Povezane vesti

SAD proteruju 12 članova ruske misije pri UN

SAD proteruju 12 članova ruske misije pri UN

RTV 01.03.2022
NJUJORK - Sjedinjene Američke Države naredile su da 12 službenika ruske misije pri UN napuste zemlju do 7. marta, izjavio je stalni predstavnik Rusije pri Svetskoj organizaciji Vasilij Nebenzja. "Rečeno nam je da je 12 ljudi iz ruske diplomatske… »
Nebenzja: Rusija će odgovoriti na proterivanje 12 diplomata

Nebenzja: Rusija će odgovoriti na proterivanje 12 diplomata

Blic 01.03.2022
Rusija će odgovoriti na odluku SAD o proterivanju 12 diplomata iz ruske misije pri Ujedinjenim nacijama, izjavio je danas stalni predstavnik Rusije u UN Vasilij Nebenzja. "Siguran sam da će uslediti odgovor jer je to diplomatska praksa. To nije naš… »
Zbog eskalacije u Ukrajini: U Rusiju stiglo više od 11.000 izbeglica iz Donbasa, ambasador Nebenzja poručio UN - krivicu za…

Zbog eskalacije u Ukrajini: U Rusiju stiglo više od 11.000 izbeglica iz Donbasa, ambasador Nebenzja poručio UN - krivicu za…

Večernje novosti 01.03.2022
Foto: Tanjug - Trenutno se u Rusiji nalazi preko 110.000 izbeglica iz Donbasa koji su morali da napuste svoje domove nakon što je Kijev ponovo pokušao da reši problem na jugoistoku svoje zemlje vojnim putem uprkos Minskim sporazumima. Krivica leži i… »
Ruski ambasador: SAD izbacuju 12 članova ruske diplomatske misije pri UN

Ruski ambasador: SAD izbacuju 12 članova ruske diplomatske misije pri UN

Danas 28.02.2022
Dvanaest članova ruske diplomatske misije u Ujdinjenih nacija dobili su naređene da napuste SAD pre kraja marta, rekao je danas ruski ambasador pri UN Vasilij Nebenzija na konferenciji za novinare. Ambasador je pre početka konferencije za novinare… »
"Upravo sam dobio informaciju!" Nebenzja otkrio - Amerikanci preduzeli novi neprijateljski korak prema Rusiji

"Upravo sam dobio informaciju!" Nebenzja otkrio - Amerikanci preduzeli novi neprijateljski korak prema Rusiji

Večernje novosti 28.02.2022
Foto: AP Photo/John Minchillo - Upravo sam dobio informaciju da su američke vlasti učinile još jedan neprijateljski korak prema ruskoj misiji pri UN grubim kršenjem obaveza iz Sporazuma o zemlji domaćinu. Rekli su nam da 12 ljudi iz ruske misije… »

Vesti dana »