Protivnice slavile zlato žene sa muškim hormonima: Pogledajte scenu sa Olimpijskih igara!

Mondo 10.08.2024  |  Dušan Ninković

Alžirka je osvojila zlato, a slavile su sa njom i njene protivnice iz iste kategorije.

Alžirska bokserka Iman Helif osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u finalu kategorije do 66 kilograma savladala Jang Liu iz Kine (5:0). Ubedljiva pobeda žene sa povišenim nivoom muških hormona izazvala je mnogo kontroverzi, ali deluje da je na kraju takmičenja situacija drugačija nego na početku. Helif je u prvom meču savladala Italijanku Anđelu Karini nakon samo 46 sekundi borbe, jer je italijanska bokserka tražila prekid meča zbog