Povezane vesti

Kažu slučajno: 8 godina kasnije - Novak i dalje šamara

Kažu slučajno: 8 godina kasnije - Novak i dalje šamara

Mondo 15.07.2019
Možda je zaista i 260 nedelja na #1 ATP liste slučajnost, možda je 16 grend slem trofeja slučajnost, možda je osvajanje 33 mastersa slučajnost, možda je bolji skor protiv najvećih rivala slučajnost... Možda živimo u svetu slučajnosti. "Rodžer… »
Balkanski vladari vimbldona: Pogledajte kako su Đoković i Halep proslavili najvažniju titulu /foto/

Balkanski vladari vimbldona: Pogledajte kako su Đoković i Halep proslavili najvažniju titulu /foto/

Sportal blic 15.07.2019
Šampioni u ženskoj i muškoj konkurenciji singla na Vimbldonu dolaze sa Balkana, a zajedno su i proslavili ogroman uspeh. Simona Halep je furiozno savladala Serenu Vilijams u finalu dama, dok je dan kasnije, u nedelju Novak Đoković u maratonskom duelu… »
Čestitka ministra: Dačić prognozirao Novakov šampionski pohod: Nole, ponosimo se tobom!

Čestitka ministra: Dačić prognozirao Novakov šampionski pohod: Nole, ponosimo se tobom!

Sportal blic 15.07.2019
Čestitke Novaku Đokoviću pristižu sa svih strana u nedelju uveče i ponedeljak, a jedna od njih dolazi iz kancelarije ministra spoljnih poslova Ivice Dačića. Đoković je po peti put stigao do trofeja na Ol Ingland klubu, pobedom nad Rodžerom… »
Novak: Publika? Doviđenja i hvala što ste bili

Novak: Publika? Doviđenja i hvala što ste bili

N1 Info 15.07.2019
U finalu Vimbldona Novak Đoković nije igrao najbolje, dok je Rodžer Federer servirao briljantno. Ipak srpski teniser se izvukao iz svake teške situacije uključujući i dve meč lopte koje je Federer imao na svoj servis. "Servirao je zaista dobro i… »
"Živcirao me je, ali ih je sve poslao: U...!" Hrvati u transu zbog Đokovića: Federer je najbolji ikad? Ne, Novak je!

"Živcirao me je, ali ih je sve poslao: U...!" Hrvati u transu zbog Đokovića: Federer je najbolji ikad? Ne, Novak je!

Sportal blic 15.07.2019
Ono što je Novak Đoković uradio u finalu Vimbldona, kada je u istorijskom meču pobedio Rodžera Federera, izazvalo je pravu euforiju i u Hrvatskoj. Jedan od tamošnjih najvećih internet portala, Index.hr, tom podvigu je posvetio objavu "Federer je… »
"Nikad neće biti popularan kao Federer ili: Nadal!" Ovako je CNN javio da je Novak Đoković osvojio Vimbldon

"Nikad neće biti popularan kao Federer ili: Nadal!" Ovako je CNN javio da je Novak Đoković osvojio Vimbldon

Sportal blic 15.07.2019
CNN je posvetio veliku pažnju načinu na koji je Novak Đoković (opet) postao šampion Vimbldona, u čijem je finalu Rodžer Federer morao da čestita boljem od sebe. "Novak Đoković je uglavnom prošao nezapaženo u većem delu Vimbldona zbog svega… »
Duhoviti navijači - Toblerone postale To bre Nole! Hvala ti za ova 3kg manje!

Duhoviti navijači - Toblerone postale To bre Nole! Hvala ti za ova 3kg manje!

Sportski žurnal 15.07.2019
Novak Đoković je posle skoro pet sati savladao Rodžera Federera u finalu Vimbldona. Spasao je dve meč lopte, osvojio 5. Vimbldon, 16. gren slem trofej, ispisao novu stranicu istorije. Novak Đoković još jednim podvigom podstakao je navijače da se i… »
Đokovićeva istorijska "petarda": Pogledajte Novakove poljupce na kojima mu zavide rivali /foto/

Đokovićeva istorijska "petarda": Pogledajte Novakove poljupce na kojima mu zavide rivali /foto/

Sportal blic 15.07.2019
Novak Đoković postao je po peti put šampion Vimbldona, posle epskog meča u kome je savladao Rodžera Federera sa 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3). Novak je još jednom pokazao kakav je borac i da za njega nema izgubljenog meča. Vratio se iz… »
Federer sprema duplu osvetu Đokoviću u Sinsinatiju

Federer sprema duplu osvetu Đokoviću u Sinsinatiju

N1 Info 15.07.2019
Posle poraza u finalu Vimbldona od Novaka Đokovića od 3:2, Rodžer Federer će igrati samo jedan turnir pre narednog Grend slema. Do US Opena Rodžer Federer neće igrati mnogo zvaničnih mečeva. Švajcarac će najpre na zasluženi odmor posle… »
Kakav hvalospev amerikanaca! Đoković dokazao da je najbolji član "velike trojke", nije zaslužio ono od navijača u finalu!

Kakav hvalospev amerikanaca! Đoković dokazao da je najbolji član "velike trojke", nije zaslužio ono od navijača u finalu!

Sportal blic 15.07.2019
Novak Đoković je u nedelju osvojio Vimbldon po peti put, a prestižni američki portal "Atlantik" objavio je kako je od ovog finala "velika trojka" dobila predvodnika. A to je upravo naš Novak Đoković. Srbin je po treći put porazio Federera u finalu… »
Đoković je statistički u samo jednom segmentu bio bolji od Švajcarca i ipak je osvojio tron!

Đoković je statistički u samo jednom segmentu bio bolji od Švajcarca i ipak je osvojio tron!

Sportal blic 15.07.2019
Novak Đoković postao je po peti put šampion Vimbldona, savladavši Rodžera Federera u epskom meču - 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3)). Ono što statističarima nije promaklo je da je Švajcarac bio bolji u skoro svakom segmentu igre. Ipak, nisu… »
Istorijska pobeda Đokovića i peti trofej na Vimbldonu

Istorijska pobeda Đokovića i peti trofej na Vimbldonu

Danas 15.07.2019
Najduže finale u istoriji Vimbldona Posle skoro pet sati lavovske borbe oba tenisera Novak Đoković je uspeo da protiv Rodžera Federera stigne do petog trofeja na Vimbldonu – 3:2 (7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 12:12/7:3) i 16. Gren slem titule u karijeri. Ovo… »
138 Sekundi čistog uživanja: Pogledajte kako je Novak osvojio 16 grend slemova /video/

138 Sekundi čistog uživanja: Pogledajte kako je Novak osvojio 16 grend slemova /video/

Sportal blic 15.07.2019
Novak Đoković je trijumfom nad Rodžerom Federerom na ovom Vimbldonu stigao do 16. grend slem trofeja, ali taj put ka najvećim visinama je počeo jako, jako rano. Prvi trofej je Novak podigao u Melburnu, kada je slavio na Australijan openu 2008… »
"Sada boli, ali tako i treba": Evo zbog čega je Federer bio neutešan nakon poraza od Đokovića

"Sada boli, ali tako i treba": Evo zbog čega je Federer bio neutešan nakon poraza od Đokovića

Sportal blic 14.07.2019
Švajcarski teniser Rodžer Federer istakao je da ni jednog momenta nije pomislio da će izgubiti finale Vimbldona, pa ni onda kada je propustio dve meč lopte u petom setu. Bolji od Federera u velikom finalu bio je Novak Đoković koji je slavio sa… »
Planeta u šoku! Novak učinio nešto što je bilo nemoguća misija 71 godinu!

Planeta u šoku! Novak učinio nešto što je bilo nemoguća misija 71 godinu!

Sportal blic 14.07.2019
Novak Đoković pored toga što je osvojio petu titulu na Vimbldonu, uspeo je da izjednači neverovatan rekord star 71 godinu. Naš teniser je uspeo da spase meč loptu i da potom osvoji trofej u Londonu, što je uspelo Bobu Falkenburgu davne 1948… »
Spasavanje meč lopti! Kada je Đoković osvojio onaj poen svi su ostali zatečeni, ali nije mu prvi put! I Nadal je bio…

Spasavanje meč lopti! Kada je Đoković osvojio onaj poen svi su ostali zatečeni, ali nije mu prvi put! I Nadal je bio…

Sportal blic 14.07.2019
Novak Đoković osvojio je peti trofej na Vimbldonu pobedom nad Rodžerom Federerom 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3), ali način na koji se odbranio na meč loptu pri rezultatu 7:8 i 30:40 za Švajcarca ostavlja sve teniske sladokusce bez daha. Čak je… »
Rodžerova kisela faca: Pogledajte kako se Federer pozdravio sa Novakom nakon osvajanja Vimbldona /video/

Rodžerova kisela faca: Pogledajte kako se Federer pozdravio sa Novakom nakon osvajanja Vimbldona /video/

Sportal blic 14.07.2019
Novak Đoković osvojio je peti trofej na Vimbldonu, trijumfom nad Rodžerom Federerom u pet setova sa 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 2:6, 13:12(3). Ono što je malo čudno je kako se Federer "kisele" face pozdravio sa Đokovićem. Iako je izgubio, nije se moglo… »
Đoković: Još kao dečak sam sanjao da podižem pehar na Vimbldonu

Đoković: Još kao dečak sam sanjao da podižem pehar na Vimbldonu

Večernje novosti 14.07.2019
Ovo je bilo možda i najuzbudljivije finale koje sam ikad igrao, među dva-tri u karijeri, protiv jednog od najvećih igrača svih vremena, koga mnogo poštujem - rekao je Đoković posle meča. Srpski teniser Novak Đoković rekao je da je današnje… »
Hit izjava Đokovića: "Kad su vikali su Rodžere, ja sam čuo Novače!" /video/

Hit izjava Đokovića: "Kad su vikali su Rodžere, ja sam čuo Novače!" /video/

Sportal blic 14.07.2019
Najbolji teniser sveta Novak Đoković istakao je da je finale Vimbldona protiv Rodžera Federera bilo najzahtevnije koje je u karijeri odigrao. Srbin je petu titulu na Ol Ingland Klubu osvojio pošto je u velikom finalu savladao Federera sa 3:2, a u 16… »
Od ivice poraza do vimbldonske krune: Đoković savladao Federera u epskom okršaju

Od ivice poraza do vimbldonske krune: Đoković savladao Federera u epskom okršaju

Večernje novosti 14.07.2019
Najbolji teniser sveta je pobedio trećeg na ATP listi sa 3:2 u setovima (7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12). Meč je trajao pet sati i jedan minut, što je najduže finale u istoriji Vimbldona. NOVAK Đoković je vladar Vimbldona peti put. U još jednom epskom… »
"Novače, bilo je: Ludo!" Federer čestitao novom-starom šampionu Vimbldona, pa otkrio šta želi da zaboravi!

"Novače, bilo je: Ludo!" Federer čestitao novom-starom šampionu Vimbldona, pa otkrio šta želi da zaboravi!

Sportal blic 14.07.2019
Švajcarac Rodžer Federer izjavio je nakon finala Vimbldona, u kome je Novak Đoković slavio posle pet setova i borbe od pet sati, sa 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 2:6, 13:12(3) da je ovo jedan od najneverovatnijih mečeva u njegovoj karijeri, koji će ipak… »
Za istoriju! Novak je savladao Federera, pa izveo vimblondski ritual uz ovacije publike /video/

Za istoriju! Novak je savladao Federera, pa izveo vimblondski ritual uz ovacije publike /video/

Sportal blic 14.07.2019
Novak Đoković osvojio je petu titulu na Vimbldonu, a onda ponovio ritual koji praktikuje na ovom prestižnom takmičenju. Naime, na kraju meča, Đoković je počupao malo trave sa terena, a potom je pojeo, što je publika pozdravila ovacijama. -Broj… »
Federer: Pokušaću ovo da zaboravim

Federer: Pokušaću ovo da zaboravim

Večernje novosti 14.07.2019
Nisam mogao da dam više, dao sam sve što sam mogao. Sjajan meč. Imao sam svoje šanse, imao je i on. Igrali smo odličan tenis. Veoma sam srećan svojim nastupom - kazao je Federer. Švajcarski teniser Rodžer Federer rekao je danas da će pokušati da… »
Zato je i šampion! Novak je osvojio Vimbldon, govorio o "najuzbudljivijem finalu ikada", pa imao neočekivanu poruku za…

Zato je i šampion! Novak je osvojio Vimbldon, govorio o "najuzbudljivijem finalu ikada", pa imao neočekivanu poruku za…

Sportal blic 14.07.2019
Novak Đoković je savladao Rodžera Federera sa 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3), a nakon susreta je imao neočekivanu poruku za Švajcarca. Najpre je analizirao finalni susret koji je po mnogo čemu ušao u istoriju! - Mislim da je ovo bilo… »
Vimbldon finale: Novak peti put šampion

Vimbldon finale: Novak peti put šampion

Danas 14.07.2019
Posle pet sati igre i pet setova srpski teniser Novak Đoković je peti put postao šampion Vimbldona. Rezultatom 13:12 u napetom odlučujućem setu pobedio je Švajcarca Rodžera Federera, osmostrukog pobednika na londonskom Grend slemu. U najdužem… »

Vesti dana »