Povezane vesti

Porodice imaju pravo da znaju, a države obavezu da razjasne

Porodice imaju pravo da znaju, a države obavezu da razjasne

Politika 30.08.2017
Koalicija za REKOM poziva vlade post-jugoslovenskih zemalja da pitanje nestalih reafirmišu i postave ga među prioritetima regionalne saradnje i izgradnje budućnosti. Porodice imaju pravo da znaju, a države obavezu da razjasne sudbinu nestalih… »
"Ne politizovati pitanje nestalih u ratnim sukobima"

"Ne politizovati pitanje nestalih u ratnim sukobima"

Glas Amerike 30.08.2017
Iz procesa pronalaženja i identifikacije tela nestalih u ratovima u bivšoj Jugoslaviji potrebno je isključiti politiku, jer će se time olakšati taj postupak, izjavio je predsednik Komisije Vlade Srbije za nestala lica Veljko Odalović. Na… »
Odalović: Rešavanje sudbine nestalih lica bitan preduslov za stabilizaciju

Odalović: Rešavanje sudbine nestalih lica bitan preduslov za stabilizaciju

Danas 30.08.2017
Generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Srbije i predsednik Komisije za nestala lica Veljko Odalović izjavio je za RTS da je rešavanje sudbine 10.416 lica, koji se vode kao nestali, bitan preduslov za stabilizaciju u regionu. On smatra da… »
Sa prostora bivše Jugoslavije 10.416 ljudi se vodi kao nestali

Sa prostora bivše Jugoslavije 10.416 ljudi se vodi kao nestali

RTV 30.08.2017
BEOGRAD - Povodom obeležavanja Međunarodnog dana nestalih, Međunarodni komitet Crvenog krsta je, u saradnji sa Koordinacijom srpskih udruženja nestalih u Skupštini Grada Beograda postavio izložbu fotografija ličnih predmeta nestalih u sukobima na… »
Obeležen Međunarodni dan nestalih

Obeležen Međunarodni dan nestalih

RTS 30.08.2017
Politika treba da se isključi iz procesa traganja za nestalima u ratovima na prostoru bivše Jugoslavije, poručio je predsednik Komisije za nestala lica Veljko Odalović, navodeći da je rešavanje ili nerešavanje sudbine nestalih, najteža posledica… »
Veljko Odalović: Prkosni gensek

Veljko Odalović: Prkosni gensek

Danas 30.08.2017
Generalni sekretar u srpskom Ministarstvu spoljnih poslova i predsednik Komisije za nestala lica Veljko Odalović napustio je prekjuče konferenciju u Zagrebu o nestalima, iz protesta što je u uvodnom izlaganju pomoćnik ministra hrvatskih branitelja… »
Odalović: Napustio sam skup u Zagrebu zbog ozbiljne i neprimerene provokacije

Odalović: Napustio sam skup u Zagrebu zbog ozbiljne i neprimerene provokacije

Blic 30.08.2017
Predsednik Komisije Vlade Srbije za nestala lica Veljko Odalović ponovio je danas da je skup u Zagrebu o identifikaciji nestalih napustio zbog "vrlo ozbiljne" neprimerene provokacije hrvatskog zvaničnika. "Ja sam tamo govorio da je nedopustivo da posle… »
Odalović: Rešenje sudbine 10.416 nestalih na prostoru bivše Jugoslavije uslov stabilizacije regiona

Odalović: Rešenje sudbine 10.416 nestalih na prostoru bivše Jugoslavije uslov stabilizacije regiona

Novi magazin 30.08.2017
Predsednik Komisije VClade Srbije za nestala lica Veljko Odalović izjavio je danas da je rešenje sudbine 10.416 osoba nestalih u sukobima na prostoru bivše Jugoslavije bitan preduslov za stabilizaciju stanja u regionu. "Ovoliki broj nestalih lica je… »
Sa prostora bivše Jugoslavije 10.416 ljudi se vodi kao nestali

Sa prostora bivše Jugoslavije 10.416 ljudi se vodi kao nestali

Radio 021 30.08.2017
Od sukoba na prostoru bivše Jugoslavije 10.416 ljudi se još vode kao nestali, a Srbija traži više od 4.000, rekao je danas predsednik Komisije za nestala lica Veljko Odalović i naveo da je rasvetljavanje njihovih sudbina teško, jer ne postoje nove… »
Odalović: Neprimerena provokacija hrvatskog zvaničnika

Odalović: Neprimerena provokacija hrvatskog zvaničnika

N1 Info 30.08.2017
Predsednik Komisije Vlade Srbije za nestala lica Veljko Odalović ponovio je danas da je skup u Zagrebu o identifikaciji nestalih napustio zbog "vrlo ozbiljne" neprimerene provokacije hrvatskog zvaničnika. "Ja sam tamo govorio da je nedopustivo da posle… »

Vesti dana »