Povezane vesti

Đorđa Meloni tražila da Hrvatska vrati Istru i Dalmaciju Italiji

Đorđa Meloni tražila da Hrvatska vrati Istru i Dalmaciju Italiji

Politika 26.09.2022
Đorđa Meloni, nova premijerka Italije, bila je protiv ulaska Hrvatske u EU, a svojevremeno hvalila i Benita Musolinija. Italija dobija desničarsku vladu. I to po svemu sudeći vladu koja će otići najdalje u desno još od Benita Musolinija. Prema… »
Nova italijanska premijerka svojata istru i dalmaciju i ne voli tita: Odgovoran je za pokolj Italijana!

Nova italijanska premijerka svojata istru i dalmaciju i ne voli tita: Odgovoran je za pokolj Italijana!

Kurir 26.09.2022
Italija dobija najdesniju vladu još od Benita Musolinija budući da prvi rezultati pokazuju da je većinu dobio desni blok na čelu sa Braćom Italije, strankom koju vodi Đorđa Meloni. Hrvatski mediji bruje o tome da je Đorđa Meloni u prošlosti… »
Italija je drugo izvozno tržište za Srbiju, šta posle izbora?

Italija je drugo izvozno tržište za Srbiju, šta posle izbora?

Bloomberg Adria 26.09.2022
Italijanski izbori održani u nedelju doveli su do velikog političkog zaokreta udesno i do šanse da na čelo vlade prvi put u istoriji te države stane žena, u momentu kada se Italija suočava sa izazovom otplate javnog duga u klimi narasle inflacije i… »
Ana Brnabić čestitala Đorđi Meloni

Ana Brnabić čestitala Đorđi Meloni

Politika 26.09.2022
Premijerka Srbije Ana Brnabić čestitala je danas Đorđi Meloni i njenoj stranci Braća Italije pobedu na parlamentarnim izborima. "Čestitam Đorđi Meloni i Braći Italije pobedu na jučerašnjim izborima. Ne sumnjam da će odnosi i saradnja između… »
Rezultat sankcija: Evropa siromašnija, Rusija bogatija

Rezultat sankcija: Evropa siromašnija, Rusija bogatija

Politika 26.09.2022
Mađarski premijer Viktor Orban ocenio je danas da je ukidanje sankcija Rusiji uslov za oporavak evropske ekonomije, preneo je TAS S deo njegovog govora u mađarskom parlamentu. "Ukoliko sankcije protiv Rusije budu ukinute, cene energenata će pasti… »
"Žena, Italijanka, hrišćanka": Vrtoglavi uspeh liderke desnice koja bi mogla da uđe u istoriju - ko je Đorđa Meloni?

"Žena, Italijanka, hrišćanka": Vrtoglavi uspeh liderke desnice koja bi mogla da uđe u istoriju - ko je Đorđa Meloni?

Euronews 26.09.2022
"Ja sam Đorđa, ja sam žena, ja sam majka, ja sam Italijanka, ja sam hrišćanka. To mi niko neće oduzeti", to su reči koje je liderka italijanske krajnje desnice Đorđa Meloni svojevremeno uputila svojim pristalicama i koje su obeležile njen… »
Orban: Prvi u Evropi ćemo pitati građane da li podržavaju sankcije EU Rusiji

Orban: Prvi u Evropi ćemo pitati građane da li podržavaju sankcije EU Rusiji

N1 Info 26.09.2022
Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je u parlamentu da će organizovati "nacionalne konsultacije" da bi saznao šta građani stvarno misle o sankcijama koje je Evropska unija uvela Rusiji, objavio je list "Mađar nemzet", prenosi Tass. „Sankcije su… »
Orban oštro kritikovao EU sankcije Rusiji

Orban oštro kritikovao EU sankcije Rusiji

Politika 26.09.2022
BUDIMPEŠTA - Mađarska bi trebalo da se pripremi za produženi rat u susednoj Ukrajini, poručio je danas mađarski premijer Viktor Orban u nacionalnom parlamentu, oštro kritikujući sankcije Evropske unije uvedene Rusiji, jer, kako je rekao one podižu… »
Ana Brnabić čestitala izbornu pobedu Ðorđi Meloni

Ana Brnabić čestitala izbornu pobedu Ðorđi Meloni

Euronews 26.09.2022
Premijerka Srbije Ana Brnabić čestitala je Ðorđi Meloni i njenoj stranci Braća Italije pobedu na parlamentarnim izborima. "Čestitam Ðorđi Meloni i Braći Italije pobedu na jučerašnjim izborima. Ne sumnjam da će odnosi i saradnja između Srbije… »
Radujem se našoj budućoj saradnji i nastavku dobrih odnosa sa Srbijom: Ana Brnabić čestitala pobedu na izborima Đorđi…

Radujem se našoj budućoj saradnji i nastavku dobrih odnosa sa Srbijom: Ana Brnabić čestitala pobedu na izborima Đorđi…

Kurir 26.09.2022
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić čestitala je izbornu pobedu novoj premijerki Italije, Đorđi Meloni, objavom na Tviter nalogu. Честитам @GiorgiaMeloni и @FratellidItalia на изборној победи. Сигурна сам да ће… »
Šta može da se očekuje od nove vlade u Rimu i da li će se Italijani brzo odljubiti od Đorđe Meloni

Šta može da se očekuje od nove vlade u Rimu i da li će se Italijani brzo odljubiti od Đorđe Meloni

RTS 26.09.2022
Na parlamentarnim izborima u Italiji, vodi koalicija desnih stranaka predvođena Braćom Italije, Đorđe Meloni. Italijanski glasači dali su mandat desnici da formira sledeću vladu, rekla je Melonijeva i pozvala na jedinstvo, kako bi se pomoglo u… »
Lider italijanskih demokrata posle pobede desnice: Danas je tužan dan za Italiju i Evropu! Podnosim ostavku

Lider italijanskih demokrata posle pobede desnice: Danas je tužan dan za Italiju i Evropu! Podnosim ostavku

Kurir 26.09.2022
Lider italijanske Demokratske stranke Enriko Leta izjavio je da je danas tužan dan za Italiju i Evropu i najavio da će posle poraza na jučerašnjim parlamentarnim izborima podneti ostavku. "Italijani i Italijanke su izabrali i njihov izbor je veoma… »
Pantelić: Giorgia Meloni jeste pobijedila, ali ključeve koalicije drži Silvio Berlusconi

Pantelić: Giorgia Meloni jeste pobijedila, ali ključeve koalicije drži Silvio Berlusconi

Al Jazeera 26.09.2022
Čelnica desničara Giorgia Meloni proglasila je pobjedu na vanrednim parlamentanim izborima u Italiji i na putu je da postane prva žena premijer u toj zemlji. Novinar Željko Pantelić kaže da desnica nije osvojila više glasova nego što inače… »
Orban: Mađarska Vlada će biti prva koja će pitati svoj narod o sankcijama Rusiji

Orban: Mađarska Vlada će biti prva koja će pitati svoj narod o sankcijama Rusiji

Euronews 26.09.2022
Mađarska je danas jača nego ikad od pada komunistickog režima, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban u govoru pred parlamentom na početka jesenjeg zasedanja i dodao da će vlada pitati građane da se izjasne o sankcijama Rusiji. Iako su sankcije… »
Gosti N1 o izborima u Italiji: Za jednog Meloni umerena, za drugog tvrda desnica

Gosti N1 o izborima u Italiji: Za jednog Meloni umerena, za drugog tvrda desnica

N1 Info 26.09.2022
Slobodan Janković iz Instituta za međunarodnu politiku i privredu smatra da je u Italiji na parlamentarnim izborima pobedila umerena desnica, iako konzervativnu koaliciju sa Đorđom Meloni na čelu koja je trijumfovala ocenjuju kao najdesnije… »
Enriko Leta planira da se povuče nakon poraza na izborima

Enriko Leta planira da se povuče nakon poraza na izborima

Politika 26.09.2022
RIM – Lider italijanske Demokratske partije (PD) levog centra i nekadašnji premijer Italije Enriko Leta rekao je danas posle poraza na nacionalnim izborima da planira da se povuče. Leta je na konferenciji za novinare rekao da će za sada ostati, ali… »
"Da nam vrate istru i dalmaciju": Buduća premijerka Italije je osula paljbu po Hrvatskoj, ali i titu: Njemu treba oduzeti…

"Da nam vrate istru i dalmaciju": Buduća premijerka Italije je osula paljbu po Hrvatskoj, ali i titu: Njemu treba oduzeti…

Blic 26.09.2022
Đorđa Meloni koja će po svemu sudeći da postane nova premijerka Italije, nekada je hvalila Benita Musolinija, a izgleda da bi htela bi da se delovi Hrvatske prisajedine njenoj zemlji. Njena stranka "Braća Italije" izrasla je iz Socijalnog pokreta… »
Desnica ubedljivo vodi na izborima u Italiji – koji su izazovi pred budućom vladom

Desnica ubedljivo vodi na izborima u Italiji – koji su izazovi pred budućom vladom

RTS 26.09.2022
Prema poslednjim rezultatima, na parlamentarnim izborima u Italiji koalicija desnice Đorđe Meloni ubedljivo vodi, a na drugom mestu je Levi centar sa skoro dvostruko manje glasova. Desničarska koalicija je u Donjem domu italijanskog parlamenta, prema… »
Orban: Vlada će pitati narod o sankcijama Rusiji

Orban: Vlada će pitati narod o sankcijama Rusiji

Insajder 26.09.2022
Mađarska je danas jača nego ikad od pada komunistickog režima, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban u govoru pred parlamentom na početka jesenjeg zasedanja i dodao da će vlada pitati građane da se izjasne o sankcijama Rusiji. Iako su sankcije… »
Italija i izbori: Desničarska koalicija nadomak istorijske pobede, Evropa otvorila četvoro očiju

Italija i izbori: Desničarska koalicija nadomak istorijske pobede, Evropa otvorila četvoro očiju

BBC News 26.09.2022
Italijani će verovatno dobiti prvu krajnje desnu vladu od Drugog svetskog rata. Dok iz Poljske i Mađarske stižu čestitke, iz Španije kažu da će se vladavina desničara završiti „katastrofom". Prvi put od Drugog svetskog rata i sloma… »
Giorgia Meloni – od hvaljenja Mussolinija do historijskog uspjeha

Giorgia Meloni – od hvaljenja Mussolinija do historijskog uspjeha

Al Jazeera 26.09.2022
Dok je nastojala uvjeriti zapadne saveznike Italije, snažno podržavajući proukrajinsku liniju vlade Marija Draghija, tvrdokorna konzervativna socijalna politika predsjednice stranke Braćo Italije zabrinjava mnoge. Predsjednica stranke Braćo Italije… »
Italija i politika: Ko je Đorđa Meloni, ultradesničarska liderka koja se sprema da zavlada

Italija i politika: Ko je Đorđa Meloni, ultradesničarska liderka koja se sprema da zavlada

BBC News 26.09.2022
Đorđa Meloni je na putu da bude prva žena premijer u Italiji i oštro odbacuje bilo kakvu vezu sa fašizmom. Četrdeset godina je Ana Marija Tortora prodavala zreo paradajz i svež krastavac lojalnim mušterijama na pijačnoj tezgi u Rimu. Nije mogla… »
"Pokušaću da budem plejmejker": Vremešni Berluskoni se vraća u parlament a dovodi i mnogo mlađu devojku

"Pokušaću da budem plejmejker": Vremešni Berluskoni se vraća u parlament a dovodi i mnogo mlađu devojku

Blic 26.09.2022
Bivši premijer Italije Silvio Berluskoni mogao bi se ponovo vratiti u parlament nakon ubedljive pobede desničarske koalicije koju predvodi novinarka Ðorđa Meloni, piše Rojters. „Pokušaću da budem plejmejker u (sledećoj) vladi“, rekao je… »
Pobeda desnice u Italiji, Meloni verovatno prva premijerka

Pobeda desnice u Italiji, Meloni verovatno prva premijerka

Bloomberg Adria 26.09.2022
Giorgia Meloni je osvojila većinu na izborima u Italiji koji su bili održani u nedelju, spremajući se da postane prva žena premijer u toj zemlji i na čelu najviše desničarski nastrojene vlade od Drugog svetskog rata. Njen savez, koji uključuje… »
Berluskoni želi da bude "plejmejker" u novoj vladi Italije

Berluskoni želi da bude "plejmejker" u novoj vladi Italije

Telegraf 26.09.2022
Berluskoniju će se u parlamentu pridružiti i partnerka Marta Fašina koja je osvojila glasove na Siciliji. Pobeda krajnje desničarske koalicije na izborima u Italiji označava i povratak bivšeg premijera Silvija Berluskonija u parlament, devet godina… »
Desničarska Braća Italije vode sa više od 26 odsto osvojenih glasova

Desničarska Braća Italije vode sa više od 26 odsto osvojenih glasova

Politika 26.09.2022
RIM – Prema prebrojanim glasovima sa više od 90 odsto biračkih mesta, stranka Braća Italije Đorđe Meloni vodi sa više od 26 odsto osvojenih glasova, u odnosu na samo četiri odsto na prethodnim izborima 2018. godine, prenosi Rojters. Nasuprot… »
Italija i politika: Ko je Đorđa Meloni, ultradesničarska liderka koja se sprema da zavlada

Italija i politika: Ko je Đorđa Meloni, ultradesničarska liderka koja se sprema da zavlada

Južne vesti 26.09.2022
Reuters Đorđa Meloni (45) vodi rajnje desničarsku stranku Braća Italije Četrdeset godina je Ana Marija Tortora prodavala zreo paradajz i svež krastavac lojalnim mušterijama na pijačnoj tezgi u Rimu. Nije mogla ni da zamisli će devojčica koja je… »
Orban: Mađarska treba da se pripremi za produženi rat u Ukrajini

Orban: Mađarska treba da se pripremi za produženi rat u Ukrajini

N1 Info 26.09.2022
Mađarska treba da se pripremi za produženi rat u susednoj Ukrajini, rekao je premijer Viktor Orban parlamentu. On je oštro kritikovao sankcije Evropske unije prema Rusiji koje rezultiraju povećanjem cena energenata. Orban je rekao da sankcije EU imaju… »
Koalicija desnog centra pobjednik prijevremenih izbora u Italiji

Koalicija desnog centra pobjednik prijevremenih izbora u Italiji

Al Jazeera 26.09.2022
Na jučer održanim prijevremenim parlamentarnim izborima u Italiji pobjedu je odnijela koalicija desnoga centra i imat će većinu u skupštini i senatu. Prema posljednjim podacima koalicija desnog centra osvojila je 44,5 posto glasova, koalicija lijevog… »
Ko je Đorđa Meloni – od hvaljenja Musolinija do istorijskog uspeha

Ko je Đorđa Meloni – od hvaljenja Musolinija do istorijskog uspeha

RTS 26.09.2022
Italijanska političarka Đorđa Meloni, liderka stranke Braća Italije, koja će, gotovo izvesno, postati prvi premijer Italije iz krajnje desnice od vladavine Benita Musolinija, zbog svojih stavova izazvala je veliku pažnju svetske javnosti, a kod… »
Homofobna hrišćanka i desničarka, protiv je abortusa i Islama: Ko je Đorđa Meloni, buduća premijerka Italije?

Homofobna hrišćanka i desničarka, protiv je abortusa i Islama: Ko je Đorđa Meloni, buduća premijerka Italije?

Danas 26.09.2022
“Ja sam Đorđa. Ja sam žena, ja sam majka, ja sam Italijanka, ja sam hrišćanka”. Ovako je sebe, tokom govora na mintigu u Rimu 2019. godine, opisala Đorđa Meloni, liderka desničarske stranke Braća Italije (FDI), naslednika neofašističke… »
Italija dobija najdesnije orijentisanu vladu od Drugog svetskog rata

Italija dobija najdesnije orijentisanu vladu od Drugog svetskog rata

N1 Info 26.09.2022
Đorđa Meloni verovatno će postati prva premijerka Italije na čelu najdesnije orijentisane vlade od Drugog svetskog rata nakon što je njena konzervativna koalicija trijumfovala na nedeljnim parlamentarnim izborima. Preliminarni rezultati pokazali su… »
Pet ključnih zaključaka nakon izbora: Italija još čeka premijera, ali sve je izvesnije da ta zemlja više neće biti ista

Pet ključnih zaključaka nakon izbora: Italija još čeka premijera, ali sve je izvesnije da ta zemlja više neće biti ista

Euronews 26.09.2022
Dok čekamo konačne rezultate vanrednih parlamentarnih izbora u Italiji, već je jasno da će koalicija desničara ostvariti pobedu, kao i to da će Đorđa Meloni najverovatnije postati prva italijanska premijerka. Osim što je reč o prvim jesenjim… »
Pobeda Đorđe Meloni: Bog, otadžbina i porodica

Pobeda Đorđe Meloni: Bog, otadžbina i porodica

Vreme 26.09.2022
Portret savremenice „Ja sam Đorđa, ja sam žena, ja sam majka, ja sam hrišćanka", govorila je buduća šefica vade Italije u predizbornoj kampanji, i pobedila. U njenim rečima su bile sabrane osnove njene politike koju njeni protivnici nazivaju… »
Desničarka Đorđa Meloni pobednica parlamentarnih izbora u Italiji

Desničarka Đorđa Meloni pobednica parlamentarnih izbora u Italiji

Glas Amerike 26.09.2022
RIM - Liderka desničarske partije Braća Italije Đorđa Meloni mogla bi da bude prva desničarska premijerka Italije posle Drugog svetskog rata, pošto su konzervativci osvojili najviše glasova na prevremenim parlamentarnim izborima u nedelju… »
Od tinejdžerskog hvaljenja Musolinija do favorita za istorijski uspeh: Ko je Đorđa Meloni, žena koja svoju desničarsku…

Od tinejdžerskog hvaljenja Musolinija do favorita za istorijski uspeh: Ko je Đorđa Meloni, žena koja svoju desničarsku…

Blic 26.09.2022
U Italiji se dogodilo upravo ono od čega je strahovala čitava Evropa – krajnja desnica odnela je pobedu na ključnim parlamentarnim izborima u zemlji a pobeda “postfašističke” stranke Braća Italije, čiji se koreni mogu pratiti sve do… »
Čelnica desničara Giorgia Meloni na putu da postane prva premijerka Italije

Čelnica desničara Giorgia Meloni na putu da postane prva premijerka Italije

Slobodna Evropa 26.09.2022
Čelnica desničara Giorgia Meloni (Đorđa) proglasila je pobjedu na vanrednim parlamentanim izborima u Italiji i na putu je da postane prva žena premijer te zemlje. Očekuje se da će Meloni formirati prvu desničarsku vladu u Italiji od Drugog… »
5 Najvažnijih činjenica o đorđi Meloni: Odrasla bez oca, u politiku ušla kao dete, a ovo je njen stav o Putinu

5 Najvažnijih činjenica o đorđi Meloni: Odrasla bez oca, u politiku ušla kao dete, a ovo je njen stav o Putinu

Mondo 26.09.2022
Buduća premijerka Italije ima šokantnu prošlost, a njeni politički stavovi su najblaže rečeno skandalozni za većinu Evropljana. Buduća premijerka Italije ima šokantnu prošlost, a njeni politički stavovi su najblaže rečeno skandalozni za… »
Ko je Đorđa Meloni: Od hvaljenja Musolinija do istorijskog uspeha

Ko je Đorđa Meloni: Od hvaljenja Musolinija do istorijskog uspeha

RTV 26.09.2022
RIM - Predsednica stranke Braća Italije Đorđa Meloni (45), političarka koja će najverovatnije postati prvi italijanski premijer krajnje desnice od Benita Musolinija, imala je zanimljiv razvojni put od tinejdžerske aktivistkinje koja je hvalila… »
Desničari pobedili na izborima u Italiji, Meloni prva žena premijer?

Desničari pobedili na izborima u Italiji, Meloni prva žena premijer?

Vesti online 26.09.2022
Liderka ekstremne desnice Đorđa Meloni pobedila je na izborima u Italiji, prema izlaznim anketama, i na putu je da postane prva žena premijer u toj zemlji. Ako budu potvrđeni rezultati, Meloni planira da formira najdesničarsku vladu Italije od Drugog… »
Desničarka Đorđa Meloni proglasila pobedu! Obratila se narodu i najavila šta će pokazati, zbog ovoga Evropa brine!

Desničarka Đorđa Meloni proglasila pobedu! Obratila se narodu i najavila šta će pokazati, zbog ovoga Evropa brine!

Mondo 26.09.2022
Desničarka Đorđa Meloni odnela je pobedu na opštim izborima u Italiji. Desničarka Đorđa Meloni odnela je pobedu na opštim izborima u Italiji. Liderka "Braće Italije" Đorđa Meloni odnela je pobedu na opštim izborima koji će je, čini se… »
Đorđa Meloni donela ubedljivu pobedu desničarima

Đorđa Meloni donela ubedljivu pobedu desničarima

Dojče vele 26.09.2022
Izvesno je da će desničarska koalicija – koju tek treba skovati – imati većinu u oba doma parlamenta u Rimu. Đorđa Meloni bi trebalo da postane prva žena na čelu Vlade, na šok mnogih u Evropskoj uniji. Đorđa Meloni i njena krajnje… »
Desnica i Giorgia Meloni pobjednici na italijanskim izborima

Desnica i Giorgia Meloni pobjednici na italijanskim izborima

Al Jazeera 26.09.2022
Privremeni rezultati pokazali su da bi desni blok trebao imati uvjerljivu većinu u oba doma Parlamenta, što je potencijalna rijetka prilika za političku stabilnost nakon godina preokreta i krhkih koalicija. Giorgia Meloni vjerovatno će postati prva… »
Desnica na čelu s Meloni trijumfirala na talijanskim izborima

Desnica na čelu s Meloni trijumfirala na talijanskim izborima

SEEbiz 26.09.2022
RIM - Giorgia Meloni vjerojatno će postati prva premijerka Italije na čelu najdesnije orijentirane vlade od Drugog svjetskog rata nakon što je njena konzervativna koalicija trijumfirala na nedjeljnim parlamentarnim izborima. Privremeni rezultati… »
Levica priznala poraz u Italiji! Orban čestitao Meloni na pobedi: U ovim teškim vremenima trebaju nam prijatelji

Levica priznala poraz u Italiji! Orban čestitao Meloni na pobedi: U ovim teškim vremenima trebaju nam prijatelji

Kurir 26.09.2022
Glavna stranka u levoj koaliciji Italije, Demokratska stranka (PD) priznala je rano jutros izborni poraz, poručivši da će biti najsnažnija opozicija u parlamentu. "Ovo je tužna noć za zemlju", rekla je novinarima poslanica PD-a Debora Seraćiani… »
Izlazne ankete: Desna koalicija uvjerljivo vodi na izborima u Italiji

Izlazne ankete: Desna koalicija uvjerljivo vodi na izborima u Italiji

Al Jazeera 26.09.2022
Desna koalicija u Italiji uvjerljivo vodi na vanrednim parlamentarnim izborima, pokazuju izlazne ankete. Koalicija desnog centra, koju predvode Braća Italije Giorgie Meloni, uz Ligu Mattea Salvinija i Naprijed Italija Silvija Berlusconija, imat će… »
Raos: Buduću vladu Italije očekuju brojni izazovi

Raos: Buduću vladu Italije očekuju brojni izazovi

Al Jazeera 26.09.2022
Desna koalicija u Italiji uvjerljivo vodi na vanrednim parlamentarnim izborima, pokazuju izlazne ankete. Koalicija desnog centra, koju predvode Braća Italije Giorgie Meloni, uz Ligu Mattea Salvinija i Naprijed Italija Silvija Berlusconija, imat će… »
Iz Mađarske stižu čestitke Meloni: "u ovim teškim vremenima trebamo prijatelje"

Iz Mađarske stižu čestitke Meloni: "u ovim teškim vremenima trebamo prijatelje"

Telegraf 26.09.2022
Iako službeni rezultati tek stižu, iz Mađarske već stižu čestitke. Prema izlaznim anketama objavljenim po zatvaranju birališta, desna koalicija predvođena strankom "Braća Italije" Đorđe Meloni pobednik je italijanskih parlamentarnih izbora… »
Meloni na putu da pobedi na izborima i postane prva žena premijer: Objavljene prve izlazne ankete izbora u Italiji, krajnja…

Meloni na putu da pobedi na izborima i postane prva žena premijer: Objavljene prve izlazne ankete izbora u Italiji, krajnja…

Blic 25.09.2022
Desničarska političarka Đorđa Meloni na putu je da pobedi na izborima u Italiji i postane prva žena premijer, prenosi BBC rezultate prvih izlaznih anketa. Ova koalicija krajnje desnice, kako se navodi, osvojila je od 41 do 45 odsto glasova, od čega… »
Hoće li Italija dobiti prvu premijerku u istoriji i najdesniju vladu od Drugog svetskog rata? Izbori ulaze u sam finiš…

Hoće li Italija dobiti prvu premijerku u istoriji i najdesniju vladu od Drugog svetskog rata? Izbori ulaze u sam finiš…

Blic 25.09.2022
Italijani danas glasaju na izborima nakon kojih se očekuje uspostavljanje najdesnije vlade u zemlji od Drugog svetskog rata na čelu s Đorđom Meloni, koja bi trebalo da postane prva italijanska premijerka u istoriji. Prema predizbornim anketama… »
Italija i izbori: Krajnja desnica očekuje pobedu na izborima pod budnim okom Evrope

Italija i izbori: Krajnja desnica očekuje pobedu na izborima pod budnim okom Evrope

Danas 25.09.2022
Italijani odlučuju da li će izabrati prvu krajnje desnu vladu od Drugog svetskog rat na izborima koji se sa pažnjom prate širom Evrope. Đorđija Meloni vodi krajnje desnu partiju Braća Italije i njen je cilj da postane prva premijerka u istoriji… »

Vesti dana »