Povezane vesti

Poslanici završili rad, nastavak sutra; polemika s Brnabić o razoružavanju

Poslanici završili rad, nastavak sutra; polemika s Brnabić o razoružavanju

RTV 24.05.2023
BEOGRAD - Poslanici Skupštine Srbije završili su večeras rad, a raspravu o vladinom izveštaju o bezbednosnoj situaciji nakon dva masovna ubistva nastaviće sutra. Pred poslanicima su četiri tačke dnevnog reda, a plan je da se o svakoj tački… »
Skupština Srbije o bezbednosnoj situaciji; Brnabić: Ne smeta mi protest, smetaju mi pozivi na nasilje

Skupština Srbije o bezbednosnoj situaciji; Brnabić: Ne smeta mi protest, smetaju mi pozivi na nasilje

RTS 24.05.2023
Poslanici Skupštine Srbije i danas su raspravljali o bezbednosnoj situaciji u zemlji. Dok poslanici vladajuće koalicije poručuju da je Srbija bezbedna zemlja, uprkos masovnim ubistvima u školi na Vračaru i u okolini Mladenovca i Smedereva i pozivaju… »
Puno poštovanje za građane koji protestuju, ali pozivi opozicije na nasilje su nedopustivi

Puno poštovanje za građane koji protestuju, ali pozivi opozicije na nasilje su nedopustivi

Politika 24.05.2023
Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je da ima puno poštovanje prema građanima koji protestuju protiv nasilja, ali da su pozivi dela opozicije na nasilje koji se ispoljavaju na tim skupovima nedopustivi. Ona je tokom posebne sednice… »
Nastavljena rasprava u Skupštini Srbije o odgovornosti za masovna ubistva

Nastavljena rasprava u Skupštini Srbije o odgovornosti za masovna ubistva

Al Jazeera 24.05.2023
U Skupštini Srbije u srijedu je nastavljena rasprava o sigurnosnoj situaciji nakon dva slučaja masovnih ubistava. Na dnevnom redu je i izvještaj Regulatornog tijela za elektronske medije (REM) o nadzoru programa komercijalnih televizija, ali i o… »
Nastavljena se razmena optužbi u Skupštini: Opozicija o sistemu napravljenom na nasilju, Brnabić o protestima

Nastavljena se razmena optužbi u Skupštini: Opozicija o sistemu napravljenom na nasilju, Brnabić o protestima

Euronews 24.05.2023
Skupština Srbije nastavila je sednicu na kojoj se razmatra vladin izveštaj o bezbednosnoj situaciji nakon masovnih ubistava u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i na području Smedereva i Mladenovca - u Malom Orašju i Duboni. Pored… »
Grbović pitao premijerku zašto nije usvojen „Aleksin zakon“

Grbović pitao premijerku zašto nije usvojen „Aleksin zakon“

N1 Info 24.05.2023
Lider Pokreta slobodnih građana Pavle Grbović pitao je u Skupštini Srbije premijerku Anu Brnabić i Vladu zašto nije usvojen "Aleksin zakon" za sprečevanje vršnjačkog nasilja čiji je nacrt usvojen još 2015. godine. On je pitao i kako su… »
Grbović pitao zašto nije usvojen 'Aleksin zakon' i ko je i kako utvrdio da 'sistem nije zakazao'

Grbović pitao zašto nije usvojen 'Aleksin zakon' i ko je i kako utvrdio da 'sistem nije zakazao'

Novi magazin 24.05.2023
Lider Pokreta slobodnih građana Pavle Grbović pitao je danas u Skupštini Srbije premijerku Anu Brnabić i Vladu zašto nije usvojen "Aleksin zakon" za sprečevanje vršnjačkog nasilja čiji je nacrt usvojen još 2015. godine. On je pitao i kako su… »
Pavle Grbović: Zašto nije usvojen „Aleksin zakon“ i ko je i kako utvrdio da „sistem nije zakazao“

Pavle Grbović: Zašto nije usvojen „Aleksin zakon“ i ko je i kako utvrdio da „sistem nije zakazao“

Danas 24.05.2023
Lider Pokreta slobodnih građana Pavle Grbović pitao je danas u Skupštini Srbije premijerku Anu Brnabić i Vladu zašto nije usvojen „Aleksin zakon“ za sprečevanje vršnjačkog nasilja čiji je nacrt usvojen još 2015. godine. On je pitao i kako su… »
Brnabić: Broj ljudi na prosvjedu bio je impozantan, ruglu sam izvrgla photoshop

Brnabić: Broj ljudi na prosvjedu bio je impozantan, ruglu sam izvrgla photoshop

SEEbiz 24.05.2023
BEOGRAD - Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je u parlamentu da joj ne smeta prosvjed "Srbija protiv nasilja", već da joj smeta što se na tim skupovima sudjeluju ljudi koji, kako je rekla, pozivaju na nasilje i što se blokira most Gazela. „Ne… »
Janko Veselinović osudio pozive Jove Bakića i pitao Anu Brnabić da podnese ostavku

Janko Veselinović osudio pozive Jove Bakića i pitao Anu Brnabić da podnese ostavku

Danas 24.05.2023
Poslanik poslaničke grupe Ujedinjeni Janko Veselinović osudio je pozive na nasilje profesora Jova Bakića i zatražio od premijerke Ane Brnabić da podnese ostavku, jer je ona najviše zadužena za stanje bezbednosti i zdravlja, a ukazao je da joj ni… »
Brnabić: Ne smetaju mi protesti Srbija protiv nasilja, ali nemojte blokirati Gazelu i puteve

Brnabić: Ne smetaju mi protesti Srbija protiv nasilja, ali nemojte blokirati Gazelu i puteve

Radio 021 24.05.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je na sednici parlamenta da joj ne smeta protest "Srbija protiv nasilja", ali da joj smetaju pozivi na nasilje. Reagujući na izlaganje poslanika DS Nebojše Novakovića koji je rekao da je vlast napravila sistem na… »
Rašković Ivić: Bez prevencije nema promene, nedovoljne samo represivne mere

Rašković Ivić: Bez prevencije nema promene, nedovoljne samo represivne mere

Beta 24.05.2023
Poslanica Narodne stranke Sanda Rašković Ivić izjavila je u Skupštini Srbije da su represivne mere države nekad možda potrebne, ali da bez prevencije situacija u društvu neće biti bolja. Rašković Ivić je istakla da je, kada je reč o zločinu u… »
Brnabić: Broj ljudi na protestu bio je impozantan, ja sam ruglu izvrgla fotošop

Brnabić: Broj ljudi na protestu bio je impozantan, ja sam ruglu izvrgla fotošop

N1 Info 24.05.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je u parlamentu da joj ne smeta protest "Srbija protiv nasilja", već da joj smeta što se na tim skupovima učestvuju ljudi koji, kako je rekla, pozivaju na nasilje i što se blokira most Gazela. „Ne smeta mi… »
Brnabić: Broj ljudi na protestu bio je impozantan, ja sam ruglu izvrgla fotošop

Brnabić: Broj ljudi na protestu bio je impozantan, ja sam ruglu izvrgla fotošop

Novi magazin 24.05.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je u parlamentu da joj ne smeta protest "Srbija protiv nasilja", već da joj smeta što se na tim skupovima učestvuju ljudi koji, kako je rekla, pozivaju na nasilje i što se blokira most Gazela. „Ne smeta mi… »
"Tužan je rečnik opozicije" Sagovornici Kurir TV: Na vlast se ne dolazi šetnjom, Srbija nije toliko bogata da stalno ima…

"Tužan je rečnik opozicije" Sagovornici Kurir TV: Na vlast se ne dolazi šetnjom, Srbija nije toliko bogata da stalno ima…

Kurir 24.05.2023
Sednica Skupštine Srbije na kojoj se razmatra izveštaj Vlade Srbije o bezbednosnoj situacjii nakon masovnih ubistava u OŠ "Vladislav Ribnikar" i na području Mladenovca i Smedereva biće nastavljena danas. Pukovnik u penziji Miroslav Španović i… »
Poslanici nastavili rad, još razmatraju prvu tačku dnevnog reda

Poslanici nastavili rad, još razmatraju prvu tačku dnevnog reda

Beta 24.05.2023
Poslanici Skupštine Srbije nastavili su sednicu na kojoj i dalje razmatraju prvu tačku dnevnog reda, Izveštaj o bezbednosnoj situaciji u Srbiji nastaloj nakon masovnih ubistava u OŠ "Vladislav Ribnikar" i na području Smedereva i Mladenovca… »
Poslanici nastavili rad, još razmatraju prvu tačku dnevnog reda

Poslanici nastavili rad, još razmatraju prvu tačku dnevnog reda

Danas 24.05.2023
Poslanici Skupštine Srbije nastavili su sednicu na kojoj i dalje razmatraju prvu tačku dnevnog reda, Izveštaj o bezbednosnoj situaciji u Srbiji nastaloj nakon masovnih ubistava u OŠ „Vladislav Ribnikar“ i na području Smedereva i Mladenovca… »
Četvrti dan zasedanja: Poslanici Skupštine Srbije i danas o bezbednosnoj situaciji u zemlji

Četvrti dan zasedanja: Poslanici Skupštine Srbije i danas o bezbednosnoj situaciji u zemlji

Blic 24.05.2023
Poslanici Skupštine Srbije danas će nastaviti sednicu, na kojoj će biti razmatran izveštaj Vlade Srbije o bezbednosnoj situaciji u zemlji posle masovnih ubistava u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i na području Smedereva i Mladenovca… »
Treći dan rasprave u Skupštini Srbije o bezbednosnoj situaciji, REM-u, Gašiću...

Treći dan rasprave u Skupštini Srbije o bezbednosnoj situaciji, REM-u, Gašiću...

Radio 021 24.05.2023
Skupština Srbije nastaviće danas sednicu na kojoj se razmatra vladin izveštaj o bezbednosnoj situaciji nakon masovnih ubistava u Beogradu i na području Smedereva i Mladenovca. Pored vladinog izveštaja o bezbednosnoj situaciji, poslanici će… »

Vesti dana »