Povezane vesti
Prva italijanska premijerka ima neobičan zahtev: Insistira da joj se obraćaju isključivo u muškom rodu
Telegraf 25.10.2022
U italijanskom jeziku reč za predsednika ili predsednicu je ista, Presidente, a gramatički rod određuje samo član - u muškom rodu il, a u ženskom la. Đorđa Meloni, prva žena na čelu italijanske vlade, insistira na tome da joj se u zvaničnoj komunikaciji… »
Prva italijanska premijerka insistira da joj se obraćaju u muškom rodu
Radio 021 25.10.2022
Đorđa Meloni, prva žena na čelu italijanske vlade, insistira na tome da joj se u službenoj komunikaciji obraćaju u muškom rodu. U saopštenjima se tako navodi da je reč o poruci "službe za komunikaciju predsednika vlade Đorđe Meloni" ili "kako je izjavio… »
Prva italijanska premijerka insistira da joj se obraćaju u muškom rodu
N1 Info 25.10.2022
Đorđa Meloni, prva žena na čelu italijanske vlade, insistira na tome da joj se u službenoj komunikaciji obraćaju u muškom rodu. U saopštenjima se tako navodi da je reč o poruci „službe za komunikaciju predsednika vlade Đorđe Meloni“ ili „kako je izjavio… »
Vesti dana »
UKRAJINSKA KRIZA: Medvedev: Mi smo civilizovani, ne gađamo kulturna dobra; Rumunija traži od Ukrajine da programira dronove
RTV pre 17 minutajoš 1 povezana
BLISKOISTOČNI SUKOB: Od pretnji do pregovora – Vašington govori o dogovoru, Teheran o posledicama američkih napada
RTV pre 22 minutajoš 1 povezana






