Povezane vesti

Sramnom rezolucijom o Srebrenici zapalili vatru u BiH: Ide ka eskalaciji! Kakve će biti posledice po Republiku Srpsku?

Sramnom rezolucijom o Srebrenici zapalili vatru u BiH: Ide ka eskalaciji! Kakve će biti posledice po Republiku Srpsku?

Kurir 24.05.2024
Povodom jučerašnjeg usvajanja rezolucije o Srebrenici predsednik Republike Srpske, Milorad Dodik, uključio je mogućnost odvajanja tog entiteta od Bosne i Hercegovine. Iako je Dodik pomenuo miran razlaz, sagovornici Kurira strahuju, kako kažu, da bi… »
Nećemo slati protestnu notu Crnoj Gori uprkos njihovom glasu u Generalnoj skupštini UN

Nećemo slati protestnu notu Crnoj Gori uprkos njihovom glasu u Generalnoj skupštini UN

Politika 24.05.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da Srbija neće Crnoj Gori poslati protestnu notu, iako je glasala za usvajanje rezolucije o genocidu u Srebrenici u Generalnoj skupštini UN. On je za TV Prva ocenio da Crna Gora nikad ne bi… »
Molim sve da razumeju da sami moramo da rešavamo probleme na Balkanu

Molim sve da razumeju da sami moramo da rešavamo probleme na Balkanu

Politika 24.05.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naglasio je večeras da ključno rešenje za probleme na Balkanu leži u međusobnim razgovorima i naglasio da moli sve da razumeju da sami u regionu moramo da rešavamo svoje probleme. „Nemojte, kad vas molim vi da… »
Vučić o 'razduživanju' Republike Srpske i Federacije BiH: 'Moramo sačuvati mir'

Vučić o 'razduživanju' Republike Srpske i Federacije BiH: 'Moramo sačuvati mir'

Slobodna Evropa 24.05.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u petak da mir mora da se sačuva "po svaku cenu", reagujući na najavu Vlade bh. entiteta Republika Srpska (RS) da će da sačini sporazum o mirnom razdruživanju u Bosni i Hercegovini, koji će da… »
Vučić: Pogodilo me je glasanje Severne Makedonije za rezoluciju, Grčka je imala više kičme

Vučić: Pogodilo me je glasanje Severne Makedonije za rezoluciju, Grčka je imala više kičme

Beta 24.05.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras u Beogradu da ga je pogodilo glasanje Severne Makedonije za rezoluciju o Srebrenici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija (GS UN) jer je "najviše uložio" u odnose sa tom zemljom. Po povratku… »
Vučić: Molim sve da razumeju da sami moramo da rešavamo probleme na Balkanu

Vučić: Molim sve da razumeju da sami moramo da rešavamo probleme na Balkanu

Vesti online 24.05.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naglasio je večeras da ključno rešenje za probleme na Balkanu leži u međusobnim razgovorima i naglasio da moli sve da razumeju da sami u regionu moramo da rešavamo svoje probleme. – Nemojte, kad vas molim vi da… »
Vučić: Nećemo slati protestnu notu Crnoj Gori uprkos njihovom glasu u GS UN

Vučić: Nećemo slati protestnu notu Crnoj Gori uprkos njihovom glasu u GS UN

Vesti online 24.05.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da Srbija neće Crnoj Gori poslati protestnu notu, iako je glasala za usvajanje rezolucije o genocidu u Srebrenici u Generalnoj skupštini UN. On je za TV Prva ocenio da Crna Gora nikad ne bi… »
"Glas Crne Gore me je zaboleo zbog našeg naroda"

"Glas Crne Gore me je zaboleo zbog našeg naroda"

B92 24.05.2024
Aleksandar Vučić je, gostujući u Prvoj temi na TV Prvoj, prokomentarisao i glasanje Crne Gore na Generalnoj Skupštini UN o rezoluciji o Srebrenici. Vučić je rekao da mu je najodvratnije ponašanje bilo ponašanje Crne Gore. "Nisu me razočarali… »
Najodvratnije mi je bilo ponašanje Crne Gore! Vučić otkrio: Rekao sam Spajiću da me ne foliraju, očekivao sam to

Najodvratnije mi je bilo ponašanje Crne Gore! Vučić otkrio: Rekao sam Spajiću da me ne foliraju, očekivao sam to

Kurir 24.05.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, govoreći o glasanju o rezoluciji o Srebrenici u UN, rekao je da nema bežanja iz ringa i da mu je najodvratnije bilo ponašanje Crne Gore. - Nisu me razočarali, zato što sam to i očekivao. Rekao sam Spajiću da ne… »
Dačić: Rezolucija veliki argument za Dodika i razdruživanje

Dačić: Rezolucija veliki argument za Dodika i razdruživanje

Sputnik 24.05.2024
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić smatra da je usvajanje rezolucije o Srebrenici veliki argument da predsednik Republike Srpske Milorad Dodik sprovede ono što je najavio, da sačini izveštaj o kršenju Dejtonskog sporazuma i Federaciji… »
Mirović za Betu: Vučić vodi diplomatiju diletantski i neustavno

Mirović za Betu: Vučić vodi diplomatiju diletantski i neustavno

Radio sto plus 24.05.2024
Mirović je agenciji Beta kazao da će Rezolucija Generalne skupštine Ujedinjenih nacija o Srebrenici “verovatno” postati deo Poglavlja 35 u pregovorima između Srbije i Evropske unije (EU). “To će biti izvedeno na sličan način kao i s… »

Vesti dana »