Povezane vesti

Erdogan i Kilicdaroglu tvrde da su u vodstvu, izgledan drugi krug izbora

Erdogan i Kilicdaroglu tvrde da su u vodstvu, izgledan drugi krug izbora

Slobodna Evropa 14.05.2023
Čini se da Turska ide u drugi krug predsjedničkih izbora sa strankom Recepa Tayyipa Erdogana (Redžep Tajip Erdoan) i opozicionog rivala Kemala Kilicdaroglua (Kiličdarolu) koji tvrde da vode, međutim izvori u oba štaba priznaju da možda neće preći… »
"Erdogan odlazi": Šta bi poraz turskog "sultana" značio za Zapad, a šta za Rusiju: "Bajden je dao naređenje da me svrgnu"

"Erdogan odlazi": Šta bi poraz turskog "sultana" značio za Zapad, a šta za Rusiju: "Bajden je dao naređenje da me svrgnu"

Blic 14.05.2023
Mnogo je toga na ulogu na turskim predsedničkim izborima u nedelju. Tri meseca nakon razornog zemljotresa milioni ljudi su i dalje izmešteni, inflacija rase, a predsednik Redžep Tajip Erdogan suočen je sa do sada najvećim izazovom svojoj… »
Erdogan: Bajden dao naređenje da me svrgnu

Erdogan: Bajden dao naređenje da me svrgnu

Euronews 14.05.2023
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je da je predsednik SAD Džozef Bajden, kako je rekao, ''naredio da on bude svrgnut'' na današnjim predsedničkim izborima u Turskoj. ''Bajden je dao naređenje da se Erdogan svrgne, ja to znam. Svi moji… »
Erdogan: Biden je dao naredbu da me se svrgne

Erdogan: Biden je dao naredbu da me se svrgne

SEEbiz 14.05.2023
ANKARA - Turski predsjednik Tayyip Erdogan održao je u subotu svoje posljednje predizborne skupove u Istanbulu na kojima je optužio oporbu da radi s američkim predsjednikom Joeom Bidenom kako bi ga svrgnula, dok je uputio posljednji apel uoči izbora… »
Erdogan: Bajden dao naređenje da me svrgnu

Erdogan: Bajden dao naređenje da me svrgnu

Telegraf 14.05.2023
Muharem Indže, još jedan predsednički kandidat, povukao se iz trke u četvrtak. Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je da je predsednik SAD Džozef Bajden, kako je rekao, ''naredio da Erdogan bude svrgnut'' na današnjim predsedničkim… »
Izbori u Turskoj: Erdogan optužio opoziciju da radi u dosluhu sa Džozefom Bajdenom

Izbori u Turskoj: Erdogan optužio opoziciju da radi u dosluhu sa Džozefom Bajdenom

Danas 14.05.2023
Turski predsednik Redžep Taip Erdogan danas je, dan uoči predsedničkih i parlamentarnih izbora, na predizbornom skupu u Istanbulu, optužio opoziciju da radi u dosluhu s američkim predsednikom Džozefom Bajdenom kako bi ga svrgnula s vlasti. Erdogan… »
Erdogan: "Bajden je dao naređenje da me svrgnu, ja to znam"

Erdogan: "Bajden je dao naređenje da me svrgnu, ja to znam"

Blic 13.05.2023
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da je predsednik SAD Džo Bajden, kako je rekao, ''naredio da Erdogan bude svrgnut'' na sutrašnjim predsedničkim izborima u Turskoj. - Bajden je dao naređenje da se Erdogan svrgne, ja to znam… »

Vesti dana »