Povezane vesti

KFOR: Izbeći svaku ponovnu eskalaciju nasilja

KFOR: Izbeći svaku ponovnu eskalaciju nasilja

Slobodna Evropa 11.12.2022
Kamioni i autobusi i dalje blokiraju puteve na severu Kosova, sprečavajući saobraćaj prema graničnim prelazima sa Srbijom, Jarinju i Brnjaku. Nekoliko grupa Srba sa Kosova počelo je podizanje barikada 10. decembra, kada su vlasti na Kosovu najavile… »
Kriza na KiM: Rafali u Zvečanu, u Mitrovici odjekuju detonacije, obustavljena nastava u svim školama na severu KiM

Kriza na KiM: Rafali u Zvečanu, u Mitrovici odjekuju detonacije, obustavljena nastava u svim školama na severu KiM

Kurir 11.12.2022
Predsednik Srbije i vrhovni komandant Aleksandar Vučić obratio se naciji posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, koju je sazvao zbog pretnji Aljbina Kurtija. Vučić je, između ostalog rekao, da mu je današnji dan najteži otkako je predsednik… »
Vučić posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost: Danas mi je najteži dan otkako sam predsednik! Izdao sam najvažnija…

Vučić posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost: Danas mi je najteži dan otkako sam predsednik! Izdao sam najvažnija…

Kurir 11.12.2022
Predsednik Srbije i vrhovni komandant Aleksandar Vučić obratio se naciji posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost. Predsednik Vučić je sazvao hitnu sednicu zbog krize na severu Kosova i Metohije, to jest posle pretnji premijera privremenih… »
Istorijski zahtev: Predsednik Vučić prvi političar u Srbiji koji je posle 1999. javno zatražio povratak naše vojske na…

Istorijski zahtev: Predsednik Vučić prvi političar u Srbiji koji je posle 1999. javno zatražio povratak naše vojske na…

Kurir 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sinoć je javno i direktno, pred očima celokupne domaće i svetske javnosti, zatražio hitno aktiviranje člana 4 Rezolucije Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija i člana 6 aneksa 2, koji propisuju povratak srpskih… »
Vučić za RTS: Priština planira da maskirani napadači izvrše napad na Euleks i Kfor i da se za to optuže Srbi

Vučić za RTS: Priština planira da maskirani napadači izvrše napad na Euleks i Kfor i da se za to optuže Srbi

Politika 11.12.2022
Predsednik Aleksandar Vučić, nakon sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, pozvao je Srbe na severu Kosova i Metohije da budu staloženi i mirni i da ne nasedaju na provokacije, kao i da poštuju Kfor i Euleks. Danas ja za mene svakako najteži dan od… »
Vučić za RTS: Najteži dan od kada sam predsednik, pozivam Srbe da ne nasedaju na provokacije

Vučić za RTS: Najteži dan od kada sam predsednik, pozivam Srbe da ne nasedaju na provokacije

RTS 11.12.2022
Predsednik Aleksandar Vučić, nakon sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, pozvao je Srbe na severu Kosova i Metohije da budu staloženi i mirni i da ne nasedaju na provokacije, kao i da poštuju Kfor i Euleks. Danas ja za mene svakako najteži dan od… »
Sever KiM blokiran: Vučić izdao najvažnija naređenja, napetost raste, sve više građana na barikadi kod Zvečana

Sever KiM blokiran: Vučić izdao najvažnija naređenja, napetost raste, sve više građana na barikadi kod Zvečana

Telegraf 11.12.2022
Prelazi Jarinje i Brnjak i dalje su zatvoreni i za pešake kao i za vozila. Barikade koje su juče postavljene na severu Kosova i Metohije i dalje su na prelazima, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić održao je hitnu sednicu Saveta za nacionalnu… »
Vučić o odlukama Saveta za nacionalnu bezbednost u dnevniku RTS: Pozivamo sve na očuvanje mira, barikade nisu hir već…

Vučić o odlukama Saveta za nacionalnu bezbednost u dnevniku RTS: Pozivamo sve na očuvanje mira, barikade nisu hir već…

Politika 11.12.2022
Održana je sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, a predsednik Aleksandar Vučić obraća se u Drugom dnevniku RTS-a. O najnovijim odlukama predsednik govoritu Drugom dnevniku Radio-televizije Srbije od 19 sati i 30 minuta. "Analizirali smo sve što se… »
Vučić: Na terenu se vodi borba za opstanak naroda na njihovim ognjištima

Vučić: Na terenu se vodi borba za opstanak naroda na njihovim ognjištima

Politika 11.12.2022
Ovo što se dešava na KiM je pokušaj završavanja sa srpskim problemom, u kojem učestvuju Aljbin Kurti i prištinske vlasti, kao i dobar deo međunarodne zajednice koji se pravi da se ništa ne dešava, rekao je večeras predsednik Srbije Aleksandar… »
Kosovska policija tvrdi da nije upala na Gazivode

Kosovska policija tvrdi da nije upala na Gazivode

Politika 11.12.2022
PRIŠTINA - Kosovska policija u današnjem saopštenju tvrdi da njene specijalne jedinice nisu maltretirale Srbina koji je zaposlen na Gazivodama i da nisu zauzele objekat na toj lokaciji. U saopštenju se tvrdi da je kosovska policija samo legitimisala… »
NAPETO NA KOSOVU Obustavljen rad škola na severu, Vučić poziva na staloženost i očuvanje mira

NAPETO NA KOSOVU Obustavljen rad škola na severu, Vučić poziva na staloženost i očuvanje mira

Euronews 11.12.2022
Građani, kao i policija, i dalje blokiraju sever Kosova i Metohije, a noć je protekla mirno. Prelazi Jarinje i Brnjak zatvoreni su za pešake, kao i za vozila, a saobraćaj je zatvoren na glavnim putnim pravcima. Kako javlja reporterka Euronews Srbija… »
Vučić pozvao Albance i Srbe na očuvanje mira na Kosovu

Vučić pozvao Albance i Srbe na očuvanje mira na Kosovu

Slobodna Evropa 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je 11. decembra Albance i Srbe na očuvanje mira i smirivanje situacije na severu Kosova. "Pozivam Srbe na severu da budu staloženi, mirni, ne nasedaju na provokacije", rekao je Vučić nakon sednice Saveta za… »
Čule se rafalna paljba i detonacija, škole na severu KiM od sutra neće raditi

Čule se rafalna paljba i detonacija, škole na severu KiM od sutra neće raditi

RTS 11.12.2022
Pripadnici ROSU ušli su pod punim naoružanjem i blindiranim vozilima u objekat velike brane na jezeru Gazivode, isterali čuvara i poskidali srpske zastave koje se tamo nalaze. Sever Kosova i Metohije i dalje je blokiran što od strane građana, što od… »
Rafali kod Zvečana i detonacije u Mitrovici! Raste tenzija na severu Kosova, Srbi se okupljaju na barikadama!

Rafali kod Zvečana i detonacije u Mitrovici! Raste tenzija na severu Kosova, Srbi se okupljaju na barikadama!

Mondo 11.12.2022
Raste napetost na severu Kosova i Metohije jer se navodno čuju rafali kod Zvečana kao i detonacije u Kosovskoj Mitrovici! Raste napetost na severu Kosova i Metohije jer se navodno čuju rafali kod Zvečana kao i detonacije u Kosovskoj Mitrovici… »
Američki ambasador u Prištini: "Osuđujem napad na Euleks"

Američki ambasador u Prištini: "Osuđujem napad na Euleks"

Telegraf 11.12.2022
Saopšteno je da u incidentu nije bilo povređenih. Američki ambasador u Prištini Džef Hovenijer osudio je napad na patrolu Euleksa protekle noći, piše Tanjug. - SAD se pridružuju misiji Euleksa u odlučnoj osudi napada na njihovu patrolu protekle… »
Vučić sazvao hitnu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost!

Vučić sazvao hitnu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost!

Telegraf 11.12.2022
Stanje na barikadama na severu KiM je trenutno mirno. Posle najnovijih pretnji Aljbina Kurtija da će u večernjim satima napasti Srbe na barikadama svim raspoloživim sredstvima, predsednik Aleksandar Vučić sazvao je sednicu Saveta za nacionalnu… »
Počela sednica Saveta za nacionalnu bezbednost

Počela sednica Saveta za nacionalnu bezbednost

Telegraf 11.12.2022
O najnovijim odlukama predsednik će govoriti u Drugom dnevniku Radio-televizije Srbije od 19 sati i 30 minuta. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić trenutno drži sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost, koju je sazvao danas. Vučić predsedavati ovom… »
Vučić o situaciji na KiM: Izdao sam najvažnija naređenja, Savet ih je prihvatio

Vučić o situaciji na KiM: Izdao sam najvažnija naređenja, Savet ih je prihvatio

Telegraf 11.12.2022
Odluke su donete na večerašnjoj sednici Saveta za nacionalnu bezbednost. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o najnovijim odlukama u vezi sa aktuelnom situacijom na Kosovu i Metohiji, donetim na sednici Saveta za nacionalnu bezbednost. - Mi… »
Eksplozija u Bošnjačkoj Mahali, rafalna paljba kod Zvečana, Srbi na barikadama, formirali krizni štab za informisanje

Eksplozija u Bošnjačkoj Mahali, rafalna paljba kod Zvečana, Srbi na barikadama, formirali krizni štab za informisanje

RTV 11.12.2022
KOSOVSKA MITROVICA - Rafalna paljba i detonacija čuli su se večeras u Rudaru kod Zvečana, javlja RTS. Javni servis navodi da nije poznato ko je pucao. Prištinska Koha piše, pozivajući se na očevice, da se u Bošnjačkoj Mahali u severnom delu… »
Vučić: Preduzeli smo odgovarajuće mere zaštite otadžbine, poziv da sačuvamo mir

Vučić: Preduzeli smo odgovarajuće mere zaštite otadžbine, poziv da sačuvamo mir

N1 Info 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, nakon sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, da su razmatrali šta da se čini. Pozivamo na mir, na razgovor, da puste na slobodu nevinog čoveka (doskorašnjeg policajca Kosovske policije Dejana Pantića… »
Zdravko Ponoš: Kurti nas ponižava a to je moguće jer imamo ovakvu vlast

Zdravko Ponoš: Kurti nas ponižava a to je moguće jer imamo ovakvu vlast

Glas Šumadije 11.12.2022
Predsednik pokreta „SRCE“ Zdravko Ponoš upitao je, na osnivanju prvog Gradskog odbora ovog pokreta u Kraljevu, u koga građani da se uzdaju „sada kada smo se sudarili sa ovom krizom“. Nemamo mnogo izbora, vlast naravno nije neka uzdanica, mozemo… »
Poruka Vučića nakon sjednice Savjeta za nacionalnu bezbjednost

Poruka Vučića nakon sjednice Savjeta za nacionalnu bezbjednost

Al Jazeera 11.12.2022
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je Srbe na barikadama da postupaju mirno i staloženo, a od zvaničnika Kosova da puste uhapšenog bivšeg policajca. Vučić je to rekao nakon vanredne sjednice Savjeta za nacionalnu bezbjednost na kojem je… »
Ponoš: Kurti nas ponižava, a to je moguće jer imamo ovakvu vlast

Ponoš: Kurti nas ponižava, a to je moguće jer imamo ovakvu vlast

N1 Info 11.12.2022
Predsednik pokreta Srbija Centar (SRCE) Zdravko Ponoš izjavio je povodom krize na severu Kosova da "moramo da se dogovorimo sa Albancima kao i sa svetom koji može da utiče na Albance", ali ne tako "da zveckamo oružjem i mi i oni". Kako je saopšteno… »
Ovo je najteži dan, izdao sam najvažnija naređenja! Vučić se oglasio: "Kosovska policija nema pravo da bude na severu!"

Ovo je najteži dan, izdao sam najvažnija naređenja! Vučić se oglasio: "Kosovska policija nema pravo da bude na severu!"

Mondo 11.12.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić se obratio građanima Srbije nakon održane sednice Saveta za nacionalnu bezbednost. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić se obratio građanima Srbije nakon održane sednice Saveta za nacionalnu… »
Raste napetost na Kosovu: Sve veći broj građana okuplja se na barikadi kod Zvečana

Raste napetost na Kosovu: Sve veći broj građana okuplja se na barikadi kod Zvečana

Telegraf 11.12.2022
Kako pojedini mediji javljaju, čuju se i rafali. Napetost na Kosovu raste. Sve veći broj građana okuplja se kod barikade u Rudaru kod Zvečana. Kako pojedini mediji javljaju, čuju se i rafali. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o… »
Vučić posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost: Danas je za mene najteži dan od kad sam predsednik

Vučić posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost: Danas je za mene najteži dan od kad sam predsednik

RTV 11.12.2022
BEOGRAD - "Danas je za mene najteži dan od kad sam predsednik, verovatno je ispred mene najteža noć, priterani smo uza zid, naše je da pozivamo na mir, da tražimo da niko ni slučajno ne dira Kfor i Euleks, da pozivamo da puste nevinog čoveka"… »
Vučić: Barikade na sjeveru Kosova su izraz protesta, a ne hira

Vučić: Barikade na sjeveru Kosova su izraz protesta, a ne hira

Al Jazeera 11.12.2022
Predsjednik Srbije smatra da je na djelu ‘pokušaj završavanja sa srpskim problemom, u kojem učestvuju Albin Kurti i prištinske vlasti’, dok međunarodna zajednica ‘žmuri na dešavanja’. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je Srbe na… »
U toku sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, predsedava Vučić

U toku sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, predsedava Vučić

Nova 11.12.2022
U zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike počela je sednica Saveta za nacionalnu bezbednost. Sednicom predsedava predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Sedinci, između ostalih, prisustvuju predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić, ministar… »
Vučić: Izdao sam najvažnija naređenja, ponosan sam na naše vojnike i policajce

Vučić: Izdao sam najvažnija naređenja, ponosan sam na naše vojnike i policajce

Nova 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je izdao "najvažnija naređenja, koje je Savet za nacionalnu bezbednost prihvatio". „Mi smo preduzeli odgovarajuće mere na zaštiti naše otadžbine, u skladu sa tim izdao sam najvažnija… »
"Reč je o pokušaju završavanja srpskog problema na Kosovu": Vučić o situaciji na KiM: "Izdao sam najvažnija naređenja"

"Reč je o pokušaju završavanja srpskog problema na Kosovu": Vučić o situaciji na KiM: "Izdao sam najvažnija naređenja"

Blic 11.12.2022
Večeras smo analizirali sve što se dešava na KiM, a događa se ono što smo najavili juče i ranije, a to je da imate bezbroj neistina, laži oko onoga što se zbiva na terenu. Na delu je pokušaj završavanja srpskog problema na Kosovu, rekao je… »
Vučić apelovao na očuvanje mira: Ne sme biti napada na Euleks ili KFOR

Vučić apelovao na očuvanje mira: Ne sme biti napada na Euleks ili KFOR

Euronews 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je nakon današnje sednice Saveta za nacionalnu bezbednost povodom najnovijih napetosti na Kosovu i Metohiji pozvao i Srbe i Albance na očuvanje mira na severu. Apelovao je na Srbe da budu mirni i da ne nasedaju na… »
Vučić: Ne sme biti napada na Euleks i Kfor, danas najteži dan otkad sam predsednik

Vučić: Ne sme biti napada na Euleks i Kfor, danas najteži dan otkad sam predsednik

Radio 021 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je, nakon današnje sednice Saveta za nacionalnu bezbednost povodom najnovih napetosti na Kosovu, pozvao i Srbe i Albance na očuvanje mira na severu Kosova. On je pozvao Srbe da budu mirni i da ne nasedaju na… »
Vučić: Građani da ne diraju KFOR i EULEX, moguće je da maskirani kosovski specijalci napadnu njihove patrole

Vučić: Građani da ne diraju KFOR i EULEX, moguće je da maskirani kosovski specijalci napadnu njihove patrole

Novi magazin 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da se na Kosovu dešava ono što su najavili, pa i falsifikati i ogoljene laži, a da se na terenu zapravo dešava borba naroda za opstanak. Rekao je da Kosovska policija nema pravo po Briselskom sporazumu da… »
Vučić otkriva paklen plan Prištine - da maskirani napadnu Kfor i optuže Srbe

Vučić otkriva paklen plan Prištine - da maskirani napadnu Kfor i optuže Srbe

Sputnik 11.12.2022
Pozvaćemo Srbe na očuvanje mira i da ne nasedaju na provokacije, izjavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost. "Analizirali smo sve što se dešava na Kosovu i Metohiji. Događa se sve ono što smo… »
Završena sednica Saveta za nacionalnu bezbednost

Završena sednica Saveta za nacionalnu bezbednost

Sputnik 11.12.2022
Posle najnovijih pretnji Aljbina Kurtija da će u večernjim satima napasti Srbe na barikadama svim raspoloživim sredstvima, predsednik Aleksandar Vučić sazvao je sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost. O najnovijim odlukama predsednik će govoriti… »
Vučić: Najteži dan za mene, pozivam na očuvanje mira

Vučić: Najteži dan za mene, pozivam na očuvanje mira

SEEbiz 11.12.2022
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je izdao "najvažnija naređenja, koje je Savet za nacionalnu bezbednost prihvatio". „Mi smo preduzeli odgovarajuće mere na zaštiti naše otadžbine, u skladu sa tim izdao sam… »
Vučić: Imamo uveravanja od Euleks-a i Kfora da neće preduzimati nasilne akcije

Vučić: Imamo uveravanja od Euleks-a i Kfora da neće preduzimati nasilne akcije

Vesti online 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da Beograd ima uveravanje Euleks-a i Kfor-a da neće preduzimati nasilne akcije prema demonstrantima na barikadama na severu Kosova i Metohije. Vučić je nakon Sednice saveta bezbednosti, na RTS-u… »
Vučić: Svedočimo pokušaju završavanja sa srpskim pitanjem na Kosovu

Vučić: Svedočimo pokušaju završavanja sa srpskim pitanjem na Kosovu

Pravda 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je na Kosovu reč o pokušaju završavanja sa srpskim problemom na Kosovu i Metohiji, od strane Aljinba Kurtija u čemu učestvuje i deo međunarodne zajednice. Vučić je nakon sednice Saveta za… »
Važno upozorenje predsednika Vučića! Opasnost od izvođenja kurtijeve operacije pod lažnom zastavom, evo kako građani da…

Važno upozorenje predsednika Vučića! Opasnost od izvođenja kurtijeve operacije pod lažnom zastavom, evo kako građani da…

Kurir 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost ukazao na mogućnost izvođenja operacije pod lažnom zastavom od strane Kurtijevih snaga, i pozvao je naše ljude da obaveste javnost ako dođe do toga. -… »
Vučić pozvao Srbe na severu Kosova da ne nasedaju na provokacije: Ne sme biti napada na Euleks i Kfor

Vučić pozvao Srbe na severu Kosova da ne nasedaju na provokacije: Ne sme biti napada na Euleks i Kfor

Insajder 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je danas Srbe na severu Kosova i Metohije da "ne nasedaju na provokacije", kao i da ne sme biti napada na Euleks i KFOR, navodeći da je najvažnije da se radi na očuvanju mira. Vučić je nakon sednice Saveta… »
Povratak vojske na Kosovo odbijen pre 20 godina, analitičari kažu – i sad će

Povratak vojske na Kosovo odbijen pre 20 godina, analitičari kažu – i sad će

N1 Info 11.12.2022
Najviše komentara na Kosovu izazvala je jučerašnja najava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će Srbija uputiti zahtev KFOR-u za povratak vojske na Kosovo. Analitičari ocenjuju da je takav razvoj situacije malo verovatan, i smatraju da bi… »
Mirno na sjeveru Kosova, nastavlja se blokada puteva

Mirno na sjeveru Kosova, nastavlja se blokada puteva

Al Jazeera 11.12.2022
Situacija na sjeveru Kosova je trenutno mirna, iako Srbi i dalje drže u blokadi nekoliko putnih pravaca. Barikade su postavljene juče nakon hapšenja bivšeg pripadnika kosovske policije iz Sjeverne Mitrovice Dejana Pantića, osumnjičenog za napad na… »
Povratak vojske na Kosovo odbijen pre 20 godina, analitičari kažu – i sad će

Povratak vojske na Kosovo odbijen pre 20 godina, analitičari kažu – i sad će

Novi magazin 11.12.2022
Najviše komentara na Kosovu izazvala je jučerašnja najava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će Srbija uputiti zahtev KFOR-u za povratak vojske na Kosovo. Analitičari ocenjuju da je takav razvoj situacije malo verovatan, i smatraju da bi… »
Počela Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost

Počela Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost

Blic 11.12.2022
U Generalnom sekretarijatu predsednika Republike večeras je počela sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, kojom predsedava predsednik Aleksandar Vučić. Sednici prisustvuju premijerka Srbije Ana Brnabić, ministar spoljnih poslova Ivica Dačić… »
Čitajte u “Vestima”: Omča za Srbiju

Čitajte u “Vestima”: Omča za Srbiju

Vesti online 11.12.2022
Situacija na Kosovu i Metohiji je prethodnih dana postala još napetija, nakon što je kosovska policija na Jarinju privela svog bivšeg pripadnika Dejana Pantića. Srbi su izašli na ulice i napravili barikade, što je situaciju dovelo do ivice… »
Janjić: Srpska politika se iznenađujuće brzo dovela u situaciju da bude izolovana

Janjić: Srpska politika se iznenađujuće brzo dovela u situaciju da bude izolovana

Al Jazeera 11.12.2022
Na sjeveru Kosova, Srbi i dalje drže u blokadi nekoliko putnih pravaca. Situacija je trenutno mirna. Barikade su postavljene juče nakon hapšenja bivšeg pripadnika kosovske policije iz Sjeverne Mitrovice Dejana Pantića, osumnjičenog za napad na… »
Vučić sazvao sjednicu Savjeta za nacionalnu bezbjednost

Vučić sazvao sjednicu Savjeta za nacionalnu bezbjednost

Al Jazeera 11.12.2022
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić za večeras je sazvao sjednicu Savjeta za nacionalnu bezbjednost. Nije navedeno mnogo detalja, već da će nakon sjednice javnost obavijestiti o donesenim odlukama. Najavljujući sjednicu Vučić je, kako su prenijeli… »
Noć na severu KiM, koji je i dalje blokiran, protekla mirno

Noć na severu KiM, koji je i dalje blokiran, protekla mirno

Politika 11.12.2022
KOSOVSKA MITROVICA - Noć na severu KiM, koji je i dalje blokiran, što od strane građana, što od strane policije, protekla je mirno. Prelazi Jarinje i Brnjak i dalje su zatvoreni i za pešake kao i za vozila. Saobraćaj je zatvoren na glavnim putnim… »
Kosovska policija: Nismo zauzeli Gazivode

Kosovska policija: Nismo zauzeli Gazivode

Vreme 11.12.2022
Kosovo Večeras sednica Saveta za nacionalnu bezbednost. O pretnji Kurtija da će u večernjim satima napati Srbe obavešten Kfor. Kosovska policija tvrdi da nisu na Gazivodama, a da se odatle sinoć pucale kriminalne grupe. Večeras u 19 časova biće… »
Sever Kosova i dalje blokiran, na barikadama mirno

Sever Kosova i dalje blokiran, na barikadama mirno

N1 Info 11.12.2022
Sever Kosova je i dalje blokiran što od strane građana, što od strane policije. Ne može se ni peške ni automobilom preko prelaza Jarinje i Brnjak, javlja reporter N1. Saobraćaj je zatvoren na glavnim putnim pravcima, a može se kretati jedino… »
Borel traži uklanjanje barikada, Brnabić kaže – one brane Briselski sporazum

Borel traži uklanjanje barikada, Brnabić kaže – one brane Briselski sporazum

N1 Info 11.12.2022
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borel istakao je, povodom najnovijih tenzija na severu Kosova, da EU neće tolerisati napade na Euleks na Kosovu niti nasilje i kriminalne akte na severu. Dodao je da barikade kosovskih Srba na… »
Na barikadi kod Sočanice mirno, sve više okupljenih ljudi

Na barikadi kod Sočanice mirno, sve više okupljenih ljudi

RTV 11.12.2022
KOSOVSKA MITROVICA - Na barikadi kod Sočanice, opština Leposavić, Srbi se okupljaju u sve većem broju iako kiša ne prestaje da pada. Situacija je mirna, ali su ljudi napeti. U odnosu na jutarnje časove, sada je prisutan znatno veći broj ljudi… »
Policija Kosova: Specijalci nisu zauzeli objekat i maltretirali zaposlenog na brani Gazivode

Policija Kosova: Specijalci nisu zauzeli objekat i maltretirali zaposlenog na brani Gazivode

Beta 11.12.2022
Policija Kosova je demantovala današnje izveštaje medija da su kosovski specijalci zauzeli objekat na brani veštakog jezera "Gazivode" i da su maltretirali zaposlenog u tom objektu. Naveli su u saopsenju da je policija "sa svojim jedinicama… »
Danas sednica Saveta za nacionalnu bezbednost! Vučić predsedava

Danas sednica Saveta za nacionalnu bezbednost! Vučić predsedava

IndeksOnline 11.12.2022
BEOGRAD – Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predsedavaće danas sednicom Saveta za nacionalnu bezbednost. Kako je saopštila Služba za saradnju s medijima predsednika republike, sednica je će biti održana 19.00 časova u zgradi… »
Rakić: Kurti je najavio da će večeras poslati ROSU na sever KiM

Rakić: Kurti je najavio da će večeras poslati ROSU na sever KiM

N1 Info 11.12.2022
Predsednik Srpske liste Goran Rakić saopštio je da je, prema informacijama koje ima, premijer Kosova Aljbin Kurti na sednici sa bezbednosnim strukturama najavio da će večeras poslati "do zuba naoružane ROSU i ostale jedinice na sever Kosova i… »
Vučić sazvao sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost

Vučić sazvao sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost

N1 Info 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sazvao je sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost za 19 časova, javlja Radio-televizija Srbije. Nakon toga Vućić će se obratiti javnosti, piše RTS. Srbi sa severa Kosova juče su postavili barikade na severu… »
Rakić (Srpska lista): Da Kfor spreči dolaza kosovskih specijalnih jedinica na sever Kosova

Rakić (Srpska lista): Da Kfor spreči dolaza kosovskih specijalnih jedinica na sever Kosova

Beta 11.12.2022
Predsednik Srpske liste, Goran Rakić, saopštio je da će, po informacijama te liste, večeras na sever Kosova biti upućeni pripadnici kosovskih specijalnih jedinica i pozvao Kfor da to spreči. Rakić je u saopštenju optužio kosovskog premijera… »
Nastavljena blokada puteva na sjeveru Kosova

Nastavljena blokada puteva na sjeveru Kosova

Al Jazeera 11.12.2022
Na sjeveru Kosova, Srbi i dalje u blokadi drže nekoliko cestovnih pravaca. Noć su proveli na barikadama, a situacija je trenutno mirna. Barikade su postavljene jučer nakon hapšenja bivšeg pripadnika kosovske policije iz Sjeverne Mitrovice Dejana… »
Svečlja nakon sastanka Saveta bezbednosti Kosova: U punoj smo koordinaciji sa međunarodnim faktorom

Svečlja nakon sastanka Saveta bezbednosti Kosova: U punoj smo koordinaciji sa međunarodnim faktorom

Danas 11.12.2022
Premijer Aljbin Kurti i ministar unutrašnjih poslova Dželjalj Svečlja pojavili su se na konferenciji za novinare posle sastanka Saveta bezbednosti Kosova. Ministar unutrašnjih poslova Dželjalj Svečlja izjavio je da je resor koji vodi u potpunosti… »
Borelj: EU neće tolerisati napade na Euleks

Borelj: EU neće tolerisati napade na Euleks

Dnevnik 11.12.2022
BRISEL: Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj izjavio je danas da EU neće tolerisati napade na Euleks. "EU neće tolerisati napade na Euleks ili korišćenje nasilnih, kriminalnih dela na severu. Grupe kosovskih Srba moraju… »
Šiptari spremaju "oluju" Kurti večeras udara na sever!

Šiptari spremaju "oluju" Kurti večeras udara na sever!

Alo 11.12.2022
Premijer takozvanog Kosova Aljbin Kurti rešio je da izazove rat! Kako "Novosti" nezvanično saznaju, nakon sastanka saveta za nacionalnu bezbednost koji je malopre završen, Kurti je kontaktirao putem onlajn sastanka predstavnike Kvinte na KiM, koje je… »
Ana Brnabić: Ljudi na barikadama jasno izražavaju svoj protest i to rade mirno

Ana Brnabić: Ljudi na barikadama jasno izražavaju svoj protest i to rade mirno

Telegraf 11.12.2022
"Barikadama ne samo da pokazuju svoje nezadovoljstvo i očaj, a tu su ne samo zato što su im ugrožena osnovna ljudska prava, već štite i Briselski sporazum koji ste potpisali" Nakon što je sever Kosova i Metohije blokiran, što zbog policije što… »
Rakić: Kurti večeras šalje do zuba naoružane specijalce na sever Kosova

Rakić: Kurti večeras šalje do zuba naoružane specijalce na sever Kosova

Telegraf 11.12.2022
Ovo je trenutak kada je odgovornost na KFOR-u i EULEKSU, da spreči haos koji Kurti sprema, dodao je Rakić. Predsednik Srpske liste Goran Rakić izjavio je da je, prema informacijama koje ima, premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti na… »
Goran Rakić: Potreban nam je mir

Goran Rakić: Potreban nam je mir

Insajder 11.12.2022
Predsednik Srpske liste Goran Rakić, oglasio se saopštenjem za javnost u kome je pozvao građane na mir i suzdržanost, kao i da ne nasedaju na provokacije. On je zatražio i da se svi problemi rešavaju kroz dijalog, bez jednostranih poteza. "U tom… »
Kurti: Srbija želi povratak u vrijeme Miloševića i rata

Kurti: Srbija želi povratak u vrijeme Miloševića i rata

Al Jazeera 11.12.2022
Američki ambasador na Kosovu osudio je napad na pripadnike EULEX-a u blizini barikada u Rudaru. SAD se pridružuje EULEX-u u oštroj osudi sinoćnjeg napada na ophodnju EULEX-a. Nasilni napadi na kosovsku policiju i osoblje međunarodne sigurnosti su… »
Svi akteri moraju izbegavati eskalaciju: Oglasio se visoki predstavnik EU povodom situacije na Kosovu i Metohiji

Svi akteri moraju izbegavati eskalaciju: Oglasio se visoki predstavnik EU povodom situacije na Kosovu i Metohiji

Kurir 11.12.2022
Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj saopštio je da neće tolerisati napade na Euleks, dodajući da Srbi moraju odmah da uklone barikade. #EU will not tolerate attacks on @EULEXKosovo or use of violent… »
Predsednik Srpske liste pozvao Srbe na Kosovu na suzdržanost

Predsednik Srpske liste pozvao Srbe na Kosovu na suzdržanost

N1 Info 11.12.2022
Predsednik Srpske liste Goran Rakić pozvao je sve srpske građane na Kosovu i Metohiji na mir i suzdržanost i da ne nasedaju na provokacije. „Svima nama je potreban mir i nastavak dijaloga kako bi se dao prostor pregovaračima koji bi kroz dijalog… »
Američki ambasador u Prištini osudio napad na patrolu Euleksa

Američki ambasador u Prištini osudio napad na patrolu Euleksa

RTV 11.12.2022
PRIŠTINA - Američki ambasador u Prištini Džef Hovenijer osudio je napad na patrolu Euleksa protekle noći. "SAD se pridružuju misiji Euleksa u odlučnoj osudi napada na njihovu patrolu protekle noći. Nasilni napadi na kosovsku policiju i… »
Hovenijer napade na kosovsku policiju i međunarodne snage ocenio neprihvatljivim

Hovenijer napade na kosovsku policiju i međunarodne snage ocenio neprihvatljivim

Beta 11.12.2022
Ambasador SAD na Kosovu Džefri Hovenijer ocenio je danas da su nasilni napadi na kosovsku policiju i osoblje međunarodne bezbednosti neprihvatljivi i pozvao da odgovorni budu privedeni pravdi prema kosovskom pravosudnom sistemu. Hovenier je na tviteru… »
Rezolucija SB 1244: Kfor je jedina dozvoljena vojna oružana snaga na Kosovu

Rezolucija SB 1244: Kfor je jedina dozvoljena vojna oružana snaga na Kosovu

Vreme 11.12.2022
Kosovo Vlada Srbije će u utorak glasati o zahtevu za povratak Vojsci Srbije na KiM koji će biti upućen komandantu Kfora, pozivajući se na Rezoluciju 1244. Prema Rezoluciji SB 1244, odnosno Kumanovskom sporazumu, tako nešto nije moguće. Sinoć je na… »
Reporter Nova.rs na Jarinju: Ulaz na Kosovo blokiran FOTO

Reporter Nova.rs na Jarinju: Ulaz na Kosovo blokiran FOTO

Nova 11.12.2022
Prelazi Jarinje i Brnjak i dalje su zatvoreni i za pešake kao i za vozila. Saobraćaj je zatvoren na glavnim putnim pravcima, a može se kretati jedino sporednim putevima. Ne može se ni peške ni automobilom preko prelaza Jarinje i Brnjak. Na Jarinju… »
Hovenijer napade na kosovsku policiju i medjunarodne snage ocenio neprihvatljivim

Hovenijer napade na kosovsku policiju i medjunarodne snage ocenio neprihvatljivim

Radio sto plus 11.12.2022
Hovenier je na tviteru najoštrije je osudio napad šok granatama na pripadnike Euleksa u subotu u blizini barikada u Rudaru. “SAD se pridružuju Euleksu u oštroj osudi sinoćnog napada na patrolu Euleksa. Nasilni napadi na Kosovsku policiju i osoblje… »
Euleks: Izviđačka patrola napadnuta šok bombom kod Rudara

Euleks: Izviđačka patrola napadnuta šok bombom kod Rudara

Insajder 11.12.2022
Izviđačka patrola Euleksa napadnuta je šok bombom kod Rudara na severu Kosova, a u napadu niko nije povređen i nema materijalne štete, saopštili su iz te misije i pozvali odgovorne da se uzdrže provokativnih akcija, a kosovske insititucije da… »
Goran Rakić pozvao da se uhapšeni Srbi puste, a Kforu omogući kretanje

Goran Rakić pozvao da se uhapšeni Srbi puste, a Kforu omogući kretanje

Danas 11.12.2022
Predsednik najjače stranke kosovskih Srba, Srpske liste, Goran Rakić pozvao je danas sve srpske građane na Kosovu i Metohiji na mir i suzdržanost i da ne nasedaju na provokacije. „Svima nama je potreban mir i nastavak dijaloga kako bi se dao prostor… »
Vučić Srbima na Kosovu: Nastavljamo pravnim sredstvima borbu za mir

Vučić Srbima na Kosovu: Nastavljamo pravnim sredstvima borbu za mir

Insajder 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je Srbima na Kosovu da Beograd nastavlja svim pravnim sredstvima borbu za mir i bolji život, i da neće biti "predaje". Vučić je na Instagramu napisao da je poruka svima drugima da formiraju Zajednicu… »
Nema i neće biti predaje! Predsednik Vučić objavio snimak i ponovio važnu poruku (video)

Nema i neće biti predaje! Predsednik Vučić objavio snimak i ponovio važnu poruku (video)

Kurir 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom Instagram nalogu video-snimkom i još jednom poručio da nema predaje. View this post on Instagram A post shared by Александар Вучић (@avucic) Predsednik je obajvio snimak iz… »
Vučić Srbima na Kosovu: Nema i neće biti predaje, ostalima – formirajte ZSO

Vučić Srbima na Kosovu: Nema i neće biti predaje, ostalima – formirajte ZSO

N1 Info 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je Srbija na Kosovu koji su, kako je naveo, "ponovo naterani da na barikadama brane svoja ognjišta" da "nema i neće biti predaje". „Poruka svima drugima jeste da formiraju ZSO, poštuju prava i slobodu… »
Euleksova izviđačka patrola napadnuta šok bombom kod Rudara, Hovenijer osudio

Euleksova izviđačka patrola napadnuta šok bombom kod Rudara, Hovenijer osudio

Danas 11.12.2022
Izviđačka patrola Euleksa napadnuta je šok bombom kod Rudara na severu Kosova, a u napadu niko nije povređen i nema materijalne štete, saopštili su iz te misije i pozvali odgovorne da se uzdrže provokativnih akcija, a kosovske insititucije da… »
Oštra poruka zaharove: Evropska unija godinama oblikovala trenutnu situaciju na KiM

Oštra poruka zaharove: Evropska unija godinama oblikovala trenutnu situaciju na KiM

Pravda 11.12.2022
Evropska unija je godinama oblikovala trenutnu situaciju na Kosovu, saopštila je zvanična predstavnica Ministarstva inostranih poslova Rusije Marija Zaharova. - Zašto mislite da EU ne radi ništa. Upravo ovakvu situaciju EU je u suštini godinama… »
Jarinje i Brnjak još uvek blokirani

Jarinje i Brnjak još uvek blokirani

Insajder 11.12.2022
Glavni putevi na severu Kosova i dalje su blokirani, a administrativni prelazi Brnjak i Jarinje zatvoreni su i za vozila i za pešake. Blokade puteva organizovali su Srbi sa severa Kosova posle hapšenja bivšeg pripadnika kosovske policije Dejana… »
Dačić: Isterujemo stvari na čistac po pitanju Rezolucije 1244

Dačić: Isterujemo stvari na čistac po pitanju Rezolucije 1244

Insajder 11.12.2022
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić i vlada, zahtevom Kforu za povratak pripadnika Vojske Srbije na Kosovo pred međunarodnom zajednicom pokušati da "isteraju stvari na čistac" i da… »
Kosovska policija nije dozvolila košarkašima Trepče da pređu Jarinje: "Ne znam šta ćemo dalje"

Kosovska policija nije dozvolila košarkašima Trepče da pređu Jarinje: "Ne znam šta ćemo dalje"

Telegraf 11.12.2022
Oni se trenutno nalaze u motelu, ali će uskoro morati da ga napuste. Kosovska policija nije dozvolila košarkašima Trepče i odbojkašima OK "028 Kosovska Mitrovica" da se preko Jarinja vrate kući, pa su bili prinuđeni da potraže smeštaj u Raški… »
Rakić povodom situacije na severu KiM: Potreban je mir i nastavak dijaloga

Rakić povodom situacije na severu KiM: Potreban je mir i nastavak dijaloga

Telegraf 11.12.2022
Prelazi na severu KiM od juče su blokirani, a noć je protekla mirno. Predsednik Srpske liste, Goran Rakić rekao je povodom trenutne situacije na severu Kosova i Metohije da poziva sve na mir i suzdržanost. - U ime Srpske liste i svoje lično ime… »
Euleks: Bačena šok bomba na našu izviđačku patrolu kod Rudara

Euleks: Bačena šok bomba na našu izviđačku patrolu kod Rudara

N1 Info 11.12.2022
Euleks je potvrdio da je u subotu uveče kod Rudara bačena šok bomba na njihovu izviđačku patrolu. Kako su naveli, nijedan službenik Specijalizovane policijske jedinice Euleksa nije povređen, niti je pričinjena materijalna šteta. „Ovaj napad… »
Blokade i u rudaru! Srbi tokom noći zatvorili još jednu saobraćajnicu na severu Kosova, situacija mirna ali napeta (foto)

Blokade i u rudaru! Srbi tokom noći zatvorili još jednu saobraćajnicu na severu Kosova, situacija mirna ali napeta (foto)

Blic 11.12.2022
Srbi sa severa Kosova i Metohije postavili su sinoć barikade i u mestu Rudare na severnom delu Kosova zbog hapšenja bivšeg pripadnika kosovske policije Dejana Pantića na prelazu Jarinje. Glavnu saobraćajnicu Srbi su blokirali autobusima i kamionima… »
Kongresmenka Teni: Situacija na severu Kosova razlog za duboku zabrinutost

Kongresmenka Teni: Situacija na severu Kosova razlog za duboku zabrinutost

N1 Info 11.12.2022
Pogoršanje situacije na severu Kosova predstavlja razlog za duboku zabrinutost, izjavila je kopredsedavajuća srpskog kokusa u američkom Kongresu Klaudija Teni. Klaudija Teni je za Srpski radio Čikago rekla da se aktuelni sporovi između strana moraju… »
Nastavlja se blokada puteva na severu Kosova

Nastavlja se blokada puteva na severu Kosova

Slobodna Evropa 11.12.2022
Lokalni Srbi na severu Kosova su nastavili da blokiraju puteve 11. decembra ali je trenutna situacija mirna, potvrdio je za Radio Slobodna Evropa direktor policije za region sever Besim Hoti. Pripadnici Kfora, vojne misije NATO-a i Euleksa, misije EU za… »
Vučić tvrdi da su Srbi 'naterani na barikade'

Vučić tvrdi da su Srbi 'naterani na barikade'

Slobodna Evropa 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je 11. decembra da je njegova poruka Srbima sa Kosova da "nema i neće biti predaje", tvrdeći da su oni "naterani na barikade". U opštinama na severu Kosova, gde je većinsko srpsko stanovništvo, podignute… »
Kosovska policija nije dozvolila sportistima iz Kosovske Mitrovice da se vrate kući

Kosovska policija nije dozvolila sportistima iz Kosovske Mitrovice da se vrate kući

Sputnik 11.12.2022
Tzv. kosovska policija nije dozvolila košarkašima Trepče i odbojkašima OK „028 Kosovska Mitrovica“ da se preko Jarinja vrate kući, pa su bili prinuđeni da potraže smeštaj u Raški. Predsednik KK „Trepča“ Đorđe Vučičević rekao je da… »
Američka kongresmenka Teni za srpski radio čikago: Situacija na severu Kosova razlog za duboku zabrinutost

Američka kongresmenka Teni za srpski radio čikago: Situacija na severu Kosova razlog za duboku zabrinutost

Kurir 11.12.2022
VAŠINGTON - Kopredsedavajuća srpskog kokusa u američkom Kongresu Klaudija Teni navela je da je pogoršanje situacije na severu Kosova razlog za duboku zabrinutost, kao i da se tekući sporovi između strana se moraju rešiti mirnim putem. "Sada bi… »
Dačić: Zahtevom Kforu isterujemo stvari na čistac po pitanju Rezolucije 1244

Dačić: Zahtevom Kforu isterujemo stvari na čistac po pitanju Rezolucije 1244

N1 Info 11.12.2022
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić i vlada, zahtevom Kforu za povratak pripadnika Vojske Srbije na Kosovo pred međunarodnom zajednicom pokušati da "isteraju stvari na čistac" i da saznaju da… »
Popović: Važno da budemo ujedinjeni oko kosovske politike predsednika Vučića

Popović: Važno da budemo ujedinjeni oko kosovske politike predsednika Vučića

RTV 11.12.2022
BEOGRAD - Lider Srpske narodne partije, Nenad Popović, izjavio je danas da u potpunosti podržava predlog predsednika Srbije Aleksandra Vučića, da se na osnovu Rezolucije 1244 Saveta Bezbednosti UN, zahteva povratak 1.000 pripadnika srpske vojske i… »
Vučić je najavio vraćanje vojske i policije na KiM: Istražili smo u kom slučaju je to moguće

Vučić je najavio vraćanje vojske i policije na KiM: Istražili smo u kom slučaju je to moguće

Nova 11.12.2022
Novi incidenti na severu Kosova i Metohije naveli su srpsku vlast na ideju o vraćanju 1.000 pripadnika naših bezbednosnih snaga na područje KiM. Najpre su se premijerka Ana Brnabić i direktor Kancelarije za KiM Petar Petković pozvali na član 4… »
Dačić: Zahtevom u vezi sa Rezolucijom 1244 pokušaćemo da isteramo stvari na čistac

Dačić: Zahtevom u vezi sa Rezolucijom 1244 pokušaćemo da isteramo stvari na čistac

Radio 021 11.12.2022
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da će Aleksandar Vučić i vlada, zahtevom Kforu za povratak pripadnika Vojske Srbije na Kosovo, pokušati da "isteraju stvari na čistac". Kako je rekao, pokušaće i da saznaju da li je u potpunosti… »
KiM: Srbi na barikadama i kod Sočanice i Leška

KiM: Srbi na barikadama i kod Sočanice i Leška

Dnevnik 11.12.2022
LEPOSAVIĆ: Uprkos kiši koja neprestano pada celu noć, kao i ovo jutro, Srbi su dočekali na barikadama u Ibarskoj Slatini kod Sočanice i u Lešku, javlja Kosovo onlajn. Kako kažu, neće odustati od svojih namera, a u jutarnjim časovima ponovo je… »
Nema i neće biti predaje: Vučićeva poruka narodu na Kosovu i Metohiji

Nema i neće biti predaje: Vučićeva poruka narodu na Kosovu i Metohiji

Sputnik 11.12.2022
Nema i neće biti predaje, to je odluka Srbije i moja poruka našem narodu na Kosovu i Metohiji, koji je ponovo nateran da na barikadama brani svoja ognjišta, poručio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. „Poruka svima drugima jeste da formiraju… »
"Nema i neće biti predaje, to je moja poruka narodu na Kim": Predsednik Vučić pokazao kako mu je izgledala radna nedelja…

"Nema i neće biti predaje, to je moja poruka narodu na Kim": Predsednik Vučić pokazao kako mu je izgledala radna nedelja…

Kurir 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagram nalogu “buducnostsrbijeav” kako je izgledala njegova protekla radna nedelja. U video-snimku su prikazani brojni važni susreti i sastanci koje je predsednik imao, a ovim putem je još jednom… »
Dačić: Isterujemo stvari na čistac po pitanju Rezolucije 1244

Dačić: Isterujemo stvari na čistac po pitanju Rezolucije 1244

Radio sto plus 11.12.2022
“Znamo da su to retorička pitanja, odnosno unapred znamo odgovor na njih. Kao što i sada pokušavaju da predstave da Briselski sporazum kao da i ne postoji, tako se ponašaju i u odnosu na Rezoluciju 1244”, rekao je Dačić za Radio televiziju… »
Srbi i dalje na barikadama Snažna detonacija u Severnoj Mitrovici, narod ne odustaje!

Srbi i dalje na barikadama Snažna detonacija u Severnoj Mitrovici, narod ne odustaje!

Alo 11.12.2022
Srbi sa severa Kosova proveli su noć na barikadama, situacija je trenutno mirna, ali izuzetno napeta. U Severnoj Mitrovici se oko tri ujutru čula jaka detonacija. Prema poslednjim informacijama administrativni prelazi Jarinje i Brnjak i dalje su… »
Vučić poslao poruku narodu na KiM: "Nema predaje i neće je ni biti"

Vučić poslao poruku narodu na KiM: "Nema predaje i neće je ni biti"

Telegraf 11.12.2022
Vučić je naveo da je narod na KiM primoran da ponovo ognjišta brani barikadama. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je jutros da nema i neće biti predaje i time poslao poruku srpskom narodu na Kosovu i Metohiji nakon što su Srbi u toj… »
Srbi ne odustaju, i dalje na barikadama: Rano jutros snažna detonacija u Severnoj Mitrovici, jutro za sada mirno (video)

Srbi ne odustaju, i dalje na barikadama: Rano jutros snažna detonacija u Severnoj Mitrovici, jutro za sada mirno (video)

Pravda 11.12.2022
Srbi sa severa Kosova i Metohije proveli su noć na barikadama, trenutno je situacija mirna. U Severnoj Mitrovici se oko tri ujutru čula jaka detonacija. Prema poslednjim informacijama administrativni prelazi Jarinje i Brnjak i dalje su zatvoreni… »
Jarinje i Brnjak još uvek blokirani

Jarinje i Brnjak još uvek blokirani

Danas 11.12.2022
Glavni putevi na severu Kosova i dalje su blokirani, a administrativni prelazi Brnjak i Jarinje zatvoreni su i za vozila i za pešake. Blokade puteva organizovali su Srbi sa severa Kosova posle hapšenja bivšeg pripadnika kosovske policije Dejana… »
Jarinje i Brnjak i dalje zatvoreni

Jarinje i Brnjak i dalje zatvoreni

Sputnik 11.12.2022
Administrativni prelazi Jarinje i Brnjak i dalje su zatvoreni, a kosovska policija ne dopušta prelaz ni automobilima niti pešacima. Saobraćaj je zatvoren na glavnim putnim pravcima na severu Kosova i Metohije, jedino se može kretati sporednim… »
Jarinje i Brnjak još uvek blokirani

Jarinje i Brnjak još uvek blokirani

Radio sto plus 11.12.2022
Blokade puteva organizovali su Srbi sa severa Kosova posle hapšenja bivšeg pripadnika kosovske policije Dejana Pantića, a kosovska policija saopštila je da su Brnjak i Jarinje privremeno zatvoreni iz predostrožnosti. Kako javlja Radio televizija… »
Blokiran sever Kosova Preko Jarinja i Brnjaka ni peške ni vozilom!

Blokiran sever Kosova Preko Jarinja i Brnjaka ni peške ni vozilom!

Alo 11.12.2022
Kako se saznaje, sever Kosmeta i dalje blokiran što od strane građana, što od strane policije. Ne može se ni peške ni automobilom preko prelaza Jarinje i Brnjak. Saobraćaj je zatvoren na glavnim putnim pravcima na severu Kosova i Metohije, a može… »
Vučić: Uputićemo zahtev za povratak policije i vojske na KiM po Rezoluciji 1244, Priština će podneti zahtev za ulazak u EU…

Vučić: Uputićemo zahtev za povratak policije i vojske na KiM po Rezoluciji 1244, Priština će podneti zahtev za ulazak u EU…

Danas 11.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je Dejan Pantić uhapšen zbog dešavanja tokom „pokušaja okupacije“ prostorija OIK u Severnoj Mitrovici, te rekao da se on tereti za „terorizam“. Pantić, kaže Vučić, živi u zgradi Tri… »
Napetosti i blokade puteva na severu Kosova, Vučić najavio: „Zahtevaćemo od KFOR-a povratak srpske vojske“

Napetosti i blokade puteva na severu Kosova, Vučić najavio: „Zahtevaćemo od KFOR-a povratak srpske vojske“

Danas 10.12.2022
Dok su na severnom delu Kosova rastu napetosti između pripadnike srpske manjine i vlasti u Prištini, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Beograd u skladu sa Rezolucijom 1244 Ujedinjenih nacija tražiti od Kfora da obezbedi… »

Vesti dana »