Povezane vesti

Premijerka Brnabić: Timski rad za dobrobit društva

Premijerka Brnabić: Timski rad za dobrobit društva

Politika 20.10.2017
Timski rad za dobrobit društva, kao što je bio slučaj oko ponovnog otvaranja Muzeja savremene umetnosti, ono je za šta se zalažem u vladi i jedini način na koji treba da gradimo umetnost, obrazovanje i društvo u celini, istakla je večeras… »
Prvi posetioci posle 10 godina u Muzeju savremene umetnosti

Prvi posetioci posle 10 godina u Muzeju savremene umetnosti

Dnevnik 20.10.2017
BEOGRAD: Muzej savremene umetnosti je danas, posle 10 godina, konačno otvorio svoja vrata za posetioce koji od 10 časova u velikom broju dolaze kako bi obišli renoviranu zgradu na Ušću i pogledali izložbu "Sekvence. Umetnost Jugoslavije i Srbije iz… »
Posle 10 godina rekonstrukcije: Muzej najzad vraćen željnoj publici (foto/video)

Posle 10 godina rekonstrukcije: Muzej najzad vraćen željnoj publici (foto/video)

Večernje novosti 20.10.2017
Nekoliko hiljada građana pohrlilo na beogradsko Ušće kako bi svečano otvorilo obnovljeno zdanje hrama savremene umetnosti. Brnabićeva: Ovo je najlepši dan za mene od kako sam ušla u Vladu. POSLE predugih deset godina čekanja, u petak u 10 časova… »
Mileta Prodanović bio na otvaranju msu 1965. godine i danas

Mileta Prodanović bio na otvaranju msu 1965. godine i danas

Blic 20.10.2017
Mileta Prodanović, pisac, slikar i profesor na Likovnoj akademiji Univerziteta umetnosti u Beogradu bio je danas na otvaranju Muzeja savremene umetnosti koji je posle deset godina renoviranja otvoren za javnost. On nam je otkrio da je i kao dete od šest… »
Brnabić: Ovo je za mene najlepši dan od kad sam premijerka

Brnabić: Ovo je za mene najlepši dan od kad sam premijerka

Danas 20.10.2017
Ovo je za mene najlepši dan otkako sam postala deo Vlade Srbije u avgustu prošle godine, istakla je premijerka Srbije Ana Brnabić, koja je sa predsednicom Skupštine Srbije Majom Gojković obišla Muzej savremene umetnosti u Beogradu, koji je danas… »
Posle 10 godina otvoren Muzej savremene umetnosti, ulaz besplatan

Posle 10 godina otvoren Muzej savremene umetnosti, ulaz besplatan

Vesti online 20.10.2017
Muzej savremene umetnosti je danas, posle 10 godina, konačno otvorio vrata za posetioce, koji od 10 časova u velikom broju dolaze kako bi obišli renoviranu zgradu na Ušću i pogledali izložbu "Sekvence. Umetnost Jugoslavije i Srbije iz zbirki Muzeja… »
Otvara se muzej na ušću: Otkrivene su tajne poznatih umetničkih dela!

Otvara se muzej na ušću: Otkrivene su tajne poznatih umetničkih dela!

Kurir 20.10.2017
Tačno 52 godine od osnivanja Muzeja savremene umetnosti (MSU) i 10 godina nakon njegovog zatvaranja radi obnove, jedan od najvažnijih čuvara kulture u Srbiji ponovo će danas otvoriti svoja vrata posetiocima. Publika će do 27. oktobra moći da pogleda… »
Otvoren Muzej savremene umetnosti

Otvoren Muzej savremene umetnosti

RTS 20.10.2017
Muzej savremene umetnosti je danas, posle 10 godina, konačno otvorio vrata za posetioce, koji od 10 časova u velikom broju dolaze kako bi obišli renoviranu zgradu na Ušću i pogledali izložbu "Sekvence. Umetnost Jugoslavije i Srbije iz zbirki Muzeja… »
Ovako izgleda novi Muzej savremene umetnosti!

Ovako izgleda novi Muzej savremene umetnosti!

Mondo 20.10.2017
Mi smo obišli renovirani muzej tokom otvaranja i zavirili svuda, pogledajte fotke i video! Renovirana zgrada Muzeja savremene umetnosti (MSU), koja je deset godina bila zatvorena za javnost zbog rekonstrukcije, otvorena je u petak izložbom "Sekvence… »
Dame i gospodo, izvolite: Posle 10 godina muzej savremene umetnosti je otvoren

Dame i gospodo, izvolite: Posle 10 godina muzej savremene umetnosti je otvoren

Blic 20.10.2017
Muzej savremene umetnosti posle 10 godina pauze otvorio je svoja vrata za publiku danas u 10 časova. Oko stotinak ljudi strpljivo je čekalo ispred ulaza. Slobodan Nakarada, direktor muzeja, poručio im je: "Dame i gospodo, izvolite u muzej". Posetioci… »
Novi početak Muzeja savremene umetnosti

Novi početak Muzeja savremene umetnosti

RTS 20.10.2017
Na dan oslobođenja Beograda Muzej savremene umetnosti u Beogradu svečano je otvoren posle decenijske rekonstrukcije. Zdanje je delo arhitekata Ivana Antića i Ivanke Raspopović. Za posetioce je prvi put otvoren takođe 20. oktobra, ali 1965. godine. Na… »
Umetnički raj na Ušću

Umetnički raj na Ušću

Večernje novosti 20.10.2017
Posle deset godina čekanja, u petak od 10 ujutru, obnovljeno zdanje MSU ponovo otvara vrata. Izložba "Sekvence", u 18 segmenata, sa oko 300 dela, priča o jugosloveskoj sceni u 20. veku. NA ušću Save u Dunav, sa novobeogradske strane, u petak od deset… »

Vesti dana »