Povezane vesti

Verni liku i delu Josipa Broza: U Sarajevu obeleženo 39 godina od Titove smrti

Verni liku i delu Josipa Broza: U Sarajevu obeleženo 39 godina od Titove smrti

Blic 04.05.2019
Bio je sunčan dan 4. maj 1980. godine. Radničkoj klasi, radnim ljudima i građanima, narodima i narodnostima Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije saopšteno je: ”Umro je drug Tito.” Smrt Josipa Broza Tita burno je dočekana širom… »
Zbogom, druže Tito, 39. put

Zbogom, druže Tito, 39. put

Južne vesti 04.05.2019
BBC Ljudi iz čitave bivše Jugoslavije posetili su danas Beograd. Dok se širom sveta četvrti maj obeležava kao Dan Ratova zvezda, ispred Muzeja Jugoslavije u Beogradu, više desetina ljudi odalo je počast davno preminulom komunističkom predsedniku… »
Zbogom, druže Tito, 39. put

Zbogom, druže Tito, 39. put

BBC News 04.05.2019
Četvrtog maja 1980. godine „sve je stalo", a poštovaoci Tita i danas obeležavaju njegovu smrt. Dok se širom sveta četvrti maj obeležava kao Dan Ratova zvezda, ispred Muzeja Jugoslavije u Beogradu, više desetina ljudi odalo je počast davno… »
Godišnjica Titove smrti: Pre 39 godina umro je doživotni predsednik SFRJ

Godišnjica Titove smrti: Pre 39 godina umro je doživotni predsednik SFRJ

Vesti online 04.05.2019
Na današnji dan pre 39 godina preminuo je predsednik SFRJ Josip Broz Tito. On je za mnoge bio "najveći sin naših naroda i narodnosti", za druge nije, ali pre svega, bio je i ostao jugoslovenski brend. Oni skloni nostalgiji i danas se sa setom… »
Plakala je cela Jugoslavija: Dan kada je umro drug Tito

Plakala je cela Jugoslavija: Dan kada je umro drug Tito

Mondo 04.05.2019
U 18.50 svi televizijski ekrani bili su zacrnjeni na 30 sekundi, a onda je spiker Miodrag Zdravković pročitao: "Umro je drug Tito". Na današnji dan pre 39 godina umro je Josip Broz Tito, doživotni predsednik SFRJ i Saveza komunista, vrhovni komandant… »
"Ja sam skinuo Tita sa aparata, ali ga nisam ubio": Sve o poslednjim trenucima Josipa Broza (foto)

"Ja sam skinuo Tita sa aparata, ali ga nisam ubio": Sve o poslednjim trenucima Josipa Broza (foto)

Telegraf 04.05.2019
Na čelu Jugoslavije nalazio se punih 35 godina. Pre 39 godina, 4. maja 1980. umro je Josip Broz Tito – neprikosnoveni lider Jugoslavije, ratni komandant i jedan od osnivača Pokreta nesvrstanih. - Umro je drug Tito - izgovorio je televizijski voditelj… »

Vesti dana »