Povezane vesti

“Natezanje” oko bregzita Zastoj zbog granice između dve Irske

“Natezanje” oko bregzita Zastoj zbog granice između dve Irske

Večernje novosti 04.12.2017
Bez napretka u pregovorima u Briselu o tri ključna pitanja "razvoda" Londona i EU. Dablin neće carinske punktove. Junker: Mejova nije lak pregovarač. JAČANjE britanske funte u odnosu na dolar i izjave nekoliko visokih evropskih zvaničnika… »
Irsko pitanje sapliće planove za bregzit

Irsko pitanje sapliće planove za bregzit

Politika 04.12.2017
Tereza Mej u Briselu navodno pristala na meku granicu između dve Irske, ali je to naljutilo njenog koalicionog partnera, pa je sporazum odložen. „Recite mi zašto volim ponedeljak”, tvitovao je Donald Tusk, predsednik Evropskog saveta, dodajući da… »
Junker i Mej uvereni u pozitivan ishod prve faze pregovora o Bregzitu

Junker i Mej uvereni u pozitivan ishod prve faze pregovora o Bregzitu

Novi magazin 04.12.2017
Predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker i britanska premijerka Tereza Mej izrazili su uverenje u "pozitivan" ishod prve faze pregovora o Bregzitu, iako danas nije postignut sporazum kome su se nadali. "Takođe sam uverena da ćemo ovu stvar… »
Junker priznao: Nije lako sa Mejovom

Junker priznao: Nije lako sa Mejovom

Vesti online 04.12.2017
Predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker izjavio je da još nema dogovora o ključnim pitanjima izlaska Velike Britanije iz EU. On je istakao i da će pregovori i konsultacije o tome biti nastavljeni ove sedmice. Junker je, na zajedničkoj… »
Ističe rok za uspešan Bregzit: Mej danas sa Junkerom

Ističe rok za uspešan Bregzit: Mej danas sa Junkerom

Blic 04.12.2017
Premijerka Velike Britanije Tereza Mej sastala se danas u Briselu sa predsednikom Evropske komisije Žanom Klodom Junkerom. Današnji sastanak Mejove i Junkera ocenjen je kao "apsolutni krajnji rok" da se postigne napredak u pregovorima o razlazu Brisela… »
Tusk: Zašto volim ponedeljke? Pregovori o Bregzitu dobro idu

Tusk: Zašto volim ponedeljke? Pregovori o Bregzitu dobro idu

RTS 04.12.2017
Predsednik Evropskog saveta Donald Tusk ocenio je da se pregovori o Bregzitu približavaju "zadovoljavajućem napretku", a on je, kaže, ohrabren razgovorom s irskim premijerom o toj temi. "Recite mi zašto volim ponedeljke! Ohrabren sam telefonskim… »
Tereza Mej stiže u Brisel na pregovore o Bregzitu

Tereza Mej stiže u Brisel na pregovore o Bregzitu

Nova ekonomija 04.12.2017
Britanska premijerka stiže u Brisel na pregovore sa ključnim ličnostima EU. Očekuje se odluka o prelasku Velike Britanije u novu fazu pregovora o Bregzitu. Urednica za Evropu Bi-Bi-Sija Katja Adler kaže da su tokom vikenda postignuti dogovori Londona… »
Britanska premijerka Mej na odlučujućem sastanku u Briselu

Britanska premijerka Mej na odlučujućem sastanku u Briselu

Dnevnik 04.12.2017
LONDON: Britanska premijerka Tereza Mej stiže danas u Brisel na pregovore sa ključnim ličnostima Evropske unije na kojima bi moglo da bude odlučeno da li je Velika Britanija u stanju da pređe u novu fazu pregovora s EU o trgovini, javlja "Bi-Bi-Si"… »

Vesti dana »