Povezane vesti

Srbija, medicina i zdravlje: Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost

Srbija, medicina i zdravlje: Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost

BBC News 07.03.2023
Tokom prethodnih meseci, u Srbiji je bila osetna nestašica određenih lekova, prevashodno antibiotika, lekova protiv dijabetesa, visokog pritiska i epilepsije, ali iz Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) kažu da je situacija na tržištu… »
Srbija, medicina i zdravlje: Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost

Srbija, medicina i zdravlje: Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost

Danas 07.03.2023
Jelena Živković, 88-godišnja penzionerka iz Pančeva, pokušala je pre nekoliko nedelja da nabavi redovnu turu lekova. U domu za stare u kojem živi nije ih bilo. „Bila sam uznemirena, ali ne samo ja, nego i drugi stanari, to je moglo da se vidi i… »
Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost?

Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost?

Radio 021 07.03.2023
Tokom prethodnih meseci, u Srbiji je bila osetna nestašica određenih lekova, prevashodno antibiotika, lekova protiv dijabetesa, visokog pritiska i epilepsije. Međutim, iz Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) kažu da je situacija na… »
Srbija, medicina i zdravlje: Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost

Srbija, medicina i zdravlje: Ima li dovoljno lekova u Srbiji i kako cene i navike potrošača utiču na dostupnost

Južne vesti 07.03.2023
MARK MARLOW/EPA-EFE/REX/Shutterstock Jelena Živković, 88-godišnja penzionerka iz Pančeva, pokušala je pre nekoliko nedelja da nabavi redovnu turu lekova. U domu za stare u kojem živi nije ih bilo. „Bila sam uznemirena, ali ne samo ja, nego i drugi… »

Vesti dana »