Povezane vesti
Katastrofalne poplave su rezultat klimatskih promena: Istraživanja utvrdila da je mogućnost nepogoda veća i do devet puta
Večernje novosti 24.08.2021
Foto S. Gani Najmanje 190 ljudi poginulo je u poplavama koje su sredinom prošlog meseca pogodile zapadnu Nemačku, dok je u južnoj belgijskoj regiji Valoniji stradalo najmanje 38 ljudi. Kako bi procenili ulogu klimatskih promena u jakoj kiši koja je… »
Najnovija studija Naučnici smatraju da su klimatske promene uvećale mogućnost za nepogode i poplave
Kurir 24.08.2021
Rekordne padavine koje su prouzrokovale smrtonosne poplave širom Nemačke i Belgije u julu mogu biti i do devet puta gore zbog klimatskih promena, navodi se u najnovijoj studiji. Studija je takođe pokazala da je globalno zagrevanje koje su izazvali ljudi… »
Opasnost od katastrofa 20 odsto veća: Naučnici smatraju da su klimatske promene uvećale mogućnost za nepogode i poplave
Večernje novosti 24.08.2021
Foto: Tanjug AP Padavine sada mogu biti i 19 odsto intenzivnije u tim oblastima, nego što bi to bio slučaj da globalne atmosferske temperature nisu porasle za 1,2 stepena Celzijusa iznad predindustrijskih temperatura - nalaz je studije grupe naučnika… »
Vesti dana »

Žandarmerija potisnula demonstrante ispred prostorija SNS: Razišle se grupe građana i pristalica naprednjaka na Novom Beogradu:(foto/video)
Blic pre 34 minutajoš 1 povezana

Skoro bez promene: Zvanični srednji kurs danas je 117,17 dinara za evro
Kurir pre 1 satjoš 2 povezane

Vremenska prognoza za 6. avgust: Kraj osveženju, od danas temperatura u porastu
Mondo pre 1 satjoš 2 povezane