Povezane vesti

Čadež: “Moja prva plata” način da mladi započnu radni vek

Čadež: “Moja prva plata” način da mladi započnu radni vek

Nova 17.08.2020
Počinje realizacija Vladinog programa "Moja prva plata", deo paketa mera države za pomoć privredi tokom pandemije. Nacionalna služba za zapošljavanje danas raspisuje poziv poslodavcima zainteresovanim da ponude prvo radno mesto za 10.000 mladih koji… »
Brnabić: Pomoć za zapošljavanje mladih do 30 godina

Brnabić: Pomoć za zapošljavanje mladih do 30 godina

Nova 17.08.2020
Za program "Moja prva plata" prijava poslodavaca traje od danas do 25. septembra, a do 1. do 15. oktobra počinje prijava mladih ljudi bez radnog iskustva, starosti do 30 godina, rekla je premijerka Srbije Ana Brnabić na promociji programa "Moja prva… »
“Portal Moja prva plata je mala berza”

“Portal Moja prva plata je mala berza”

Nova 17.08.2020
Program Moja prva plata biće realizovan preko portala mojaprvaplata.gov.rs i na tom mestu će privrednici, na jednostavan način, bez dodatnih dokumenata, moći da oglase slobodne pozicije u svojim kompanijama, a mladi ljudi, sa srednjom, odnosno visokom… »
Eksperti: "Moja prva plata" šansa za mlade, ali i znak lošeg obrazovnog sistema

Eksperti: "Moja prva plata" šansa za mlade, ali i znak lošeg obrazovnog sistema

N1 Info 17.08.2020
Program države "Moja prva plata" daje šansu mladima u Srbiji koji su završili školovanje da se praktično osposobe u firmama i nametnu poslodavcima stručnošću kako bi ih zaposlili, ali i pokazuje slabosti obrazovnog sistema, rekli su predstavnici… »
Čadež: „Moja prva plata“ način da mladi započnu radni vek

Čadež: „Moja prva plata“ način da mladi započnu radni vek

Vesti online 17.08.2020
Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež izjavio je danas da je program „Moja prva plata“ način da mladi ljudi započnu svoj radni vek. Po tom vladinom projektu poslodavci koji ponude prvo radno mesto mladima koji su završili srednje škole… »
Stručnjaci: Program „Moja prva plata“ šansa za zapošljavanje, ali i posledica lošeg obrazovnog sistema

Stručnjaci: Program „Moja prva plata“ šansa za zapošljavanje, ali i posledica lošeg obrazovnog sistema

Danas 17.08.2020
Program države „Moja prva plata“ daje šansu mladima u Srbiji koji su završili školovanje da se praktično osposobe u firmama i nametnu poslodavcima stručnošću kako bi ih zaposlili, ali i pokazuje slabosti obrazovnog sistema, rekli su danas… »
Od danas vladin program „Moja prva plata”

Od danas vladin program „Moja prva plata”

Politika 17.08.2020
Za stručno osposobljavanje 10.000 mladih do 30 godina u kompanijama na konkretnim radnim mestima izdvojeno je više od dve milijarde dinara. Prijavljivanje poslodavaca za program „Moja prva plata” počinje danas, a promociji tog projekta u fabrici… »
"Moja prva plata" šansa za 63.000 mladih i brojne poslodavce

"Moja prva plata" šansa za 63.000 mladih i brojne poslodavce

RTV 17.08.2020
BEOGRAD - U Srbiji 63.000 mladih ispunjavaju uslove za program "Moja prva plata", a prvog dana već su pristigle prve prijave poslodavaca, rekao je danas za Tanjug direktor Nacionalne službe za zapošljavanje, Zoran Martinović. Na evidenciji je oko… »
Počelo prijavljivanje poslodavaca za program "Moja prva plata", dve milijarde za 10.000 mladih

Počelo prijavljivanje poslodavaca za program "Moja prva plata", dve milijarde za 10.000 mladih

Radio 021 17.08.2020
Počelo je prijavljivanje poslodavaca za program "Moja prva plata", koji ima cilj da podstakne zapošljavanje mladih. Zainteresovani poslodavci mogu da se prijave elektronskim putem na sajtu www.mojaprvaplata.gov.rs do 25. septembra, dok će kandidati bez… »
Brnabić: Kroz Moju prvu platu ulažemo u 10.000 mladih, pomažemo im da nađu posao

Brnabić: Kroz Moju prvu platu ulažemo u 10.000 mladih, pomažemo im da nađu posao

N1 Info 17.08.2020
Premijerka Ana Brnabić izjavila je u Senti da Vlada kroz program "Moja prva plata" ulaže dve milijarde dinara u 10.000 mladih kako bi oni stekli prvo radno iskustvo i lakše pronašli trajno zaposlenje, saopštila je Vlada. Izvor: Agencije Brnabić je… »
NSZ: Raspisan javni poziv za učešće u programu "Moja prva plata"

NSZ: Raspisan javni poziv za učešće u programu "Moja prva plata"

Moj Novi Sad 17.08.2020
Program pod pokroviteljstvom države "Moja prva plata", namenjen onima koji su završili srednju školu ili fakultet, nemaju radnog iskustva, a u potrazi su za svojim prvim poslom, počeo je danas. Naime, Nacionalna služba za zapošljavanje (NSZ) danas… »
Premijerka Brnabić na promociji projekta Moja prva plata: Ulažemo 2 milijarde dinara u 10.000 mladih ljudi

Premijerka Brnabić na promociji projekta Moja prva plata: Ulažemo 2 milijarde dinara u 10.000 mladih ljudi

Kurir 17.08.2020
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić prisustvuje promociji projekta "Moja prva plata" u fabrici ''Biospringer'' u Senti. Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež obratio se prisutnima. - To je važan projekat za srpsku privredu, kroz koji će… »
Država daje 20.000 za zarade! Od danas prijava za projekat "Moja prva plata"

Država daje 20.000 za zarade! Od danas prijava za projekat "Moja prva plata"

Mondo 17.08.2020
U Srbiji je danas zvanično počelo prijavljivanje poslodavaca za projekat "Moja prva plata" koje će trajati do 25. septembra. U Srbiji je danas zvanično počelo prijavljivanje poslodavaca za projekat "Moja prva plata" koje će trajati do 25. septembra… »
Počeo Program „Moja prva plata“, poslodavci objavljuju ponude do 25. septembra

Počeo Program „Moja prva plata“, poslodavci objavljuju ponude do 25. septembra

Danas 17.08.2020
U fabrici Biospringer u Senti danas je zvanično najavljen početak Programa „Moja prva plata“, koji ima za cilj da podstakne zapošljavanje mladih. Kako se navodi u saopštenju Kancelarije za IT i elektronsku upravu, ovim programom… »
Promocija projekta Moja prva plata u Senti: Brnabić: Ulažemo dve milijarde dinara u 10.000 mladih (video)

Promocija projekta Moja prva plata u Senti: Brnabić: Ulažemo dve milijarde dinara u 10.000 mladih (video)

Večernje novosti 17.08.2020
VLADA Srbije kroz program "Moja prva plata" ulaže dve milijarde dinara u 10.000 mladih da steknu prvo radno iskustvo, najavila je danas premijerka Ana Brnabić i rekla da će ukoliko taj program bude uspešan to biti samo početak kada je reč o takvom… »
Poslodavci ne moraju da daju ni dinara mimo onoga što daje država za mlade: "Mogu da zadrže kadar"

Poslodavci ne moraju da daju ni dinara mimo onoga što daje država za mlade: "Mogu da zadrže kadar"

Telegraf 17.08.2020
Nismo obavezali privredu u tom smislu, ali verujem u to da je poslodavcima u interesu da nađu mlade i kvalitetne kadrove. Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da u okviru projekta "Moja prva plata" poslodavci nisu u obavezi da daju mesečnu… »
Čadež: Počinje realizacija programa Moja prva plata

Čadež: Počinje realizacija programa Moja prva plata

Novi magazin 17.08.2020
Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež izjavio je da počinje realizacija Vladinog programa "Moja prva plata", kao deo paketa mera države za pomoć privredi tokom epidemije koronavirusa, povodom čega će Nacionalna služba za zapošljavanje… »
Počinje projekat "Moja prva plata"

Počinje projekat "Moja prva plata"

N1 Info 17.08.2020
U okviru paketa mera države za pomoć privredi tokom pandemije počinje projekat "Moja prva plata", vredan oko dve milijarde dinara, a Nacionalna služba za zapošljavanje danas raspisuje poziv poslodavcima zainteresovanim da onima koji su tek završili… »
Država plaća 10.000 pripravnika: Danas počinje prijavljivanje za projekta “Moja prva plata”

Država plaća 10.000 pripravnika: Danas počinje prijavljivanje za projekta “Moja prva plata”

Večernje novosti 17.08.2020
POSLODAVCI koji žele da zaposle pripravnike za čije će zarade Vlada Srbije izdvojiti više od dve milijarde dinara moći će od danas da se prijave. Projekat "Moja prva plata" podrazumeva stručno osposobljavanje 10.000 mladih do 30 godina u… »
Od danas prijave za projekat "Moja prva plata": Država daje 20.000 dinara za zarade

Od danas prijave za projekat "Moja prva plata": Država daje 20.000 dinara za zarade

Telegraf 17.08.2020
Danas počinje prijavljivanje poslodavaca za program Moja prva plata. Od danas poslodavci u Srbiji mogu da se prijave za program " Moja prva plata". Vlada Srbije izdvojila je više od dve milijarde dinara za program koji će obuhvatiti stručno… »

Vesti dana »