Povezane vesti

Plenković podržao evropski put Kosova i osudio napad u Banjskoj

Plenković podržao evropski put Kosova i osudio napad u Banjskoj

Novi magazin 10.10.2023
Premijer Hrvatske Andrej Plenković podržao je danas u Zagrebu, u razgovoru s kosovskom predsednicom Vjosom Osmani, evropski put Kosova i snažno osudio napad u selu Banjska na severu zemlje. Kako je saopštila njegova pres služba, Plenković je istakao… »
Plenković podržao evropski put Kosova i osudio napad u Banjskoj

Plenković podržao evropski put Kosova i osudio napad u Banjskoj

Beta 10.10.2023
Premijer Hrvatske Andrej Plenković podržao je danas u Zagrebu, u razgovoru s kosovskom predsednicom Vjosom Osmani, evropski put Kosova i snažno osudio napad u selu Banjska na severu zemlje. Kako je saopštila njegova pres služba, Plenković je istakao… »
Milanović i Osmani bez slaganja oko evropskih sankcija Srbiji

Milanović i Osmani bez slaganja oko evropskih sankcija Srbiji

Al Jazeera 10.10.2023
Predsjednica Kosova Vjosa Osmani je u zvaničnoj dvodnevnoj posjeti Zagrebu. Predsjednika Hrvatske Zorana Milanovića upoznala je s dokazima da Srbija, kako kaže, stoji iza terorističkog napada na kosovske policajce krajem septembra kod sela Banjska… »
Kosovska predsednica za sankcije Srbiji, predsednik Hrvatske protiv

Kosovska predsednica za sankcije Srbiji, predsednik Hrvatske protiv

Beta 10.10.2023
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas u Zagrebu da Srbija mora da odgovori na pitanja o nedavnom napadu u selu Banjska na severu Kosova, ali da je protiv sankcija Evropske unije, za koje se na zajedničkoj konferenciji za novinare… »
Zoran Milanović o situaciji na Kosovu: Ja sam protiv sankcija, ne verujem u njih

Zoran Milanović o situaciji na Kosovu: Ja sam protiv sankcija, ne verujem u njih

Blic 10.10.2023
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović rekao je danas da Srbija mora da pruži odgovore o dešavanjima u Banjskoj, i da taj događaj ne sme proći bez posledica, ali da je protiv uvođenja sankcija. Zoran Milanović je, nakon sastanka sa predsednicom Kosova… »
Osnami za sankcije Srbiji, Milanović protiv

Osnami za sankcije Srbiji, Milanović protiv

Novi magazin 10.10.2023
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas u Zagrebu da Srbija mora da odgovori na pitanja o nedavnom napadu u selu Banjska na severu Kosova, ali da je protiv sankcija Evropske unije, za koje se na zajedničkoj konferenciji za novinare… »
Kako je Milanović dočekao Vjosu Osmani u Zagrebu: Nismo u 1914. godini, Srbija mora dati odgovore

Kako je Milanović dočekao Vjosu Osmani u Zagrebu: Nismo u 1914. godini, Srbija mora dati odgovore

Danas 10.10.2023
Predsednica Republike Kosova Vjosa Osmani Sadriu, zajedno sa suprugom Prindonom Sadriuom, boravi u dvodnevnoj službenoj poseti Republici Hrvatskoj. Na poziv predsednika Hrvatske Zorana Milanovića, kosovska predsednica će boraviti u toj državi u utorak… »
Hrvatski predsednik: Protiv sam sankcija Srbiji

Hrvatski predsednik: Protiv sam sankcija Srbiji

Vesti online 10.10.2023
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović rekao je da Srbija mora da pruži odgovore o dešavanjima u Banjskoj, i da taj događaj ne sme proći bez posledica, ali da je protiv uvođenja sankcija. Milanović je, posle sastanka sa predsednicom Kosova Vjosom… »
„Srbija nam mora dati odgovore na neke stvari“: Milanović o događajima u Banjskoj posle sastanka sa Osmani

„Srbija nam mora dati odgovore na neke stvari“: Milanović o događajima u Banjskoj posle sastanka sa Osmani

Nova 10.10.2023
Predsednica Kosova Vjosa Osmani Sadriu boravi u dvodnevnoj službenoj poseti Hrvatskoj, na poziv hrvatskog predsednika Zorana Milanovića. On je nakon zajedničkog sastanka izjavio da Srbija mora dati odgovore "na neke stvari koje su očite". „Naši su… »
Osmani u Zagrebu: Hrvatska je glavni saveznik Kosova

Osmani u Zagrebu: Hrvatska je glavni saveznik Kosova

Vesti online 10.10.2023
Predsednica Kosova Vjosa Osmani poručila je danas u Zagrebu da je incidentima 24. septembra u Banjskoj Beograd imao za cilj aneksiju severa Kosova i pozvala međunarodnu zajednicu da Srbiji uvede sankcije. Osmani je posle sastanka sa hrvatskim… »
Protivim se sankcijama Srbiji! Milanović: Ne smemo dozvoliti da se ponovi scenario iz Banjske!

Protivim se sankcijama Srbiji! Milanović: Ne smemo dozvoliti da se ponovi scenario iz Banjske!

Kurir 10.10.2023
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović rekao je da Beograd mora da pruži odgovore o dešavanjima u Banjskoj, i da taj događaj ne sme proći bez posledica, ali da se protivi predlozima sankcija Srbiji. - Naši stavovi su jasni, Srbija mora da pruži… »

Vesti dana »