Povezane vesti

Narod gnevan zbog pomilovanja Fudžimorija: Sukob policije i demonstranata u Peruu, bivši predsednik moli za oprost

Narod gnevan zbog pomilovanja Fudžimorija: Sukob policije i demonstranata u Peruu, bivši predsednik moli za oprost

Blic 26.12.2017
Policija u Peruu ispalila je suzavac i sukobila se sa hiljadama demonstranata koji su gnevni na odluku vlasti da pomiluje bivšeg predsednika Alberto Fudžimorija. "Ne pomilovanju", uzvikivali su demonstranti okupljeni u prestonici Perua, tokom drugog… »
Predsjednički oprost Fujimoriju izazvao proteste u Peruu

Predsjednički oprost Fujimoriju izazvao proteste u Peruu

Slobodna Evropa 26.12.2017
Božićni oprost peruanskog predsjednika Pedra Pabla Kuczynsksog (Kučinski) bivšem državnom čelniku Albertu Fujimoriju (Fudžimori), koji je vladao zemljom između 1990. i 2000. godine, izazvao je proteste i stvorio pravne i medicinske kontroverze u… »
(Video, foto) SAD traži oproštaj: Bivši predsednik Perua pomilovan, ljudi besni!

(Video, foto) SAD traži oproštaj: Bivši predsednik Perua pomilovan, ljudi besni!

Kurir 26.12.2017
"Svestan sam da su rezultati moje vlade s jedne strane dobro primljeni ali isto tako priznajem da sam razočarao deo mojih sunarodnika. Iz dubine duše ih molim da mi oproste", naveo je Fudžimori (79), koji je služio kaznu od godina zatvora zbog… »
Bivši predsednik Perua posle masovnih protesta zatražio da mu građani oproste

Bivši predsednik Perua posle masovnih protesta zatražio da mu građani oproste

Večernje novosti 26.12.2017
Prethodna dva dana u Peruu obeležili su masovni protesti, zbog odluke aktuelnog predsednika Perua, Pedra Pabla Kučinjskog da pomiluje Alberto Fudžimorija. Bivši predsednik Perua, Alberto Fudžimori, zatražio je danas da mu građani oproste za sva… »
Haos u Limi nakon pomilovanja diktatora

Haos u Limi nakon pomilovanja diktatora

Dojče vele 26.12.2017
Predsednik Perua Pedro Pablo Kučinjski na meti je kritika pošto je pomilovao bivšeg šefa države Alberta Fudžimorija. Ovaj je izdržavao zatvorsku kaznu zbog zločina protiv čovečnosti i korupcije. U Limi nasilni protesti. „Ubica“, „Lopov“… »
U Peruu protest zbog pomilovanja bivšeg predsednika

U Peruu protest zbog pomilovanja bivšeg predsednika

Novi magazin 26.12.2017
Više hiljada Peruanaca izašlo je sinoć na ulice u znak protesta zbog pomilovanja bivšeg predsednika Alberta Fudžimorija. Oko 5.000 ljudi je protestovalo širom zemlje, ističući transparente sa fotografijama Fudžimorija, uz poruke "Ubica" i… »

Vesti dana »