severnoj Kosovskoj Mitrovici je parastosom kod spomenika Istine, polaganjem cveća i paljenjem sveća kod spomen ploča Jani Tučev i Borivoju Spasojeviću, obeležena trinaestogodišnjica od martovskog pogroma Srba na Kosovu. Pored porodica cveće su… »
Tuga i ponos, deca osmoro Srba stradalih u pogromu: Ćerkici sam dala ime po ubijenoj majci

Tuga i ponos, deca osmoro Srba stradalih u pogromu: Ćerkici sam dala ime po ubijenoj majci

Kurir 17.03.2017
BEOGRAD - Tokom martovskog pogroma na Kosovu i Metohiji ubijeno je osmoro Srba, a članovi njihovih porodica 13 godina posle zločina kažu da su tužni, ponosni i rešeni da ostanu na Kosovu i Metohiji. Pre 13 godina u Kosovskoj Mitrovici u martovskom… »
Trinaest godina od martovskog pogroma na Kosovu

Trinaest godina od martovskog pogroma na Kosovu

RTS 17.03.2017
Navršava se 13 godina od martovskog pogroma na Kosovu, kada je proterano oko 4.000 Srba, uništeno 800 srpskih kuća i zapaljeno 35 verskih objekata. Organizatori nasilja i dalje su van domašaja pravde. Trodnevno nasilje odnelo je živote 19 osoba –… »
Tači posle 13 godina progovorio: Sramota me je zbog 17. marta

Tači posle 13 godina progovorio: Sramota me je zbog 17. marta

Vesti online 17.03.2017
Ove godine se navršava trinaest godina od martovskog pogroma nad Srbima. Predsednik takozvand države Kosovo Hašim Tači rekao je da ga lično sramota zbog tih događaja. U dvodnevnom talasu nasilja u martu 2004. godine život je izgubilo 19 osoba, od… »

Vesti dana »