Povezane vesti

Film i Srbija: Preminuo Mladomir Puriša Đorđević, reditelj koji se nikada nije penzionisao

Film i Srbija: Preminuo Mladomir Puriša Đorđević, reditelj koji se nikada nije penzionisao

BBC News 23.11.2022
Mladomir Puriša Đorđević, autor kultnih i nagrađivanih ostvarenja jugoslovenske i srpske kinematografije, preminuo je u 98. godini posle kratke i teške bolesti. Mladomir Puriša Đorđević, autor kultnih i nagrađivanih ostvarenja jugoslovenske i… »
Film i Srbija: Preminuo Mladomir Puriša Đorđević, reditelj koji se nikada nije penzionisao

Film i Srbija: Preminuo Mladomir Puriša Đorđević, reditelj koji se nikada nije penzionisao

Južne vesti 23.11.2022
Fonet/arhivska fotografija Puriša Đorđević Mladomir Puriša Đorđević, autor kultnih i nagrađivanih ostvarenja jugoslovenske i srpske kinematografije, preminuo je u 98. godini posle kratke i teške bolesti, javio je RTS. Prešao je put od novinara… »
Purketove dve ljubavi su bile film i Milena: Jugoslav Pantelić o Puriši Đorđeviću

Purketove dve ljubavi su bile film i Milena: Jugoslav Pantelić o Puriši Đorđeviću

Nova 23.11.2022
Purke je bio jedinstven. Iskusan mladić u poznim godinama, rekao je za Nova.rs Jugoslav Pantelić direktor Jugoslovenske kinoteke na vest o smrti legendarnog reditelja Mladomira Puriše Đorđevića koji je preminuo danas u 98. godini nakon kratke i… »
Preminuo reditelj Puriša Đorđević

Preminuo reditelj Puriša Đorđević

Novi magazin 23.11.2022
Filmski reditelj Mladomir Puriša Đorđević preminuo je danas u 98. godini, objavili su begradski mediji. Đorđević je režirao kultna ostvarenja srpske kinematografije kao što su "San", "Jutro", "Podne", "Trener"... Snimio je oko 50 kratkih i 20… »
Preminuo filmski reditelj Puriša Đorđević

Preminuo filmski reditelj Puriša Đorđević

RTV 23.11.2022
BEOGRAD - Jedan od najznačajnijih srpskih i jugoslovenskih reditelja Mladomir Puriša Đorđević preminuo je u 99. godini, prenela je danas Radio-televizija Srbija. Đorđević je rođen 6. maja 1924. godine. Reditelj, scenarista i pisac Mladomir… »
Umro Puriša Đorđević: „Nikada se ničega nisam plašio“

Umro Puriša Đorđević: „Nikada se ničega nisam plašio“

Danas 23.11.2022
Reditelj Mladomir Puriša Đorđević umro je danas u 99. godini. Mladomir Puriša Đorđević rođen je na Đurđevdan 1924. godine. Pre Drugog svetskog rata bio je član SKOJ-a. Na početku ustanka u Srbiji stupio je u partizane. Bio je zarobljen je i… »
Tanasije Uzunović o Puriši Đorđeviću: Glumio sam kod njega i učio sam od njega

Tanasije Uzunović o Puriši Đorđeviću: Glumio sam kod njega i učio sam od njega

Nova 23.11.2022
Bio je veliki čovek i veliki umetnik, rekao je za Nova.rs glumac Tanasije Uzunović povodom smrti reditelja Puriše Đorđevića. – Ostavio je mnogo za sobom – kaže Tanasije Uzunović o Puriši Đorđeviću za naš sajt i dodaje: – Imali smo… »
Preminuo Puriša Đorđević

Preminuo Puriša Đorđević

Radio 021 23.11.2022
Reditelj Mladomir Puriša Đorđević umro je danas u 98. godini. Autor kultnih ostvarenja naše kinematografije kakva su "San", "Jutro", "Podne", "Trener", preminuo je nakon kratke i teške bolesti, piše portal Nova.rs. Mladomir Puriša Đorđević… »

Vesti dana »