Povezane vesti

Ukrajinski ambasador Srbiji: Mi vas podržavamo, a glasate protiv nas

Ukrajinski ambasador Srbiji: Mi vas podržavamo, a glasate protiv nas

Radio 021 18.12.2018
Ukrajinski ambasador u Srbiji Oleksander Aleksandrovič izjavio je da Ukrajina smatra da "nije dobro" što je Kosovo usvojilo zakone o transformaciji KBS. Istovremeno kritikuje Srbiju zato što je juče u Generalnoj skupštini UN glasala protiv Ukrajine… »
Kijev udario na Prištinu: Stop tzv. Vojsci Kosova!

Kijev udario na Prištinu: Stop tzv. Vojsci Kosova!

Pravda 18.12.2018
Ukrajinski ambasador u Srbiji Oleksander Aleksandrovič izjavio je da Ukrajina smatra da nije "nije dobro" što je kosovska skupština usvojila zakone o transformaciji Kosovskih bezbednosnih snaga (KBS) u vojsku. - Mi kažemo da to nije dobro, mi ne… »
Ukrajinski ambasador: Ukrajina protiv kosovske vojske, a Srbija glasa protiv nas

Ukrajinski ambasador: Ukrajina protiv kosovske vojske, a Srbija glasa protiv nas

Kurir 18.12.2018
Ukrajinski ambasador u Srbiji Oleksander Aleksandrovič izjavio je danas za Tanjug da Ukrajina smatra da "nije dobro" što je kosovska skupština usvojila zakone o transformaciji Kosovskih bezbednosnih snaga (KBS) u vojsku. "Mi kažemo da to nije dobro… »
Dačić: Siguran sam da će većina članica osuditi odluku Prištine

Dačić: Siguran sam da će većina članica osuditi odluku Prištine

Politika 18.12.2018
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova, Ivica Dačić, uveren je da će većina članica SB UN večeras osuditi odluku Prištine o transformaciji KBS u tzv. Vojsku. Dačić je u emisiji RTS „Oko” rekao da će većina zemalja reći da… »
Dačić o diplomatskoj ofanzivi Srbije: Pobedili smo, a da nismo ja bih tugovao

Dačić o diplomatskoj ofanzivi Srbije: Pobedili smo, a da nismo ja bih tugovao

Kurir 18.12.2018
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar inostranih poslova, Ivica Dačić izjavio je danas da su u prethodnom periodu napravljeni značajni diplomatski koraci i da se oni mere u tome koja zemlja je zaista priznala ili nije takozvanu nezavisnost Kosova… »
"Predsedniče Vučić" i "gospodine tači": Dačiću je jedna stvar sa sednice SB UN posebno zapala za oko

"Predsedniče Vučić" i "gospodine tači": Dačiću je jedna stvar sa sednice SB UN posebno zapala za oko

Blic 18.12.2018
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je, nakon sednice SB UN održane sinoć u Njujorku, da se tamo čuo stav svih članica Saveta bezbednosti kada je reč o Kosovu. - Čuli smo mišljenje svih članica Saveta bezbednosti i ono što je… »
Dačić: Mogerini ljuta jer Priština odbija predloge EU

Dačić: Mogerini ljuta jer Priština odbija predloge EU

RTV 18.12.2018
BEOGRAD - Visoka predstavnica Evropske unije Federika Mogerini nije ni održala konferenciju za novinare u Briselu sa Ramušom Haradinajem, jer je ljuta zbog toga što Priština ne želi da prihvati nikakav predlog EU, izjavio je danas ministar spoljnih… »
Dačić: Govor Vučića u Savetu bezbednosti oštar i dovoljno diplomatski

Dačić: Govor Vučića u Savetu bezbednosti oštar i dovoljno diplomatski

Kurir 18.12.2018
BEOGRAD - Potpredsednik Vlade Srbije i ministar inostranih poslova, Ivica Dačić, ocenio je da je predsednik Aleksandar Vučić u Savetu bezbednosti UN o Kosovu govorio oštro, ali i, kako je rekao, dovoljno diplomatski da to što je rekao bude… »
Ambasadori SB UN o vojsci Kosova: Postoji opasnost od obnavljanja neprijateljstva

Ambasadori SB UN o vojsci Kosova: Postoji opasnost od obnavljanja neprijateljstva

Danas 18.12.2018
Ambasadori pet stalnih članica Saveta bezbednosti UN izneli su večeras različite stavove o odluci Prištine da transformiše Kosovske bezbednosne snage u oružane snage. On je naveo da se problemi na Kosovu kumuliraju, da je situacija u regionu… »
Dačić ne očekuje konkretnu odluku Saveta bezbednosti o Kosovu

Dačić ne očekuje konkretnu odluku Saveta bezbednosti o Kosovu

Danas 17.12.2018
Šef diplomatije Srbije Ivica Dačić ocenio je večeras za RTS „veoma važnim“ da na sednci Saveta bezbednosti UN većina članica osudi odluku prištinskih vlasti o transformaciji sadašnjih Kosovskih bezbednosnih snaga (KBS) u vojsku Kosova… »

Vesti dana »