Povezane vesti

Bokserka za koju kažu da je muško poručila posle zlata na OI: "Želim svetu da kažem jednu stvar..."

Bokserka za koju kažu da je muško poručila posle zlata na OI: "Želim svetu da kažem jednu stvar..."

Telegraf 10.08.2024
Imala je poruku za "hejtere" Kontroverze se sada još veće, i čini se da će tek da budu (barem se takav utisak stiče), nakon što je alžirska boskerka Imane Kelif osvojila zlato na Olimpijskim igrama! Devojka za koju se od početka takmičenja sumnja… »
Dominacija bokserki sa muškim hromozomima - Posle Kelif zlatna i Lin!

Dominacija bokserki sa muškim hromozomima - Posle Kelif zlatna i Lin!

Sportske.net 10.08.2024
Bokserka iz Kineskog Tajpeha Lin Vu Ting olimpijska je šampionka u kategoriji do 57 kilograma. Ona je u finalu jednoglasnom odlukom sudija savladala Poljakinju Juliju Šeremetu. Tako je posle Iman Kelif iz Alžira i druga bokserka sa muškim hromozomima… »
Lin Ju Ting osvojila olimpijsko zlato

Lin Ju Ting osvojila olimpijsko zlato

Sportski žurnal 10.08.2024
Ting je osvojila zlato dan pošto je isto učinila i Alžirka Imane Kelif, pobedom protiv Kineskinje Jang Lju, posle brojnih kritika slavnih ličnosti, političara, sportista i navijača da njih dve ne bi trebalo da se takmiče u ženskoj konkurenciji… »
Helif o "prljavoj kampanji": "Rođena sam kao žena i živim kao žena"

Helif o "prljavoj kampanji": "Rođena sam kao žena i živim kao žena"

B92 10.08.2024
Alžirska bokserka Iman Helif živi svoje snove na Olimpijskim igrama gde se ovenčala zlatom. Ona je pobedom nad Kineskinjom Jang Liu u kategoriji do 66 kg zaokružila savršen turnir tokom kojeg je "primala udarce" i van ringa. Nad njenim uspesima je… »
Kelif: Ja sam jaka žena, moje zlato odgovor oponentima

Kelif: Ja sam jaka žena, moje zlato odgovor oponentima

Sportski žurnal 10.08.2024
Alžirska bokserka pobedila Kineskinju Liu Jang i postala olimpijska šampionka. Iman Kelif (25) iz Alžira, jedna od dve bokserke u centru polnog spora na Olimpijskim igrama u Parizu, jednoglasnom odlukom sudija je pobedila Kineskinju Liu Jang i osvojila… »
Hrvatska – bez sumnje najteži rival Srbiji u vaterpolu

Hrvatska – bez sumnje najteži rival Srbiji u vaterpolu

Sport klub 10.08.2024
Malo ko je očekivao da će jedan od svetskih klasika zatvoriti olimpijski turnir. Kao i u Riju 2016. za zlato će igrati Srbija i Hrvatska. Tada je srpska selekcija bila bolja i pobedom 11:7 krunisala apsolutunu dominaciju tih godina u svetskim bazenima… »
Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

BBC News 10.08.2024
Posle mnogih rasprava o polu alžirske bokserke, ona je postala olimpijska šampionka. Godinu dana nakon što je diskvalifikovana sa Svetskog prvenstva jer je ocenjeno da ne ispunjava kriterijume da se takmiči u ženskoj kategoriji, Alžirka Iman Helif… »
Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

Danas 10.08.2024
Godinu dana nakon što je diskvalifikovana sa Svetskog prvenstva jer je ocenjeno da ne ispunjava kriterijume da se takmiči u ženskoj kategoriji, Alžirka Iman Helif osvojila je zlato u boksu na Olimpijskim igrama u Parizu. Po osvajanju zlata, rekla je… »
Iman Helif posle zlata: Mrze me, a ne znam ni zašto!

Iman Helif posle zlata: Mrze me, a ne znam ni zašto!

Sport klub 10.08.2024
Alžirska bokserka Iman Helif bila je izuzetno srećna posle osvajanja zlatne medalje u kategoriji do 66 kilograma, ukupno druge za svoju državu na tekućim Olimpijskim igrama. Na konferenciji za medije posle velikog uspeha, govorila je o tome da medalja… »
Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

NIN 10.08.2024
Godinu dana nakon što je diskvalifikovana sa Svetskog prvenstva jer je ocenjeno da ne ispunjava kriterijume da se takmiči u ženskoj kategoriji, Alžirka Iman Helif osvojila je zlato u boksu na Olimpijskim igrama u Parizu. Po osvajanju zlata, rekla je… »
Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

Olimpijske igre u Parizu 2024: Bokserka Iman Helif osvojila olimpijsko zlato posle silnih rasprava o njenom polu

Radio 021 10.08.2024
Posle mnogih rasprava o polu alžirske bokserke, ona je postala olimpijska šampionka. Reuters Iman Helif je olimpijska šampionka u poluteškoj kategoriji Godinu dana nakon što je diskvalifikovana sa Svetskog prvenstva jer je ocenjeno da ne ispunjava… »
Alžirka posle zlata: "Postoje neprijatelji uspeha"

Alžirka posle zlata: "Postoje neprijatelji uspeha"

Sportske.net 10.08.2024
Osvajačica zlata u boksu iz Alžira Iman Kelif je pod naročitom pažnjom javnosti od smaog početka Olimpijskih igara zbog prisustva XY hromozoma u organizmu, karakterističnih za muškarce. Prvakinja u kategoriji do 66 kilogama postala je pobedom nad… »
Protivnice slavile zlato žene sa muškim hormonima: Pogledajte scenu sa Olimpijskih igara!

Protivnice slavile zlato žene sa muškim hormonima: Pogledajte scenu sa Olimpijskih igara!

Mondo 10.08.2024
Alžirka je osvojila zlato, a slavile su sa njom i njene protivnice iz iste kategorije. Alžirska bokserka Iman Helif osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u finalu kategorije do 66 kilograma savladala Jang Liu iz Kine… »
''To mom uspehu daje poseban ukus'' Bokserka za koju kažu da je muško nakon Olimpijskog zlata

''To mom uspehu daje poseban ukus'' Bokserka za koju kažu da je muško nakon Olimpijskog zlata

Večernje novosti 10.08.2024
Imane Kelif osvojila je pobedom nad Liu Jang zlatnu medalju na Igrama u Parizu, a nakon osvajanja odličja na konferenciji za medije odlučila je da progovori o tome što joj stalno pričaju da je muškarac. FOTO: Tanjug/AP - Ja sam žena kao i svaka… »
Evo šta je alžirka imala da poruči nakon osvajanja zlata: Kelifi se oglasila nakon medalje!

Evo šta je alžirka imala da poruči nakon osvajanja zlata: Kelifi se oglasila nakon medalje!

Hot sport 10.08.2024
U finalu slavila je odlukom sudija! Alžirska bokserka Imana Kelif osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pobedivši Kineskinju Jan Liu u finalu kategorije do 66 kilograma. Meč je počeo tako što je Kelif agresivno napadala, dok je… »
O njoj svi pričaju na OI: "Nema sumnje - žena sam kao i svaka druga"

O njoj svi pričaju na OI: "Nema sumnje - žena sam kao i svaka druga"

B92 10.08.2024
Bokserka iz Alžira Iman Helif imala je poruku za sve one koji su sumnjali u njen pol, a posle osvajanja zlata na Olimpijskim igrama u konkurenciji do 66 kilograma. Helif je u finalu bila bolja Kineskinje Liu Jang, oko čije se pozadine takođe vodila… »
Optužili je da je muškarac, ona uzela zlato, pa poslala svima poruku! Bokserka iz Alžira u centru pažnje: Postoje…

Optužili je da je muškarac, ona uzela zlato, pa poslala svima poruku! Bokserka iz Alžira u centru pažnje: Postoje…

Kurir 10.08.2024
Puno bure diglo se oko bokserke Iman Helif iz Alžira. Iman je u centru pažnje Olimpijskih igara od samog starta pošto su je zbog muških hromozoma optužili kako nije regularno da se bori u ženskoj konkurenciji. Iman Helif je na kraju osvojila zlato u… »

Vesti dana »

Izrael ponovo napada Liban

Izrael ponovo napada Liban

Politika pre 24 satajoš 89 povezanih
Elšnik: Nadam se da se neću zadržati na beku

Elšnik: Nadam se da se neću zadržati na beku

Sportski žurnal pre 24 satajoš 73 povezane
Haos na kraju meča: Tuča na Marakani!

Haos na kraju meča: Tuča na Marakani!

Hot sport pre 1 satjoš 63 povezane
Zvezdi samo pohvale, provukla se Benfika na "Mitiću"!

Zvezdi samo pohvale, provukla se Benfika na "Mitiću"!

Sportske.net pre 3 satajoš 24 povezane