Povezane vesti

„Posebno mi je u mislima Zapadni Balkan“: Papa Franja u uskršnjoj poslanici

„Posebno mi je u mislima Zapadni Balkan“: Papa Franja u uskršnjoj poslanici

Danas 31.03.2024
Papa Franja pozvao je danas u uskršnjoj poslanici na prekid vatre u Gazi i pristup humanitarnoj pomoći u tom području, a Zapadnom Balkanu poručio da etničke, kulturne i verske razlike ne smeju biti uzrok podele, već izvor bogatstva, prenosi Radio… »
Papa Franja: Zapadni Balkan mi je posebno u mislima, vraćaju se etničke tenzije

Papa Franja: Zapadni Balkan mi je posebno u mislima, vraćaju se etničke tenzije

Nova 31.03.2024
Papa Franja poručio je danas nakon uskršnje mise na Trgu svetog Petra u Vatikanu da je potrebno ''zaustaviti vetrove nad Evropom i Mediteranom'', i dodao da se mir nikad ne gradi oružjem, već ''pružanjem ruku i otvaranjem srca''. “Koliko patnje… »
"Posebno mi je u mislima Zapadni Balkan": Papa Franja u uskršnjoj poruci rekao da se mir ne gradi oružjem, osvrnuo se i na…

"Posebno mi je u mislima Zapadni Balkan": Papa Franja u uskršnjoj poruci rekao da se mir ne gradi oružjem, osvrnuo se i na…

Blic 31.03.2024
Papa Franja je pozvao je danas na prekid vatre u Gazi i pristup humanitarnoj pomoći u tom području, i istakao da se mir nikad ne gradi oružjem, već ''pružanjem ruku i otvaranjem srca'', a u svojoj uskršnjoj poruci osvrnuo se i na Zapadni Balkan… »
Papa Franja poručio da se mir ne gradi oružjem i pozvao na prekid vatre u Gazi Protiv podela na Zapadnom Balkanu

Papa Franja poručio da se mir ne gradi oružjem i pozvao na prekid vatre u Gazi Protiv podela na Zapadnom Balkanu

Dnevnik 31.03.2024
RIM: Papa Franja je pozvao je danas na prekid vatre u Gazi i pristup humanitarnoj pomoći u tom području, i istakao da se mir nikad ne gradi oružjem, već ''pružanjem ruku i otvaranjem srca'', a u svojoj uskršnjoj poruci osvrnuo se i na Zapadni Balkan… »
„Mir se ne sklapa oružjem", poruka papa u Uskršnjoj poslanici

„Mir se ne sklapa oružjem", poruka papa u Uskršnjoj poslanici

BBC News 31.03.2024
Papa Franja je održao misu u Vatikanu i pozvao na mir na Bliskom istoku i na istoku Evrope. Papa Franja u nedelju je snažno pozvao da se okončaju ratovi u Gazi i Ukrajini. Komentarišući sukobe širom sveta, papa je zatražio da se „ne popušta… »
„Mir se ne sklapa oružjem“, poruka papa u Uskršnjoj poslanici

„Mir se ne sklapa oružjem“, poruka papa u Uskršnjoj poslanici

Danas 31.03.2024
Papa Franja u nedelju je snažno pozvao da se okončaju ratovi u Gazi i Ukrajini. „Mir se ne sklapa oružjem“, rekao je papa u tradicionalnoj Uskršnjoj poslanici u Vatikanu. Pozvao je na prekid vatre između Izraela i Hamasa u Gazi, kao i na… »
„Mir se ne sklapa oružjem“, poruka papa u Uskršnjoj poslanici

„Mir se ne sklapa oružjem“, poruka papa u Uskršnjoj poslanici

Danas 31.03.2024
Papa Franja u nedelju je snažno pozvao da se okončaju ratovi u Gazi i Ukrajini. „Mir se ne sklapa oružjem“, rekao je papa u tradicionalnoj Uskršnjoj poslanici u Vatikanu. Pozvao je na prekid vatre između Izraela i Hamasa u Gazi, kao i na… »
„Mir se ne sklapa oružjem", poruka papa u Uskršnjoj poslanici

„Mir se ne sklapa oružjem", poruka papa u Uskršnjoj poslanici

Radio 021 31.03.2024
Papa Franja je održao misu u Vatikanu i pozvao na mir na Bliskom istoku i na istoku Evrope. Reuters Papa Franja u nedelju je snažno pozvao da se okončaju ratovi u Gazi i Ukrajini. „Mir se ne sklapa oružjem", rekao je papa u tradicionalnoj Uskršnjoj… »

Vesti dana »