Povezane vesti

Petković: Zajednica srpskih opština je kičma sporazuma, Priština odbija konstruktivne predloge

Petković: Zajednica srpskih opština je kičma sporazuma, Priština odbija konstruktivne predloge

Euronews 06.05.2024
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je danas da formiranje Zajednice srpskih opština predstavlja kičmu Briselskog sporazuma, kao i da je Priština odbila konstruktivan predlog nacrta statuta ZSO koji je uradio Beograd. On je… »
Petković: Kurti mi godinu dana protivno svim sporazumima zabranjuju ulazak na KiM

Petković: Kurti mi godinu dana protivno svim sporazumima zabranjuju ulazak na KiM

RTV 06.05.2024
BEOGRAD - Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je danas da ga već godinu dana prištinski režim na čelu sa privremenim premijerom Aljbinom Kurtijem sprečava da poseti prostor Kosova i Metohije protivno svim sporazumima, a… »
Petković: ZSO je kičma sporazuma, Priština odbija sve konstruktivne predloge

Petković: ZSO je kičma sporazuma, Priština odbija sve konstruktivne predloge

Pravda 06.05.2024
Direktor Kancelarije za KiM je naglasio da Priština i Kurti, zloupotrebljavajući sporazum, pokušavaju da svojoj javnosti pokažu kako su nekakva država. Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je danas da formiranje Zajednice… »
"Ukinuo dinar da bi sprečio razgovore": Petković: ZSO je kičma Briselskog sporazuma, Kurti je odbio i predlog EU

"Ukinuo dinar da bi sprečio razgovore": Petković: ZSO je kičma Briselskog sporazuma, Kurti je odbio i predlog EU

Blic 06.05.2024
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je danas da formiranje Zajednice srpskih opština predstavlja kičmu Briselskog sporazuma, kao i da je Priština odbila konstruktivan predlog nacrta statuta ZSO koji je uradio Beograd… »
Petković: Bez objašnjenja mi zabranjeno da odem na Kosovo

Petković: Bez objašnjenja mi zabranjeno da odem na Kosovo

NIN 06.05.2024
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da mu je Priština bez objašnjenja zabranila da ode na Kosovo, iako je poseta imali verski karakter, kako bi on sa Srbima bio na ponoćnoj uskršnjoj liturgiji u manastiru… »
Petković: Bez objašnjenja mi zabranjeno da odem na Kosovo, ali ono nikad neće biti država

Petković: Bez objašnjenja mi zabranjeno da odem na Kosovo, ali ono nikad neće biti država

Danas 06.05.2024
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da mu je Priština bez objašnjenja zabranila da ode na Kosovo, iako je poseta imali verski karakter, kako bi on sa Srbima bio na ponoćnoj uskršnoj liturgiji u manastiru… »
Petković: EU je izašla sa svojim nacrtom statuta ZSO, Kurti i to odbio

Petković: EU je izašla sa svojim nacrtom statuta ZSO, Kurti i to odbio

Kurir 06.05.2024
Sve srpsko danas je ugroženo i zbog toga što nema ZSO, ali Priština već 11 godina odbija da ispuni svoje obaveze, a vidite prema izjavama Kurtija i Osmani da nemaju nameru da ikada osnuju ZSO iako ona predstavlja kičmu Briselskog sporazuma, rekao je… »
Petković: Bez objašnjenja mi zabranjeno da odem na Kosovo, ali ono nikad neće biti država

Petković: Bez objašnjenja mi zabranjeno da odem na Kosovo, ali ono nikad neće biti država

Novi magazin 06.05.2024
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da mu je Priština bez objašnjenja zabranila da ode na Kosovo, iako je poseta imali verski karakter, kako bi on sa Srbima bio na ponoćnoj uskršnoj liturgiji u manastiru… »
Petković: EU je izašla sa svojim nacrtom statuta ZSO, Kurti i to odbio

Petković: EU je izašla sa svojim nacrtom statuta ZSO, Kurti i to odbio

B92 06.05.2024
Sve srpsko danas je ugroženo i zbog toga što nema ZSO, ali Priština već 11 godina odbija da ispuni svoje obaveze, rekao je direktor Kancelarije za KiM Petar Petković. Petković je naveo da su na pritisak zapada u novembru krenuli sastanci posvećeni… »
Petković: Kurti mi godinu dana protivno svim sporazumima zabranjuje ulazak na KiM

Petković: Kurti mi godinu dana protivno svim sporazumima zabranjuje ulazak na KiM

Telegraf 06.05.2024
Dodao je nije dobio nikakvo obrazloženje za zabranu i da je mejl sadržao samo jednu rečenicu u kojoj je navedeno da mu je zabranjena poseta. Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je danas da mu već godinu dana prištinski… »
Petković: EU je izašla sa svojim nacrtom statuta ZSO, Kurti i to odbio

Petković: EU je izašla sa svojim nacrtom statuta ZSO, Kurti i to odbio

Telegraf 06.05.2024
O zabrani dinara Petković navodi da je ugrožen opstanak srpskog naroda na Kosovu. Sve srpsko danas je ugroženo i zbog toga što nema ZSO, ali Priština već 11 godina odbija da ispuni svoje obaveze, a vidite prema izjavama Kurtija i Osmani da nemaju… »

Vesti dana »