Povezane vesti

Odluka Kriznog štaba obećava slobodnije leto, manje od 500 pacijenata u bolnicama

Odluka Kriznog štaba obećava slobodnije leto, manje od 500 pacijenata u bolnicama

RTS 15.06.2021
Zbog stabilne epidemijske situacije, Krizni štab se odlučio za dalje popuštanje mera – radno vreme prodavnica bez ograničenja, do 500 ljudi i na otvorenom i u zatvorenom. 15. 06. 2021. 14:24 U Moravičkom okrugu 4 novozaražena Na svim odeljenjima u… »
Najmanji procenat inficiranih u poslednjih godinu dana u Srbiji, Slovenija proglasila kraj epidemije

Najmanji procenat inficiranih u poslednjih godinu dana u Srbiji, Slovenija proglasila kraj epidemije

RTS 15.06.2021
Prema poslednjem preseku, u Srbiji je za 24 sata od kovida 19 preminulo 6 osoba. Potvrđena su 132 nova slučaja zaraze koronavirusom, od 10.621 testiranog uzorka. Na respiratoru 20 osoba. 15. 06. 2021. 16:07 Slovenija proglasila kraj epidemije, neke mere… »
Najmanji procenat inficiranih u poslednjih godinu dana u Srbiji

Najmanji procenat inficiranih u poslednjih godinu dana u Srbiji

Politika 15.06.2021
U Srbiji su u poslednja 24 časa registrovana 132 nova slučaja koronavirusa, među 10.621 testiranih uzoraka, što je najmanji procenat inficiranih u odnosu na broj testiranih u poslednjih godinu dana. U protekla 24 sata preminulo je još šest osoba. U… »
Slovenija proglasila kraj epidemije, ali koje mere su i dalje na snazi

Slovenija proglasila kraj epidemije, ali koje mere su i dalje na snazi

RTS 15.06.2021
Slovenija je danas proglasila kraj epidemije, ali neke epidemijske mere ipak ostaju. Konzul Ambasade Srbije u Sloveniji Ivana Jakšić Matović kaže za RTS da se te mere posebno odnose na zatvorene prostore. Ivana Jakšić Matović navodi da je u… »
AKTUELNO: U Srbiji 132 novoobolelih, preminulo šest osoba

AKTUELNO: U Srbiji 132 novoobolelih, preminulo šest osoba

RTV 15.06.2021
BEOGRAD, NOVI SAD - U Srbiji su u poslednja 24 časa registrovana 132 nova slučaja korona virusa, među 10.621 testiranih uzoraka, dok je šest osoba preminulo. Na respiratorima se nalazi 20 osoba. Zbog stabilne epidemijske situacije, Krizni štab se… »
Kalifornija se vraća životu pre pandemije

Kalifornija se vraća životu pre pandemije

Politika 15.06.2021
LOS ANĐELES - Kalifornija, prva američka savezna država koja je uvela stroge mere zbog koronavirusa, od danas ukida većinu ograničenja, što će omogućiti posete masovnim događajima u zatvorenom i otvorenom prostoru. Od danas u Kaliforniji neće… »
Da sam korona rekao bih jupi: Šekler o popuštanju mera

Da sam korona rekao bih jupi: Šekler o popuštanju mera

Nova 15.06.2021
Virusolog Milanko Šekler kaže da ne razume novo popuštanje mera. Da sam koronavirus, rekao bih „jupi“, „super“, istakao je Šekler za RTS. On je dodao da će virus da nastavi da cirkuliše među populacijom. Podvukao je da mlade treba… »
U Hrvatskoj 96 novozaraženih korona virusom, preminulo osam osoba

U Hrvatskoj 96 novozaraženih korona virusom, preminulo osam osoba

Slobodna Evropa 15.06.2021
U protekla 24 sata zabilježeno je 96 novozaraženih korona virusom pa je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 767. Među njima su 372 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 28 pacijenta. U protekla 24 sata testirano je… »
KiM: U srpskim sredinama 1 osoba novoobolela, nema preminulih

KiM: U srpskim sredinama 1 osoba novoobolela, nema preminulih

Vesti online 15.06.2021
U srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji u poslednja 24 sata potvrđen je jedan novi slučaj koronavirusa od 25 testiranih uzoraka, a nema preminulih, saopšteno je iz Kriznog štaba opštine severna Kosovska Mitrovica. Trenutan broj aktivnih slučajeva… »
EU prešla prag od 300 miliona vakcinisanih građana

EU prešla prag od 300 miliona vakcinisanih građana

Al Jazeera 15.06.2021
Napisala je to na svom Twitter nalogu predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen. Evropska unija prešla je prag od 300 miliona vakcinisanih ljudi protiv COVID-a 19, izjavila je danas predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen… »
Prvi put posle 15 meseci UKC u Nišu bez kovid pacijenata

Prvi put posle 15 meseci UKC u Nišu bez kovid pacijenata

Nova 15.06.2021
Prvi put posle 15 meseci u Univerzitetskom kliničkom centru u Nišu nema hospitalizovanih pacijenata sa potvrđenim koronavirusom. Poslednji pacijenti prebačeni su u kovid bolnicu u Kruševcu, a sve klinike vraćaju se redovnom režimu rada. Direktor… »
"Veliko otvaranje": Prva država u SAD koja je uvela potpuni karantin zbog korone ukida većinu restrikcija (foto)

"Veliko otvaranje": Prva država u SAD koja je uvela potpuni karantin zbog korone ukida većinu restrikcija (foto)

Blic 15.06.2021
Kalifornija, prva država u SAD koja je uvela potpuno zatvaranje zbog virusa korona, od ponoći ukida većinu restrikcija i proglašava "veliko otvaranje". Više se neće primenjivati pravila o fizičkom distanciranju ili broju gostiju u restoranima… »
Evropska unija prešla prag od 300 miliona vakcinisanih građana

Evropska unija prešla prag od 300 miliona vakcinisanih građana

IndeksOnline 15.06.2021
PARIZ – Evropska unija prešla je prag od 300 miliona vakcinisanih ljudi protiv kovid-19, izjavila je danas predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen. “Prešli smo 300 miliona vakcinacija u EU”, napisala je Fon der Lajenova na svom nalogu… »
Šekler: Popuštanje mera legalizovalo ono što se već dešavalo, omogućiće virusu da preživi leto

Šekler: Popuštanje mera legalizovalo ono što se već dešavalo, omogućiće virusu da preživi leto

IndeksOnline 15.06.2021
BEOGRAD – Virusolog Milanko Šekler ocenio je danas da je popuštanje mera u Srbiji za sprečavanje korona virusa “prerano doneto” i da je, prema njegovim rečima, time “legalizovano ono što se već dešavalo”. “Svadbe su išle, treštale, ja… »
Naš virusolog o ublaženim merama: Da sam korona rekao bih "jupi" jer je ovo odlična prilika da ona opstane do jeseni

Naš virusolog o ublaženim merama: Da sam korona rekao bih "jupi" jer je ovo odlična prilika da ona opstane do jeseni

Noizz 15.06.2021
Virusolog Milanko Šekler oglasio se povodom novih popuštanja mera Kriznog štaba i kako kaže to će omogućiti da virus preživi tokom leta i tako ostane i sačeka jesen. - To je pravi put za njega. Da sam korona virus, rekao bih fenomenalno, hvala… »
Hoće li i maturanti nositi maske na proslavama? Dr Šekler otkrio šta ga najviše brine, pomenuo i novi soj virusa

Hoće li i maturanti nositi maske na proslavama? Dr Šekler otkrio šta ga najviše brine, pomenuo i novi soj virusa

Mondo 15.06.2021
Virusolog na RTS-u komentarisao nove mere Kriznog štaba i period koji nam predstoji, uz zarazniju sortu kovida 19. Virusolog na RTS-u komentarisao nove mere Kriznog štaba i period koji nam predstoji, uz zarazniju sortu kovida 19. Virusolog i mikrobiolog… »
EU se približava cilju: Više od 300 miliona vakcinisanih

EU se približava cilju: Više od 300 miliona vakcinisanih

Večernje novosti 15.06.2021
Foto: Arhiva - Prešli smo 300 miliona vakcinacija u EU - napisala je Fon der Lajenova na svom nalogu na Tviteruu. - Svakodnevno se približavamo našem cilju: da se isporuči dovoljno doza za vakcinaciju 70 odsto odraslih u EU narednog meseca - dodala je… »
Šekler o popuštanju mera: Da sam koronavirus rekao bih – „fenomenalno“

Šekler o popuštanju mera: Da sam koronavirus rekao bih – „fenomenalno“

N1 Info 15.06.2021
Da sam koronavirus rekao bih - "fenomenalno" na ovo popuštanje mera, izjavio je virusolog Milanko Šekler i ocenio da će popuštanje mera omogućiti virusu da "preživi leto" i sačeka jesen. Šekler je za RTS rekao da je pre godinu dana na današnji… »
Od sutra novo popuštanje mera, ugostitelji smeju da rade duže

Od sutra novo popuštanje mera, ugostitelji smeju da rade duže

Nova ekonomija 15.06.2021
Od srede, 16. juna 2021. godine, na snagu će stupiti novo popuštanje protivepidemioloških mera, odlučeno je na poslednjoj sednici Kriznog štaba za suzbijanje COVID-19. Kako prenosi RTS, sve maloprodajne radnje moći da rade bez ograničenja, kao i… »
Šekler: Popuštanje mera legalizovalo ono što se već dešavalo, omogućiće virusu da preživi leto

Šekler: Popuštanje mera legalizovalo ono što se već dešavalo, omogućiće virusu da preživi leto

Glas Zaječara 15.06.2021
„Svadbe su išle, treštale, ja sam to video svojim očima. Makar u Kraljevu svuda je sve normalno radilo, niko više nikoga nije pretresao, prekidao rad (ugostiteljskog) objekta i proveravao da li se poštuju protivepidemijske mere“, rekao je Šekler… »
Izrael ukinuo obavezu nošenja maski u zatvorenom prostoru

Izrael ukinuo obavezu nošenja maski u zatvorenom prostoru

N1 Info 15.06.2021
Ministarstvo zdravlja Izraela objavilo da od više ne važi obaveza nošenja zaštitnih maski u zatvorenom prostoru, čime je ukinita jedina velika restrikcija zbog zaraze koronavirusom koja je još ostala na snazi u toj zemlji. Kako je navedeno postoje… »
U Izraelu maske u zatvorenom više nisu obavezne

U Izraelu maske u zatvorenom više nisu obavezne

Slobodna Evropa 15.06.2021
Izrael je obavijestio svoje građane da od 15. juna ne moraju da nose maske u zatvorenom, čime je ukinuta jedna od posljednjih restrikcija dok i dalje opada broj novih infekcija korona virusom nakon masovne vakcinacije stanovništva. Djeca su se vratila… »
Virusolog Šekler: Da sam korona virus, rekao bih "fenomenalno" na popuštanje mera

Virusolog Šekler: Da sam korona virus, rekao bih "fenomenalno" na popuštanje mera

Radio 021 15.06.2021
Da sam korona virus, rekao bih "fenomenalno" na ovo popuštanje mera, izjavio je virusolog Milanko Šekler i ocenio da će popuštanje mera omogućiti virusu da "preživi leto" i sačeka jesen. Šekler je za RTS rekao da je pre godinu dana na današnji… »
Doktor Šekler nezadovoljan zbog popuštanja mera: Da sam korona rekao bih: "Jupi"

Doktor Šekler nezadovoljan zbog popuštanja mera: Da sam korona rekao bih: "Jupi"

Večernje novosti 15.06.2021
Foto: Printscreen/RTS - Da sam koronavirus, rekao bih "jupi", "super" - istakao je Šekler za RTS. On je dodao da će virus da nastavi da cirkuliše među populacijom. Podvukao je da mlade treba motivisati na vakcinaciju nekim stvarima koje ih najviše… »
Šekler: Korona je oduševljena novim merama. Kada bih govorio u njeno ime, rekao bih "jupi, super"

Šekler: Korona je oduševljena novim merama. Kada bih govorio u njeno ime, rekao bih "jupi, super"

Telegraf 15.06.2021
- Popuštanje mera pomoći će virusu da preživi: Da sam korona rekao bih: "Fenomenalno!"Mi ćemo mu omogućiti da preživi, ovo je pravi put, nema drugog puta - rekao je virusolog Milanko Šekler. Virusolog Milanko Šekler povodom novih, blažih mera… »

Vesti dana »