Povezane vesti

Vučić odgovorio na saopštenje SPC: Pogađa me njihovo loše mešanje, neću da se kockam

Vučić odgovorio na saopštenje SPC: Pogađa me njihovo loše mešanje, neću da se kockam

Telegraf 08.11.2018
- Šta nam je ostalo od 1999. i od 2009. i gde su nam vojska, narod i koju teritoriju kontrolišemo? Kako da to čuvamo? - upitao je Vučić. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Helsinkiju da ga pogađa "loše mešanje" Srpske… »
Vučić: Moj posao je da branim Srbiju

Vučić: Moj posao je da branim Srbiju

RTS 08.11.2018
Povodom stava Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve o nedeljivosti KiM, predsednik Aleksandar Vučić je rekao da mu je čudno i pomalo žalosno to što neki od njih najviše vole da se druže sa onima koji su "najviše doprineli stvaranju… »
Sinod SPC-a zabrinut zbog Kosova

Sinod SPC-a zabrinut zbog Kosova

Al Jazeera 08.11.2018
Vrh Srpske pravoslavne crkve ne podržava zamrznuti konflikt na Kosovu, ali je i zabrinut zbog mogućeg razgraničenja. Puni suverenitet i integritet Srbije na Kosovu ne smije se dovesti u pitanje ni po koju cijenu, priopćio je Sveti arhijerejski sabor… »
Stamatović podržao stav Sabora SPC o Kosovu i Metohiji

Stamatović podržao stav Sabora SPC o Kosovu i Metohiji

Beta 08.11.2018
Predsednik Zdrave Srbije Milan Stamatović "bezrezervno" je danas podržao stav Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve (SPC) da se, ni po koju cenu, ne sme dovesti u pitanje puni suverenitet i integritet Srbije na Kosovu i Metohiji i pozvao… »
Vučić: Ne slažem se sa stavovima SPC, ali oni su mnogo moćniji od mene

Vučić: Ne slažem se sa stavovima SPC, ali oni su mnogo moćniji od mene

RTV 08.11.2018
HELSINKI/BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je razumeo poruku Srpske pravoslavne crkve o kosovskom pitanju, ali da ona neće promeniti njegovo mišljenje. Vučić je novinarima u Helsinkiju, komentarišući stavove SPC da… »
Vučić: Koji suverenitet da čuvamo na Kosovu?

Vučić: Koji suverenitet da čuvamo na Kosovu?

Danas 08.11.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, povodom saopštenja Sabora Srpske pravoslavne crkve o Kosovu, da ga pogađa „njihovo loše mešanje u politiku“ i upitao koji suverenitet Srbija treba da čuva na Kosovu, kako to traži SPC… »
Vučić komentarisao poruku SPC o Kosovu: Razumeo sam, ali...

Vučić komentarisao poruku SPC o Kosovu: Razumeo sam, ali...

Sputnik 08.11.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je razumeo poruku Srpske pravoslavne crkve o kosovskom pitanju, ali da ona neće promeniti njegovo mišljenje. Vučić je novinarima u Helsinkiju, komentarišući stavove SPC da se suverenitet… »
Vučić: Pogađa me loše mešanje SPC u politiku

Vučić: Pogađa me loše mešanje SPC u politiku

N1 Info 08.11.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Helsinkiju da ga pogađa "loše mešanje" Srpske pravoslavne crkve u politiku. On je povodom saopštenja Sabora SPC da ni po koju cenu ne sme da se dovede pod znak pitanja pun suverenitet i integritet… »
SPC: Rešenje za Kosovo i Metohiju ne može biti monopol državnih organa

SPC: Rešenje za Kosovo i Metohiju ne može biti monopol državnih organa

Danas 08.11.2018
Ni pod koju cenu ne sme da se dovede pod znak pitanja puni suverenitet i integritet Srbije na Kosovu i Metohiji, saopštio je večeras Sveti arhijerejski Sabor Srpske pravoslavne crkve i istakao da Kosovo nikada nije bilo, niti može biti samo političko… »
Srpska pravoslavna crkva nije za zamrznuti konflikt, postoji zabrinutost zbog razgraničenja

Srpska pravoslavna crkva nije za zamrznuti konflikt, postoji zabrinutost zbog razgraničenja

Blic 07.11.2018
Srpska pravoslavna crkva ne podržava zamrznuti konflikt na Kosovu i Metohiji i zalaže se za nastavak dijaloga ali, kako je danas saopštio Sveti Arhijerejski Sabor SPC, izražava zabrinutost da se "pod vidom navodnog razgraničenja između Srba i… »

Vesti dana »