Povezane vesti

Roditeljstvo: ,,Roze za devojčice i fudbal za dečake" - rodne predrasude oblikuju naš mozak

Roditeljstvo: ,,Roze za devojčice i fudbal za dečake" - rodne predrasude oblikuju naš mozak

BBC News 10.06.2024
Igračke koje dajemo deci i svojstva koja im pripisujemo, mogu da imaju trajne posledice na njihove živote. Moja ćerka je opsednuta sa svim stvarima koje su ružičaste i namenjene devojčicama. Posezala je za ružičastim cvetnim haljinama koje ciljano… »
Roditeljstvo: ,,Roze za devojčice i fudbal za dečake" - rodne predrasude oblikuju naš mozak

Roditeljstvo: ,,Roze za devojčice i fudbal za dečake" - rodne predrasude oblikuju naš mozak

Radio 021 10.06.2024
Igračke koje dajemo deci i svojstva koja im pripisujemo, mogu da imaju trajne posledice na njihove živote. Moja ćerka je opsednuta sa svim stvarima koje su ružičaste i namenjene devojčicama. Posezala je za ružičastim cvetnim haljinama koje ciljano… »
Roditeljstvo: ,,Roze za devojčice i fudbal za dečake" - rodne predrasude oblikuju naš mozak

Roditeljstvo: ,,Roze za devojčice i fudbal za dečake" - rodne predrasude oblikuju naš mozak

Južne vesti 10.06.2024
Moja ćerka je opsednuta sa svim stvarima koje su ružičaste i namenjene devojčicama. Posezala je za ružičastim cvetnim haljinama koje ciljano prave za devojčice još pre nego što je napunila dve godine. Imala je tri godine kada smo jednom prilikom… »

Vesti dana »