Povezane vesti

"Novosti" sa Srbima u Kninu Potresna ispovest Vaske: Mislili smo da grmi, a Hrvati su gađali Knin

"Novosti" sa Srbima u Kninu Potresna ispovest Vaske: Mislili smo da grmi, a Hrvati su gađali Knin

Večernje novosti 04.08.2022
PITATE me mogu li da zaboravim 4. avgust 1995. godine? Ne mogu. Teška su to sećanja, potisnuta. Imala sam 12 godina, neke događaje sam odlično upamtila, neke ne, ali jedna slika ostaće večna: u Kninu je bio mrak jer nije imalo struje, samo su se na… »
Srpska glumica bila u izbegličkoj koloni 1995. Godine Ovo je njena ispovest: Oca nisam prepoznala kada se vratio sa ratišta

Srpska glumica bila u izbegličkoj koloni 1995. Godine Ovo je njena ispovest: Oca nisam prepoznala kada se vratio sa ratišta

Kurir 04.08.2022
Danas se obeležava 27 godina od početka Oluje čiji je svedok, među brojnim izbeglim Srbima, bila i naša glumica Maja Kolundžija Zoroe, koja je 5. avgusta 1995. godine punoletstvo dočekala na Petrovačkoj cesti - u izbegličkoj koloni. " Sećanja su… »
Devojčica osedela od straha: Potresna svedočenja o danu kada su prve izbeglice iz Krajine stigle u Crnu Goru

Devojčica osedela od straha: Potresna svedočenja o danu kada su prve izbeglice iz Krajine stigle u Crnu Goru

Večernje novosti 04.08.2022
OSMOG avgusta 1995. godine, izbeglice koje su u zločinačkoj akciji "Oluja" proterane sa svojih ognjišta u Krajini počele su da stižu u Crnu Goru, a o kolonama izbeglica i svemu što su na tom putu golgote preživljavali pisao je naš list. Foto… »

Vesti dana »