Povezane vesti

Đilas prihvata da je Srebrenica genocid, a poziva Vučića da podnese ostavku zbog poraza u UN

Đilas prihvata da je Srebrenica genocid, a poziva Vučića da podnese ostavku zbog poraza u UN

Politika pre 23 dana
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas pozvao je predsednika Srbije Aleksandra Vučića da podnese ostavku posle, kako je rekao, poraza u UN. - Pozivam Aleksandra Vučića da podnese ostavku jer posle njegovog novog poraza, ovoga puta u… »
FOTO: Negiranje genocida u Srebrenici na zgradi radikala u centru Novog Sada

FOTO: Negiranje genocida u Srebrenici na zgradi radikala u centru Novog Sada

Radio 021 pre 23 dana
Na sedištu novosadskih radikala u centru Novog Sada, neposredno pored Banovine i vojvođanske vlade, od prepodneva visi baner sa porukom kojom se negira genocid u Srebrenici. Poruka je postavljena tačno iznad još većeg banera sa fotografijom lidera… »
Vučić o Rezoluciji o Srebrenici: Ući će u udžbenike da su velike sile poražene od jedne male Srbije FOTO

Vučić o Rezoluciji o Srebrenici: Ući će u udžbenike da su velike sile poražene od jedne male Srbije FOTO

B92 pre 22 dana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je gost u emisiji "Prva tema" na TV Prva, gde je govorio o svim aktuelnim temama. Na početku je voditeljka podsetila na glasanje o Rezoluciji o Srebrenici u Ujedinjenim nacijama, a pušten je i prilog u kojem se… »
Vučić: Kolektivni Zapad pripremio "savršenu oluju" protiv Srbije, uradili smo najviše moguće

Vučić: Kolektivni Zapad pripremio "savršenu oluju" protiv Srbije, uradili smo najviše moguće

RTS pre 23 dana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se naša zemlja, povodom donošenja rezolucije o Srebrenici, suočila sa "savršenom olujom" koju je protiv nas pripremio kolektivni Zapad, ali da rezolucija nije doneta jedinstveno, kako su očekivali… »
Stefanović o izglasavanju rezolucije: Ako su ovo naprednjačke pobede, plašim se kakvi su im porazi

Stefanović o izglasavanju rezolucije: Ako su ovo naprednjačke pobede, plašim se kakvi su im porazi

Beta pre 23 dana
Zamenik predsednika Stranke slobode i pravde (SSP) Borko Stefanović izjavio je danas da se "plaši da pomisli kakvi su porazi" Srpske napredne stranke (SSP), ako je jučerašnje izglasavanje rezolucije o Srebrenici u Ujedinjenim nacijama predstavljeno… »
Stefanović o izglasavanju rezolucije: Ako su ovo naprednjačke pobede, plašim se kakvi su im porazi

Stefanović o izglasavanju rezolucije: Ako su ovo naprednjačke pobede, plašim se kakvi su im porazi

Novi magazin pre 23 dana
Zamenik predsednika Stranke slobode i pravde Borko Stefanović izjavio je danas da se "plaši da pomisli kakvi su porazi" Srpske napredne stranke, ako je jučerašnje izglasavanje rezolucije o Srebrenici u Ujedinjenim nacijama predstavljeno kao pobeda. "U… »
Vučićeva patetika posle sednice UN zatekla sve: Da li je Rezolucija o Srebrenici zaista „ekser u kovčeg“ njegove…

Vučićeva patetika posle sednice UN zatekla sve: Da li je Rezolucija o Srebrenici zaista „ekser u kovčeg“ njegove…

Nova pre 23 dana
Rezolucija o Srebrenici usvojena je u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, a Srbija nije proglašena genocidnom državom, niti su Srbi predstavljeni kao genocidni narod. Međutim, ne može bez “problema”, pa je predsednik Srbije Aleksandar… »
Rezolucija o Srebrenici: Sve Dodikove pretnje napuštanjem Bosne i Hercegovine

Rezolucija o Srebrenici: Sve Dodikove pretnje napuštanjem Bosne i Hercegovine

BBC News pre 23 dana
Odmah po usvajanju Rezolucije o Srebrenici pred Ujedinjenim nacijama, lider Republike Srpske Milorad Dodik još jednom je najavio mogućnost otcepljenja tog entiteta od Bosne i Hercegovine. „Posle ovoga nemamo razloga da ostanemo zajedno", izjavio je u… »
Rezolucija o Srebrenici: Sve Dodikove pretnje napuštanjem Bosne i Hercegovine

Rezolucija o Srebrenici: Sve Dodikove pretnje napuštanjem Bosne i Hercegovine

Danas pre 23 dana
„Posle ovoga nemamo razloga da ostanemo zajedno“, izjavio je u noći 23. maja Milorad Dodik, lider Republike Srpske, jednog od dva entiteta Bosne i Hercegovine (BiH). Tako je glasila njegova reakcija na usvajanje Rezolucije o genocidu u Srebrenici… »
Stano: EU ne komentariše sednice UN, države glasale na osnovu nacionalnih odluka

Stano: EU ne komentariše sednice UN, države glasale na osnovu nacionalnih odluka

Insajder pre 23 dana
Portparol EU Peter Stano izjavio je 24. maja, povodom usvajanja rezolucije o Srebrenici na sednici Generalne skupštine UN da nije na EU da komentariše rezolucije o kojima se glasa u UN i naveo da su države članice EU glasale na osnovu svojih… »
Milan Knežević poručio: Nikad se ponosnije nisam osećao što sam Srbin kao juče, a nikad mučnije što sam Crnogorac kao…

Milan Knežević poručio: Nikad se ponosnije nisam osećao što sam Srbin kao juče, a nikad mučnije što sam Crnogorac kao…

Kurir pre 23 dana
Milan Knežević, predsednik Demokratske narodne partije, oglasio se na svom Instagram nalogu nakon sramnog poteza Crne Gore na sednici GS UN prilikom izglasavanja rezolucije o Srebrenici. "Nikad se ponosnije nisam osećao što sam Srbin kao juče, a… »
Knežević: Juče nikad ponosniji što sam Srbin, danas nikad mučnije što sam Crnogorac

Knežević: Juče nikad ponosniji što sam Srbin, danas nikad mučnije što sam Crnogorac

B92 pre 23 dana
Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević oglasio se povodom sramnog glasanja Crne Gore za rezoluciju o genocidu u Srebrenici u Generalnoj skupštini UN. "Nikad se ponosnije nisam osećao što sam Srbin kao juče, a nikad mučnije što sam… »
Rezolucija o Srebrenici: Sve Dodikove pretnje napuštanjem Bosne i Hercegovine

Rezolucija o Srebrenici: Sve Dodikove pretnje napuštanjem Bosne i Hercegovine

Radio 021 pre 23 dana
Odmah po usvajanju Rezolucije o Srebrenici pred Ujedinjenim nacijama, lider Republike Srpske Milorad Dodik još jednom je najavio mogućnost otcepljenja tog entiteta od Bosne i Hercegovine. Reuters Milorad Dodik „Posle ovoga nemamo razloga da ostanemo… »
Nikad se ponosnije nisam osećao što sam Srbin kao juče Knežević poručio: Do juče mala Srbija, danas je postala lider…

Nikad se ponosnije nisam osećao što sam Srbin kao juče Knežević poručio: Do juče mala Srbija, danas je postala lider…

Večernje novosti pre 23 dana
LIDER Demokratske narodne partije Milan Knežević oglasio se na društvenim mrežama nakon sramnog poteza Crne Gore na sednici GS UN prilikom izglasavanja rezolucije o Srebrenici. skupština.me - Nikad se ponosnije nisam osećao što sam Srbin kao juče… »
"Bolje se vidi istina iz južne Amerike i afrike, nego iz Podgorice": Glasanje o Rezoluciji o Srebrenici "trese" Crnu Goru

"Bolje se vidi istina iz južne Amerike i afrike, nego iz Podgorice": Glasanje o Rezoluciji o Srebrenici "trese" Crnu Goru

Blic pre 23 dana
Glasanje Crne Gore u Generalnoj skupštini UN za rezoluciju o Srebrenici dodatno je podelilo crnogorsku političku scenu i javnost, odluku Vlade pozdravila je opoziciona Demokratska partija socijalista (DPS) sa Bošnjačkom strankom i Liberalnom partijom… »
Stav EU o genocidu u Srebrenici nepromenjen, članice glasale u UN u skladu s nacionalnim politikama

Stav EU o genocidu u Srebrenici nepromenjen, članice glasale u UN u skladu s nacionalnim politikama

Slobodna Evropa pre 23 dana
Pozicija Evropske unije (EU) kada je u pitanju genocide u Srebrenici nije promenjena, poručio je Peter Stano, portparol EU, dan pošto članice EU nisu isto glasale o Rezoluciji u Ujedinjenim nacijama o Srebrenici. "EU ima stav o Srebrenici i taj stav je… »
Ko je, kako i zašto glasao za i protiv rezolucije o Srebrenici – od Kine preko Antigve do Crne Gore

Ko je, kako i zašto glasao za i protiv rezolucije o Srebrenici – od Kine preko Antigve do Crne Gore

Nova pre 23 dana
Rezolucija o genocidu u Srebrenici usvojena je sinoć u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija (UN). Za Rezoluciju, kojom je 11. jul proglašem Međunarodnim danom promišljanja i sećanja na genocid u Srebrenici, glasalo je 84 zemalja, protiv je bilo… »
Dačić: Crna Gora nam nije neprijatelj, ali smo se razočarali što su podržali Rezoluciju o Srebrenici

Dačić: Crna Gora nam nije neprijatelj, ali smo se razočarali što su podržali Rezoluciju o Srebrenici

NIN pre 23 dana
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ocenio je danas da Crna Gora nije neprijatelj Srbije, ali da su srpski zvaničnici razočarani što je ta zemlja glasala za Rezoluciju o genocidu u Srebrenici koja je juče usvojena u Generalnoj skupštini UN… »
Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici u zvaničnom kalendaru UN-a

Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici u zvaničnom kalendaru UN-a

Slobodna Evropa pre 23 dana
Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici, 11. juli je već označen na zvaničnom kalendaru na stranici UN-a. Zvanični kalendar UN-a u kojem je 11. juli označen kao Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici. Ovo je uslijedilo nakon… »
Osveta Srbima zbog sopstvenih zločina: Zašto nas baš Nemci "žigošu"?

Osveta Srbima zbog sopstvenih zločina: Zašto nas baš Nemci "žigošu"?

B92 pre 23 dana
Preko rezolucije o genocidu u Srebrenici Nemci hoće da "operu" sopstvenu istoriju i da se revanširaju Srbiji zbog slobodarske i nezavisne politike kojoj je naša zemlja ostala dosledna i danas, uprkos svim pritiscima. Zato je Berlinu toliko stalo da… »
„Organizovati doček za Vučića, na balkon da se popnu i Suzana Vasiljević i Marko Đurić“: Đilas o „velikom…

„Organizovati doček za Vučića, na balkon da se popnu i Suzana Vasiljević i Marko Đurić“: Đilas o „velikom…

Nova pre 23 dana
Predsednik Stranke slobode i pravde, Dragan Đilas saopštio je da Stranka slobode i pravde zahteva da se, "posle velikog tijumfa u Njujorku" organizuje doček za Aleksandra Vučića i njegov tim ispred Skupštine grada. „Stranka slobode i pravde (SSP)… »
Đilas: Vučiću i njegovom timu organizovati svečani doček na balkonu gradske Skupštine

Đilas: Vučiću i njegovom timu organizovati svečani doček na balkonu gradske Skupštine

Danas pre 23 dana
Lider Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ironično je danas nazvao usvajanje Rezolucije o genocidu u Srebrenici velikim trijumfom predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegovog tima. U Generalnij skupštini UN, za Rezoluciju, kojom se 11. jul… »
Brojne i različite reakcije na rezoluciju UN o Srebrenici

Brojne i različite reakcije na rezoluciju UN o Srebrenici

Dojče vele pre 23 dana
Genocid u Srebrenici je istorijska činjenica, a Rezolucija UN to i potvrđuje – navodi se u reakcijama mnogih iz BiH i regije. Srbija i RS su izuzetak. Za Denisa Bećirovića, predsedavajućeg Predsedništva BiH, usvajanje Rezolucije kojom se 11. juli… »
Đilas traži da se za Vučića organizuje doček ispred Starog dvora nakon „velikog trijumfa“ u UN

Đilas traži da se za Vučića organizuje doček ispred Starog dvora nakon „velikog trijumfa“ u UN

N1 Info pre 23 dana
Dragan Đilas saopštio je da Stranka slobode i pravde zahteva da se posle velikog tijumfa u Njujorku organizuje doček za Aleksandra Vučića i njegov tim ispred Skupštine grada. Đilas je u pisanoj izjavi naveo da SSP od gradskih i republičkih vlasti… »
Đilas traži da se za Vučića organizuje doček ispred Starog dvora nakon „velikog trijumfa“ u UN

Đilas traži da se za Vučića organizuje doček ispred Starog dvora nakon „velikog trijumfa“ u UN

Novi magazin pre 23 dana
Dragan Đilas saopštio je da Stranka slobode i pravde zahteva da se posle velikog tijumfa u Njujorku organizuje doček za Aleksandra Vučića i njegov tim ispred Skupštine grada. Đilas je u pisanoj izjavi naveo da SSP od gradskih i republičkih vlasti… »

Vesti dana »