Povezane vesti

Kako se u Srbiji stiže do najskupljeg leka na svetu: Ko će biti novi kandidati i koliko dece još čeka na ovaj lek

Kako se u Srbiji stiže do najskupljeg leka na svetu: Ko će biti novi kandidati i koliko dece još čeka na ovaj lek

Nova 24.08.2023
Sofija, Ognjen, Vukan, samo su neka od dece iz Srbije koja su po najskuplji lek na svet, Zolgensmu, morala da idu u Ameriku ili Mađarsku. Najmlađi pacijenti sa spinalnom mišićnom atrofijom (SMA) spas i terapiju, koja košta 2,5 miliona evra, morali su… »
"Moj sin nije mogao da drži glavu, a sada sam ide u školu" Jovović pojasnila zašto je terapija za retku bolest mišića…

"Moj sin nije mogao da drži glavu, a sada sam ide u školu" Jovović pojasnila zašto je terapija za retku bolest mišića…

Kurir 24.08.2023
Sve nas je juče obradovala vest da je dvogodišnji Lav Teodorović iz Novog Sada koji boluje od spinalne mišićne atrofije tipa 1 primio najskuplji lek zolgensmu u Univerzitetskoj dečijoj klinici u Tiršovoj. On je prvi pacijent koji je ovu terapiju… »
Mali Lav danas ide kući nakon terapije za lečenje spinalne mišićne atrofije

Mali Lav danas ide kući nakon terapije za lečenje spinalne mišićne atrofije

Dnevnik 24.08.2023
Dvogodišnji Novosađanin Lav Teodorović danas će biti pušten kući iz bolnice, nakon što je juče dobio naskuplji lek na svetu „zolgensmu”, kojim se leči spinalna mišićna atrofija (SMA). Lav je prvo dete koje je kod nas primilo ovaj lek, u… »

Vesti dana »