Povezane vesti

Danas je Svetski dan zdravlja! Kovid je iza nas, u fokusu su druge bolesti u Srbiji

Danas je Svetski dan zdravlja! Kovid je iza nas, u fokusu su druge bolesti u Srbiji

Mondo 07.04.2024
Zdrav čovek ima hiljadu i jednu želju, a bolestan samo jednu - da je zdrav. Zdrav čovek ima hiljadu i jednu želju, a bolestan samo jednu - da je zdrav. Јеdnо оd оsnоvnih ljudskih prаvа је prаvо nа zdrаvljе. Pod sloganom "Moje zdravlje… »
Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

Radio 021 07.04.2024
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) pokrenula je novi alat generativne veštačke inteligencije da pomogne ljudima sa njihovim pitanjima o zdravlju. Alat treba da omogući bolji pristup ažuriranim informacijama o širokom spektru tema. BBC Uoči… »
Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

Južne vesti 07.04.2024
BBC Uoči Svetskog dana zdravlja 7. aprila, Svetska zdravstvena organizacija (SZO) pokrenula je novi alat generativne veštačke inteligencije da pomogne ljudima oko pitanja u vezi sa zdravljem. Nazvan S.A.R.A.H. (ili Sarah), skraćenica na engleskom za… »
Na Svetski dan zdravlja možemo reći da je kovid postao obična respiratorna infekcija

Na Svetski dan zdravlja možemo reći da je kovid postao obična respiratorna infekcija

RTS 07.04.2024
Pod sloganom „Moje zdravlje, moje pravo“, obeležava se Svetski dan zdravlja. Od marta 2020. kada je prvi slučaj dijagnostikovan u Srbiji, pa sve do danas borimo se i protiv koronavirusa. Na sreću, kako je istakla gošća Dnevnika, dr Tatjana… »
Na Svetski dan zdravlja SZO preporučuje povećanje poreza na duvan, alkohol, šećer i gorivo

Na Svetski dan zdravlja SZO preporučuje povećanje poreza na duvan, alkohol, šećer i gorivo

Južne vesti 07.04.2024
Pod sloganom “Moje zdravlje, moje pravo“ Svetska zdravstvena ogranizacija danas, 7. aprila, obeležava Svetski dan zdravlja pa tim povodom preporučuju da povećanje poreza na sve što negativno utiče na zdravlje ljudi - duvan, alkohol, šećer i… »
Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

BBC News 07.04.2024
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) pokrenula je novi alat generativne veštačke inteligencije da pomogne ljudima sa njihovim pitanjima o zdravlju. Alat treba da omogući bolji pristup ažuriranim informacijama o širokom spektru tema. Uoči Svetskog… »
Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

Svetski dan zdravlja: Kako veštačka inteligencija uz podršku SZO-a odgovara na uobičajena pitanja o zdravlju

Danas 07.04.2024
Uoči Svetskog dana zdravlja 7. aprila, Svetska zdravstvena organizacija (SZO) pokrenula je novi alat generativne veštačke inteligencije da pomogne ljudima oko pitanja u vezi sa zdravljem. Nazvan S.A.R.A.H. (ili Sarah), skraćenica na engleskom za… »
Danas se obeležava 7. april, Svetski dan zdravlja Zrenjanin - Svetski dan zdravlja

Danas se obeležava 7. april, Svetski dan zdravlja Zrenjanin - Svetski dan zdravlja

Volim Zrenjanin 07.04.2024
Odluka da se ovaj dan obeležava kao Svetski dan zdravlja donesena je na 1. skupštini ove organizacije, održanoj od 24. juna do 24. jula 1948. godine u Ženevi, pošto je 7. aprila iste godine odluka o konstituisanju SZO zvanično stupila na snagu nakon… »

Vesti dana »