Povezane vesti

Dojčinović: Mislio sam da je se spisak zemalja u kojima sam na crnoj listi završen Rusijom

Dojčinović: Mislio sam da je se spisak zemalja u kojima sam na crnoj listi završen Rusijom

Novi magazin 18.12.2019
Urednik istraživačkog portala KRIK Stevan Dojčinović kazao je za list Danas od četvrtka da je mislio da je spisak zemalja u kojima mu nije dozvoljen pristup završen Rusijom, u koju mu je pre nekoliko godina zabranjen ulazak. Dojčinović je izjavio… »
"Rečeno mi je da me na crnu listu nisu stavili Emirati, već neka druga vlada"

"Rečeno mi je da me na crnu listu nisu stavili Emirati, već neka druga vlada"

Glas Amerike 18.12.2019
BEOGRAD — Urednik Mreže za istraživanje kriminala i korupcije - KRIK Stevan Dojčinović vratio se u sredu u Srbiju, dan pošto je zadržan na aerodromu u Abu Dabiju, gde je trebalo da govori na konferenciji Kancelarije Ujedinjenih nacija za borbu… »
Dojčinović: “Stavili su me na crnu listu na zahtev neke druge vlade, nisu rekli koje”

Dojčinović: “Stavili su me na crnu listu na zahtev neke druge vlade, nisu rekli koje”

Nedeljnik 18.12.2019
Screenshoot Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović zadržan je sinoć na aerodromu u Abu Dabiju, glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata, gde mu je saopšteno da je na „crnoj listi“ i da ne može da uđe u zemlju, već da će biti deportovan nazad u… »
Dojčinović deportovan iz UAE u Srbiju

Dojčinović deportovan iz UAE u Srbiju

Slobodna Evropa 18.12.2019
Urednik istraživačkog portala Mreža za istraživanje kriminala i korupcije – KRIK Stevan Dojčinović nakon zadržavanja na aerodromu u Abu Dabiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE), poslan je jutarnjim letom nazad za Srbiju, potvrđeno je… »
Ministarstvo za RSE: Zatražili smo informacije od UAE o Dojčinoviću

Ministarstvo za RSE: Zatražili smo informacije od UAE o Dojčinoviću

Slobodna Evropa 18.12.2019
Ambasada Srbije u Abu Dabiju zatražila je informaciju „o razlozima zadržavanja građanina Srbije i odbijanja ulaska u Ujedinjene Arapske Emirate (UAE)“, navodi Ministarstvo spoljnih poslova Srbije u odgovoru za RSE, reagujući na deportaciju… »
Urednik KRIK-a deportovan u Srbiju: Stevan Dojčinović bio pritvoren u Abu Dabiju 12 sati

Urednik KRIK-a deportovan u Srbiju: Stevan Dojčinović bio pritvoren u Abu Dabiju 12 sati

Telegraf 18.12.2019
Rečeno mu je da je na nekakvoj "crnoj" listi. Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović deportovan je jutros u Srbiju iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, nakon što je zadržan na aerodromu u Abu Dabiju. Za sada nije poznat razlog njegove deportacije, a… »
Komitet za zaštitu novinara: UAE da objasne zašto je Dojčinović deportovan

Komitet za zaštitu novinara: UAE da objasne zašto je Dojčinović deportovan

N1 Info 18.12.2019
Komitet za zaštitu novinara (CPJ) smatra da Ujedinjeni Arapski Emirati moraju da objasne razloge deportacije urednika KRIK-a Stevana Dojčinovića. "Odluka Ujedinjenih Arapskih Emirata da zabrane ulazak Stevanu Dojčinoviću zbog toga što je na 'crnoj… »
Novinar na "crnoj listi": Dojčinoviću zabranjen ulazak u UAE, objašnjenja nema

Novinar na "crnoj listi": Dojčinoviću zabranjen ulazak u UAE, objašnjenja nema

N1 Info 18.12.2019
Urednik istraživačkog portala KRIK Stevan Dojčinović deportovan iz Ujedinjenih arapskih emirata, gde je trebalo da govori na konferenciji Ujedinjenih nacija o borbi protiv droge i kriminala. Objašnjenja zbog čega je na "crnoj listi" te arapske… »
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije zatražilo informacije od UAE o Dojčinoviću

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije zatražilo informacije od UAE o Dojčinoviću

Radio 021 18.12.2019
Ambasada Srbije u Abu Dabiju zatražila je informaciju od Ujedinjenih Arapskih Emirata o razlozima zadržavanja državljanina Srbije Stevana Dojčinovića, urednika portala KRIK, i onemogućavanja njegovog ulaska u UAE, saopštilo je danas Ministarstvo… »
AOM: Deportacija Dojčinovića skandalozna, utvditi ko je tražio da bude na crnoj listi

AOM: Deportacija Dojčinovića skandalozna, utvditi ko je tražio da bude na crnoj listi

Jug press 18.12.2019
NIŠ Asocijacija onlajn medija (AOM) smatra skandalom činjenicu da je glavni i odgovorni urednik istraživačkog portala KRIK Stevan Dojčinović zadržan sinoć na aerodromu u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, pod obrazloženjem da se njegovo… »
Dojčinović: Rekli su mi da sam na "crnoj listi", uzeli otiske i snimali zenice

Dojčinović: Rekli su mi da sam na "crnoj listi", uzeli otiske i snimali zenice

N1 Info 18.12.2019
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović izjavio je za N1 da osim toga da se nalazi na "crnoj listi" nije dobio nikakvo drugo objašnjenje zašto mu nije dozvoljen ulazak u Ujedinjene Arapske Emirate (UAE). Izvor: N1 Dojčinović je zadržan na aerodromu u Abu… »
Urednik KRIK-a deportiran u Srbiju nakon zadržavanja u Abu Dhabiju

Urednik KRIK-a deportiran u Srbiju nakon zadržavanja u Abu Dhabiju

Al Jazeera 18.12.2019
Stevan Dojčinović zadržan je na aerodromu u Abu Dhabiju 12 sati jer je, navodno, na 'crnoj listi', nakon čega je deportiran u Srbiju. Nakon što je zadržan na aerodromu u Abu Dhabiju, gdje mu je rečeno da je na "crnoj listi" i da ne može ući u… »
Dojčinović: Rekli su mi da sam na „crnoj listi“, uzeli otiske i snimali zenice

Dojčinović: Rekli su mi da sam na „crnoj listi“, uzeli otiske i snimali zenice

Danas 18.12.2019
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović izjavio je za N1 da osim toga da se nalazi na „crnoj listi“ nije dobio nikakvo drugo objašnjenje zašto mu nije dozvoljen ulazak u Ujedinjene Arapske Emirate (UAE). Dojčinović je zadržan na aerodromu u Abu… »
NUNS: Po kom osnovu je Stevan Dojčinović deportovan i ko pravi crne liste novinara?

NUNS: Po kom osnovu je Stevan Dojčinović deportovan i ko pravi crne liste novinara?

Jug press 18.12.2019
BEOGRAD Nezavisno udruženje novinara Srbije protestuje zbog deportovanja našeg kolege Stevana Dojčinovića sa aerodroma u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i traži da UAE hitno obrazlože ovaj skandalozan i opasan incident. Glavni urednik istraživačkog… »
Urednik Krika deportovan iz Abu Dabija

Urednik Krika deportovan iz Abu Dabija

Politika 18.12.2019
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović deportovan je jutros u Srbiju iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, nakon što je zadržan na aerodromu u Abu Dabiju. Za sada nije poznat razlog njegove deportacije, a Dojčinović je za KRIK rekao da je na nekakvoj „crnoj… »
Stevan Dojčinović: Zašto je urednik Krika deportovan iz Abu Dabija

Stevan Dojčinović: Zašto je urednik Krika deportovan iz Abu Dabija

Južne vesti 18.12.2019
Medija centar Dojčinović je za rad u KRIK-u osvojio brojne nagrade širom sveta Urednik Mreže za istraživanje kriminala i korupcije (Krik) Stevan Dojčinović deportovan je iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u Srbiju. „Naš urednik je sleteo i dobro… »
Videnović: Premijerka da odgovori ko je Dojčinovića stavio na crnu listu

Videnović: Premijerka da odgovori ko je Dojčinovića stavio na crnu listu

Novi magazin 18.12.2019
Poslanica Demokratske stranke (DS) Maja Videnović upitala je danas premijerku Srbije Anu Brnabić da li zna koja Vlada je zahtevala da se urednik portala KRIK Stevan Dojčinović stavi na crnu listu, odnosno da mu se onemogući ulazak u Ujedinjene… »
UNS: Emirati da objasne zašto je Dojčinoviću zabranjeno da uđe u tu zemlju

UNS: Emirati da objasne zašto je Dojčinoviću zabranjeno da uđe u tu zemlju

Danas 18.12.2019
Udruženje novinara Srbije (UNS) izrazilo je protest zbog zabrane ulaska u Abu Dabi uredniku KRIK-a Stevanu Dojčinoviću i zatražilo da Ministarstvo spoljnih poslova Srbije traži objašnjenje od Ujedinjenih Arapskih Emirata zašto je Dojčinoviću… »
Stevan Dojčinović: Zašto je urednik KRIK-a deportovan iz Abu Dabija

Stevan Dojčinović: Zašto je urednik KRIK-a deportovan iz Abu Dabija

Danas 18.12.2019
Urednik Mreže za istraživanje kriminala i korupcije (Krik) Stevan Dojčinović deportovan je iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u Srbiju. „Naš urednik je sleteo i dobro je. Trenutno je na aerodromu i prolazi kroz neophodne procedure kako bi mu bio… »
Urednik KRIK deportovan iz UAE, ne zna se na čiji zahtev

Urednik KRIK deportovan iz UAE, ne zna se na čiji zahtev

Nova ekonomija 18.12.2019
Urednik Mreže za istraživanje kriminala i korupcije (KRIK) Stevan Dojčinović deportovan je iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, gde je trebalo da govori na konferenciji UN o korupciji. Kako javlja KRIK, Dojčinoviću je u Abu Dabiju, glavnom gradu UAE… »
Urednik KRIK-a zadržan na aerodromu pa deportovan iz Abu Dabija

Urednik KRIK-a zadržan na aerodromu pa deportovan iz Abu Dabija

IndeksOnline 18.12.2019
BEOGRAD – Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović deportovan je jutros u Srbiju iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, nakon što je zadržan na aerodromu u Abu Dabiju. Za sada nije poznat razlog njegove deportacije, a Dojčinović je za KRIK rekao da je na… »
Dojčinović zadržan na aerodromu u Abu Dabiju i deportovan za Srbiju

Dojčinović zadržan na aerodromu u Abu Dabiju i deportovan za Srbiju

Danas 18.12.2019
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović zadržan je sinoć na aerodromu u Abu Dabiju, glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata, gde mu je saopšteno da je na „crnoj listi“ i da ne može da uđe u zemlju, već da će biti deportovan nazad u Srbiju… »
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović pritvoren u Abu Dabiju, čeka deportaciju u Srbiju

Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović pritvoren u Abu Dabiju, čeka deportaciju u Srbiju

Cenzolovka 18.12.2019
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović pritvoren je u Ujedinjenim Arapskim Emiratima u Abu Dabiju, odakle čeka deportaciju za Srbiju, objavio je na Tviteru Dru Salivan, urednik Projekta za istraživanje kriminala i korupcije (OCCRP). Foto: Medija centar… »
Urednik KRIK-a zadržan na aerodromu u Abu Dabiju i deportovan za Srbiju

Urednik KRIK-a zadržan na aerodromu u Abu Dabiju i deportovan za Srbiju

Insajder 18.12.2019
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović zadržan je sinoć na aerodromu u Abu Dabiju, gde mu je saopšteno da je na „crnoj listi“ i da ne može da uđe u zemlju, već da će biti deportovan nazad u Srbiju, objavio je KRIK. Dojčinović je na aerodrom… »
Stevan Dojčinović zadržan, pa deportovan iz Abu Dabija

Stevan Dojčinović zadržan, pa deportovan iz Abu Dabija

N1 Info 18.12.2019
Urednik KRIK-a Stevan Dojčinović zadržan je na aerodromu u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde mu je saopšteno da se nalazi na takozvanoj crnoj listi i da ne može da uđe u zemlju. On je deportovan za Srbiju, potvrdila je redakcija… »
Stevan Dojčinović deportovan u Srbiju: Urednik Krika zadržan na aerodromu u Abu Dabiju pa prvim letom vraćen za Beograd

Stevan Dojčinović deportovan u Srbiju: Urednik Krika zadržan na aerodromu u Abu Dabiju pa prvim letom vraćen za Beograd

Kurir 18.12.2019
BEOGRAD/ABU DABI - Urednik KRIK Stevan Dojčinović pritvoren je u Ujedinjenim Arapskim Emiratima u Abu Dabiju, odakle čeka deportaciju za Srbiju, objavio je na Tviteru Dru Salivan, urednik Projekta za istraživanje kriminala i korupcije (OCCRP)… »

Vesti dana »