Povezane vesti

Dodik: Nekada sam verovao u pravičnost zapadnog sveta, sada kaže da su nepravedni prema Srbima

Dodik: Nekada sam verovao u pravičnost zapadnog sveta, sada kaže da su nepravedni prema Srbima

RTV 18.08.2023
BANJALUKA - BANJALUKA, 18. avgusta (Tanjug) - Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je da je RS danas stabilna državna zajednica ljudi spremnih da se nepokolebljivo bore za prava Srba izborena Dejtonskim sporazumom, ali koji nisu spremni da… »
Šmit: Dodik svesno ne razume Dejtonski sporazum

Šmit: Dodik svesno ne razume Dejtonski sporazum

Politika 18.08.2023
SARAJEVO – Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit izjavio je da predsednik Republike Srpske Milorad Dodik „svesno ne razume Dejtonski sporazum” i da „krši” njegovu poziciju. „To je u suprotnosti s… »
Dodik: Šmit opet lažima pokušava da stvari okrene naopačke

Dodik: Šmit opet lažima pokušava da stvari okrene naopačke

Politika 18.08.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je da on ne tumači Dejtonski sporazum, već ga čita, navodeći da u Aneksu 10 piše da visokog predstavnika potvrđuje Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija. „Šmit opet lažima pokušava da stvari… »
Dodik: Šmit zna da se lažno predstavlja

Dodik: Šmit zna da se lažno predstavlja

Novi magazin 18.08.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da prema Dejtonskom sporazumu imenovanje visokog predstavnika u BiH potvrđuje Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija, što se u slučaju Kristijana Šmita nije desilo. "Šmit neka javno pokaže… »
Milorad Dodik: Neka Kristijan Šmit dokaže da je visoki predstavnik za BiH

Milorad Dodik: Neka Kristijan Šmit dokaže da je visoki predstavnik za BiH

N1 Info 18.08.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da bi visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit trebalo da pokaže rezoluciju kojom je potvrđen njegov izbor i dokaže da je visoki predstavnik. „Ja ne tumačim… »
Dodik: Šmit zna da se lažno predstavlja

Dodik: Šmit zna da se lažno predstavlja

Radio sto plus 18.08.2023
“Šmit neka javno pokaže rezoluciju kojom je potvrđen i tako dokaže da je visoki predstavnik. Ali, to ne postoji i on zna da se lažno predstavlja”, napisao je Dodik na X-u (bivši Tviter). On je naveo da to pokazuje i i odgovor generalnog… »
Dodik: Šmit neka javno pokaže rezoluciju kojom je potvrđen njegov izbor

Dodik: Šmit neka javno pokaže rezoluciju kojom je potvrđen njegov izbor

RTS 18.08.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik kaže da bi visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Kristijan Šmit trebalo javno da pokaže rezoluciju kojom je potvrđen njegov izbor i dokaže da je visoki predstavnik. Milorad Dodik je na Tviteru… »
Dodik: Šmit neka javno pokaže rezoluciju kojom je potvrđen njegov izbor

Dodik: Šmit neka javno pokaže rezoluciju kojom je potvrđen njegov izbor

Euronews 18.08.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da bi visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Kristijan Šmit trebalo javno da pokaže rezoluciju kojom je potvrđen i dokaže da je visoki predstavnik. "Ja ne tumačim Dejtonski sporazum, već… »
Dodik: Šmit opet lažima pokušava da stvari okrene naopačke

Dodik: Šmit opet lažima pokušava da stvari okrene naopačke

Sputnik 18.08.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je da on ne tumači Dejtonski sporazum, već ga čita, navodeći da u Aneksu 10 piše da visokog predstavnika potvrđuje Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija. „Šmit opet lažima pokušava da stvari… »
Šmit: Dodik svesno ne razume Dejtonski sporazum, krši moju poziciju

Šmit: Dodik svesno ne razume Dejtonski sporazum, krši moju poziciju

Kurir 18.08.2023
Visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Kristijan Šmit izjavio je danas da predsednik Republike Srpske Milorad Dodik ''svesno ne razume Dejtonski sporazum'' i da ''krši'' njegovu poziciju. “To je u suprotnosti s međunarodnim pravom. Iako je… »
Šmit: Odluke Tužilaštva BiH su pitanje vladavine prava

Šmit: Odluke Tužilaštva BiH su pitanje vladavine prava

Danas 18.08.2023
Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit nije želeo da komentariše podizanje optužnice protiv predsednika Republike Srpske Milorada Dodika zbog nesprovođenja odluka visokog predstavnika, navodeći samo da su… »

Vesti dana »