Povezane vesti

Svetislav Basara dobitnik Ninove nagrade

Svetislav Basara dobitnik Ninove nagrade

RTK 25.01.2021
Svetislav Basara dobitnik je 67. Ninove nagrade za roman “Kontraendorfin” saopštio je danas žiri ove prestižne književne nagrade. Basara je sada dvostruki laureat Ninovog priznanja. Prethodno je osvojio za roman ” Uspon i pad Parkinsonove… »
Šta Bas kaže o junacima nagrađene knjige, Đilasu i Andriću

Šta Bas kaže o junacima nagrađene knjige, Đilasu i Andriću

Nova 25.01.2021
Pažljiviji čitalac “Kontraendorfina” primetiće da je glavni junak ovog romana čemer, ne samo u Srbiji, nego u celom ovom regionu i svi akteri se trude da ga učine većim nego što mora da bude, rekao je Svetislav Basara, dobitnik Ninove nagrade… »
Basara povodom Ninove nagrade: Nadao sam se, ali je sumnja bila veća

Basara povodom Ninove nagrade: Nadao sam se, ali je sumnja bila veća

RTS 25.01.2021
Književnik Svetislav Basara osvojio je Ninovu nagradu za najbolji roman godine, za svoje delo "Kontraendorfin" (Laguna, 2020). Prilikom proglašenja pobednika, izjavio je da se pomalo nadao nagradi, ali da je sumnja ipak bila veća od same nade. Basara… »
Savremeni čovek radije pamti istoriju sporta nego istoriju ratnih zločina

Savremeni čovek radije pamti istoriju sporta nego istoriju ratnih zločina

Danas 25.01.2021
Književnik Enes Halilović, čiji je roman "Ljudi bez grobova" u najužem izboru za Ninovu nagradu, za Danas Roman književnika Enesa Halilovića „Ljudi bez grobova“, koji je objavila Laguna, našao se u najužem izboru za ovogodišnju Ninovu… »
NIN-ovu nagradu za 2020. godinu dobio 'Kontraendorfin' Svetislava Basare

NIN-ovu nagradu za 2020. godinu dobio 'Kontraendorfin' Svetislava Basare

Novi magazin 25.01.2021
Dobitnik NIN-ove nagrade za 2020. godinu je "Kontraendorfin" Svetislava Basare, saopšteno je danas na video konferenciji. "Kontraendorfin" je izabran medju sedam romana koji su ušli u uži izbor za NIN-ovu nagradu, a po odluci žirija u sastavu: Teofil… »
Književnost i Srbija: NIN-ova nagrada za roman godine Svetislavu Basari

Književnost i Srbija: NIN-ova nagrada za roman godine Svetislavu Basari

BBC News 25.01.2021
U najužem izboru je bilo još šest romana, žiri doneo odluku većinom glasova. Pisac, bivši ambasador Srbije i kolumnista Svetislav Basara dobitnik je 67. NIN-ove nagrade za najbolji roman na srpskom jeziku. Basara je dobio jedno od najprestižnijih… »
Sumnja je bila veća od nade: Svetislav Basara, ovogodišnji dobitnik NIN-ove nagrade: "Treba nam medicinska pomoć"

Sumnja je bila veća od nade: Svetislav Basara, ovogodišnji dobitnik NIN-ove nagrade: "Treba nam medicinska pomoć"

Blic 25.01.2021
Svetislav Basara, ovogodišnji dobitnik NIN-ove nagrade za roman “Kontraendorfin” (Laguna) kaže da se nije nadao tom priznanju, koje je već osvojio 2006. godine za knjigu “Uspon i pad Parkinsonove bolesti”. - Manjim delom sam se nadao ovoj… »
Ninov žiri: Basarin “Kontraendorfin” protresa temelje sveta

Ninov žiri: Basarin “Kontraendorfin” protresa temelje sveta

Nova 25.01.2021
"Kontraendorfin" Svetislava Basare, sačinjen je od 'nemogućih' scena, 'nedopustivih' zaključaka, paradoksalnih trvrdnji, cele lestvice nadrealizovanih hiperbola, kojima se pretresaju i protresaju temelji ne samo našeg društva i kulture, istorije i… »
Basara: Sumnja je bila veća od nade u nagradu, Kontraendorfin kao hormon nesreće

Basara: Sumnja je bila veća od nade u nagradu, Kontraendorfin kao hormon nesreće

N1 Info 25.01.2021
Manjim delom jesam, ali većim delom nisam očekivao da ću dobiti Ninovu nagradu, rekao je Svetislav Basara nakon što je saopšteno da je po drugi put dobitnik ovog prestižnog književnog priznanja. „Sumnja mi je bila veća od nade. Moji romani se… »
Svetislav Basara dobitnik Ninove nagrade

Svetislav Basara dobitnik Ninove nagrade

Radio 021 25.01.2021
Dobitnik 67. NIN-ove nagrade je Svetislav Basara za roman "Kontraendorfin", objavio je žiri najprestižnijeg domaćeg književnog priznanja. Svetislavu Basari je ovo druga NIN-ova nagrada, s obzirom na to da je priznanje dobio 2006. godine za roman… »
Prva Basarina izjava: Nisam očekivao Ninovu nagradu

Prva Basarina izjava: Nisam očekivao Ninovu nagradu

Nova 25.01.2021
Manjim delom jesam, ali većim delom nisam očekivao da ću dobiti Ninovu nagradu, kaže Svetislav Basara nakon što je saopšteno da je po drugi put dobitnik ovog prestižnog književnog priznanja. – Sumnja mi je bila veća od nade. Moji romani se… »

Vesti dana »